Po vinných stezkách jižním Rakouskem a Slovinskem

Po vinných stezkách jižním Rakouskem a Slovinskem
Cena: - Kč
Termín: -
Ubytování: 4 noci
Doprava: autobusem
Strava: snídaně, vlastní

     Rakousko
Slovinsko

Program zájezdu:

1.den, středa, 3.8.: odjezd z nástupních míst:

5.30 hod. - Šumperk, PENNYmarket

6.00 hod. - Zábřeh, gymnázium

7.00 hod. - Olomouc, letadlo

8.00 hod. - Brno, dle domluvy

Nástup je možný i po této trase po dohodě s pořadatelem.

Průjezd ČR a Rakouskem po trase Šumperk – Zábřeh – Olomouc – Brno – Mikulov – Vídeň – Graz.

Graz (Štýrský Hradec), druhé největší město Rakouska se čtvrtmilionem obyvatel. Z mnoha památek je možné vzpomenout na „Hlavním náměstí“ radnici a měšťanské domy se štukovou výzdobou, zemský dům, hrad a dóm sv.Jiljí, minoritský klášter…

Po prohlídce města odjezd na kolách na jih po cyklostezce R2 podél řeky Mur směr Leibnitz ( kostel sv.Jakuba z období kolem r. 1300, kapucínský klášter ze 17.století, zámek Seggau s arkádovým nádvořím…). Pak dále po R2 do městečka Ehrenhausen s řadou renesančních domů a zámkem a mauzoleem ze 17. století. Nocleh v Gamlitz (největší vinařská obec ve spolkové zemi Štýrsko , zámek, památník padlým v bitvě u Hradce králové v r.1866…). Na kole asi 65 km.

2.den, čtvrtek, 4.8.: okružní výlet kolem Gamlitz přes Leutschach (malá vinařská vesnice, ale se zámkem Trautenburg a soutěskou Heiligengeistklamm s vodním mlýnem), Arnfels (zámek, kamenný most z roku 1706 se sochou Jana Nepomuckého…), Grossklein na Sausaler Weinstrasse. Na říčce Sulm přehrada Sulmsee s možností koupání. Odtud na jih po LB4 a LB1 zpět do Gamlitz na nocleh. Na kole cca 60 km.

3.den, pátek, 5.8.: odjezd z Gamlitz přes Ehrenhausen na cyklotrasu R2 a podél řeky Mur na východ. Zastávka ve městečku Mureck (pozdněgotický zámek Brunnsee, vodní mlýn na řece Mur…). Konec trasy v Bad Radkersburg (palác Herberstorff s arkádami, termální lázně s možností koupání), zde nocleh. Cca 45 km.

4.den, sobota, 6.8.: výjezd do Slovinska, přes Murskou Sobotu (pozdněrománský kostel sv.Nikolaje, hrad, zámek Rakičan) do termálních lázní Moravské Toplice, koupání, návrat do Bad Radkersburgu na nocleh. Cca 60 km.

5.den, neděle, 7.8.: z Bad Radkersburgu na sever po Klöcher Weinstrasse přes Klöch do St.Anna. Cca 20 km na kole. Nasednutí do autobusu, odjezd přes Vídeň do ČR.

 

Trasy jsou rámcové, účastníci mohou výlety libovolně změnit dle chuti.

 


 

Ubytování: 4x v penzionu. První dvě noci v Gamlitz nebo v nejbližším okolí, další dvě noci v Bad Radkersburgu nebo v nejbližším okolí.

Cena se pohybuje kolem 30 € za osobu za noc a snídani. Platí se v místě ubytování přímo majiteli.

Strava: snídaně (není v ceně), jinak vlastní.

Cena: - Kč, z toho záloha 1 000 Kč.

V ceně: doprava, přeprava kol, autobusový doprovod, technický vedoucí, komplexní cestovní pojištění léčebných výloh včetně storna zájezdu.

Pojištění: v ceně je komplexní pojištění léčebných výloh (léčebné výlohy, úraz, odpovědnost za škodu, storno zájezdu), tzn. že si již nemusíte sjednávat další pojištění.

Poznámky: 

- bicykly budou převáženy v přívěsném vozíku, nebude potřeba vyndávat přední kola

- denně se ujede, dle výše uvedených údajů max. 70 km. Naplánovaný úsek je možno libovolně prodloužit o výjezdy do okolí, do kopců a pod., případně je možné si trasu zkrátit a použít autobusu;

- na prosté absolvování trasy je vhodné trekingové nebo silniční kolo. Technický stav kola  je v péči každého účastníka, náhradní duše podmínkou. Jako součást výstroje doporučujeme cyklistickou přílbu, rukavice a pláštěnku;

- k bezproblémové přepravě kol jsou vhodná kola s rovnými řídítky;

- autobus poveze všechny věci, které si do něj uložíte, do cíle etapy, takže s sebou na kole povezete jen věci nutné na trasu;

- účastníci dostanou na každý den nakopírovanou mapu trasy;

- poplatky za ubytování a stravu v penzionu nejsou zahrnuty v ceně. 

 

Rakousko, Slovinsko

Nezávazná přihláška.