05. Nizozemí – lodě, letadla, muzea…

Rezervace
(informace k zájezdům)
Cena: - Kč
Termín: 22.6. - 29.6.2017
Délka: 8 dní
Doprava: autobusem
Strava: vlastní

Německo
Nizozemí

Otevřené nizozemské válečné lodě - slavnost Marine Dagen v den Helderu.

Zájezd za loděmi, letadly, opevněním a vojenskou historií. Kromě klasických bodů programu – ústředního vojenského muzea v Soestu, muzeí k operaci Market Garden v Arnhemu a Bestu se navštíví i další zajímavá místa, například tankové muzeum v Amersfoortu. Z opevnění to bude prohlídka tvrze Fort Spijkerboor z konce 19. stol. s fungující otočnou pancéřovou kopulí, meziválečného opevnění hrází Kornwerderzand a den Oever a lehkého opevnění Graabe linie a bunkrů u Millu a také srubů Atlantického valu v Ijmuidenu.

Milovníci lodí si přijdou na své při prohlídce námořního muzea v den Heldru a hlavně na dni otevřených dveří na nizozemských a zahraničních válečných lodích.

Při cestě do Nizozemí a zpět prohlídka muzea v Koblenzi a automobilního muzea firmy Horch ve Zwickau.

Autobusem po trase Olomouc – Svitavy – Pardubice – Praha – Rozvadov. Zpět přes Drážďany, Prahu, Pradubice, Olomouc.

 

 

Program zájezdu:

1. den, čtvrtek, 22.6.: průjezd ČR po trase Šumperk – Olomouc – Svitavy – Pardubice – Praha – Plzeň.

Nástupní místa:

13.00 hod. – Zábřeh, autobusové nádraží u nádraží ČD.

14.00 hod. – Olomouc, naproti hl. nádraží ČD u hotelu Sigma.

15.15 hod. – Brno, parkoviště pod ústředním hřbitovem, zastávka Ústřední hřbitov na tramvaji č. 2 jedoucí přímo od nádraží ČD.

18.00 hod. – Praha, metro C, stanice Budějovická, ulice Antala Staška, zast. autobusů MHD, vpravo je supermarket BILLA, vlevo přes ulici poliklinika.                               

Nástup možný i po trase, ovšem po dohodě s pořadatelem zájezdu.                                  

Nocleh v ČR ve vícelůžkových pokojích s možností večeře.

2. den, pátek, 23.6: průjezd Německem, zastávka ve vojenském muzeu v Koblenci (zkušební ústav Bundeswehru – rozsáhlé sbírky, počínaje ručními zbraněmi přes spojařský materiál a konče obrněnou technikou i s různými prototypy, dělostřeleckým materiál a několika letouny. Vedle muzea je knihovna s bohatou nabídkou military knih). Pak zastávka v Remagenu u známého zříceného mostu. Nocleh v hotelu Ibis Budget u Kolína nad Rýnem.

3. den, sobota, 24.6.: přejezd do Nizozemí - pevnostní den – prohlídka tvrze Fort Spikerboor (přelom 19. a 20. stol. s originální funkční pancéřovou kopulí se dvěma kanony 105 mm), prohlídka pevnostních uzávěrů hráze Afsluitdijk; na severním konci Kornwerderzand (zachovalé nizozemské „pěchotní“ sruby, jeden i s originálním zrcadlem, německý srub se dvojicí protitankových kanonů) a na jižním den Oever s volně přístupnými sruby z období před druhou světovou válkou. Nocleh na severním okraji Amsterdamu v hotelu Ibis Budget.

4. den, neděle, 25.6.: výjezd do Den Helderu, prohlídka námořního muzea s ponorkou Tonijn,  pak zbytek dne účast na dnech otevřených dveří královského vojenského námořnictva ve zdejší námořní základně. Nocleh opět u Amsterdamu.

5. den, pondělí, 26.6.: přejezd do Overloonu, prohlídka rozsáhlého válečného muzea (mimo jiné neobvyklá sbírka těžkých amerických nákladních automobilů), pak přejezd k obci Mill, prohlídka  několika objektů opevněné linie Peel i s památkami na německý útok v roce 1940. Pak přejezd do výsadkového muzea v Bestu. Nocleh.     

6. den, úterý, 27.6.: prohlídka královského vojenského muzea v Soestu, kde je po rekonstrukci spojena expozice z vojenského muzea z Delf a z leteckého muzea Soesterberg. Poté přejezd do tankového muzea do Amersfoortu, zde vystaven např. málo viděný obrněný automobil M39. Nocleh.

7. den, středa, 28.6.: přejezd do prostoru operace Market – Garden do prostoru Arnhem – Nijmegen. Prohlídka muzea Airborne ve vile Hartenstein v Oosterbeeku, návštěva spojeneckého hřbitova, zastávka u mostu Johna Frosta v Arnhemu. Po prohlídce odjezd do SRN na nocleh do Düsseldorfu do hotelu Ibis Budget.

8. den, čtvrtek, 29.6.: odjezd z Düsseldorfu, průjezd SRN, zastávka ve Zwickau v muzeu automobilky Horch. Po prohlídce pokračování v cestě po trase Drážďany – Praha – Pardubice – Olomouc – Zábřeh.

 

 

Ubytování: 1x ČR 2 až 4-lůžkové pokoje, 6x v hotelu Ibis budget ve 3-lůžkových pokojích (2x SRN, 4x Nizozemí).

se sprchou a WC.

Strava: vlastní.

Cena: - Kč, z toho záloha 2 000 Kč.

V ceně: dopravu autobusem, 7x nocleh, vstupné uvedené v programu, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, průvodce resp. tlumočníka, zákonné pojištění CK.

 


 

Fotogalerie  
ilustrační fotografie