02. Lisabon – vojenský a civilní

Rezervace
(informace k zájezdům)
Cena: - Kč
Termín: 19.4. - 24.4.2017
Délka: 6 dní
Doprava: letecky
Strava: snídaně

Portugalsko

Letecký zájezd do nejzápadnějšího hlavního města kontinentální Evropy.

Stěžejní bude prohlídka muzeí, které jsou spjaty s bohatou námořní historií Portugalska. Kromě vlastního námořního muzea bude jistě lahůdkou prohlídka fregaty Dom Fernando II, která byla postavena v Indii roku 1850. V roce 1963 vyhořela a potopila se, poté však byla vyzvednuta a restaurována. Navštíví se také vojenské a letecké muzeum.

Lisabon je přítažlivý i řadou civilních památek. Na prohlídku těch nejznámějších (věž Torre de Belém, katedrála Sé, hrad svatého Jiří, kostel sv. Rocha ze 16. století apod.) bude dostatek času stejně tak i na projížďku proslulými tramvajemi.

 

 

Program zájezdu:

1. den, středa, 19.4.: odlet z Prahy, letiště Václava Havla, předpokládaný odlet 17.30 hod. Po příletu odjezd na ubytování do hotelu. 

2. den, čtvrtek, 20.4. – 5. den, neděle, 23.4.: prohlídka vojenských muzeí a zajímavostí v Lisabonu a okolí – prohlídka ústředního vojenského muzea, námořního muzea, historické fregaty Dom Fernando II… Poblíž Lisabonu pak zastávka v ústředním portugalském leteckém muzeu v Sintře.

Bude-li čas, je možné navštívit i další muzea, např. lisabonské pouliční dopravy, automobilové, kočárů (královské, papežské, kardinálské…, nejstarší ze 17. století)…

Po návštěvě vojenských zajímavosti bude dostatek času i k prohlídce centra „civilního“ Lisabonu. Středem pozornosti určitě bude Belémská věž, katedrála Sé, hrad sv.Jiří, kostel Sv.Rocha ze 16. stol., ruiny konventu karmelitánů. Zajímavá bude jistě i projížďka Lisabonem historickými tramvajemi - linkou 26 nebo některou ze tří pozemních lanovek.

6. den, pondělí, 24.4.: odlet z Lisabonu do Prahy.

 


 

Ubytování: 5x v hotelu ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

se sprchou a WC.

Strava: snídaně.

Cena: Kč, z toho záloha 6 000 Kč. Výsledná cena se může lišit. Ta bude známa po ověření dostupnosti a ceny letenky a ubytování.

V ceně: letenka Praha - Lisabon - Praha v ekonomické třídě včetně letištních poplatků, 4x nocleh, veřejná doprava po Lisabonu a okolí, vstupné uvedené v programu, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, průvodce, zákonné pojištění CK.

 


 

Fotogalerie  
ilustrační fotografie