04. Operace Overlord – vylodění v Normandii

Rezervace
(informace k zájezdům)
Cena: - Kč
Termín: 2.6. - 11.6.2017
Délka: 10 dní
Doprava: autobusem
Strava: vlastní

Francie
Německo

Pravidelný zájezd do Normandie, tentokrát u příležitosti 73. výročí operace Overlord. Prohlídka všech vyloďovacích pláží s příslušnými muzei, s německým opevněním Atlantického valu – baterie Longues, Azeville, Crisbeck, Merville a další. Navštíví se i muzea bitvy o Normandii v Bayeux a operace Overlord, další muzea - parašutistů v St. Maire Eglise a Pegasus Bridge. Stranou zájmu nezůstanou spojenecké a německé vojenské hřbitovy.

Při výjezdu na sever Cotentinského poloostrova prohlídka zdejšího muzea Cité de la Mer s atomovou ponorkou Redoutable!

Při cestě do Normandie bude zastávka v tankovém muzeum Saumur, v technickém muzeu s bohatou sbírkou vojenské a automobilní techniky v Sinsheimu a prohlídka tvrze Maginotovy linie Four a Chaux. Při cestě zpět celodenní zastávka v Paříži s prohlídkou vojenského muzea v Invalidovně, případně námořního na Trokaderu nebo dalšího – dle zájmu.

 

 

Program zájezdu:

1. den, pátek, 2.6.: průjezd ČR po trase Šumperk – Olomouc – Svitavy – Pardubice – Praha – Plzeň.

Nástupní místa:

08.00 hod., Zábřeh – autobusové nádraží u nádraží ČD.

09.00 hod., Olomouc – naproti hl. nádraží ČD u hotelu Sigma.

10.00 hod., Svitavy – nádraží ČD.

11.30 hod., Pardubice – přímo před nádražím ČD.

13.00 hod., Praha – na trase metra C, stanice Budějovická, ulice Antala Staška, vpravo je supermarket BILLA, vlevo přes ulici poliklinika.

Nástup možný i po trase, ovšem po dohodě s pořadatelem zájezdu.

Prohlídka muzea na demarkační linii v Rokycanech. Nocleh v ČR na Přimdě ve vícelůžkových pokojích s možností večeře.

2. den, sobota, 3.6.: brzký ranní odjezd z ubytování, průjezd Německem, prohlídka muzea automobilové a vojenské techniky ve Speyeru (raketoplán Buran, B 747, originální Me 109…). Přejezd na prohlídku tvrze Maginotovy linie Four a Chaux. Nocleh v Metách v hotelu Ibis Budget.

3. den, neděle, 4.6.: kolem Troyes, Orleans do Saumuru, zde prohlídka tankového muzea, jednoho z největších v Evropě (bohatá sbírka francouzských a německých obrněných vozidel, např. Renault  R–35, S–35 Somua, B–1, Pz V Panter a Pz VI…). Ubytování na okraji Le Mans v hotelu Ibis Budget.

4. den, pondělí, 5.6.: zastávka na kanadském a polském vojenském hřbitově, pak prohlídka baterie Merville a mostu Pegasus Bridge s muzeem britských výsadkářů. Nocleh v hotelu Ibis Budget v Caen.

5. den, úterý, 6.6.: odjezd na poloostrov Cotentin do Cherbourgu, zde prohlídka ponorky na atomový pohon Redoutable a muzea Cite de la Mer, zastávka na německých bateriích Atlantického valu Azeville a Cricbeck. Na závěr dne prohlídka muzea na vyloďovací pláži Utah a německého hřbitova La Cambe. Nocleh opět v Caen.

6. den, středa, 7.6.: prohlídka výsadkářského muzea (82. a 101. US výsadková divize) v St. Mere Eglise. Na pláži Omaha prohlídka muzea Memorial Omaha Beach, zastávka na největším americkém hřbitově v Normandii v Colleville a na Pointe du Hoc. Na nocleh opět do Caen.

7. den, čtvrtek, 8.6.: přejezd do Bayeux, zastávka na ústředním britském vojenském hřbitově, prohlídka zdejšího muzea bitvy o Normandii. U obce Longues si prohlédneme německou baterii i se zachovalými kanóny, vyrobenými ve škodovce a v Arromanches pak muzeum vylodění. Nocleh opět Caen.

8. den, pátek, 9.6.: s postupnými zastávkami kolem vyloďovacích pláží Gold a Juno přejedeme k pláži Sword, kde si prohlédneme muzeum, umístěné ve věži řízení palby Riva Bella. Na nocleh přejedeme do hotelu hotelu Ibis Budget před Paříží.

9. den, sobota, 10.6.: příjezd do Paříže, 9 hodinová pauza – prohlídka nebo vojenského muzea v Invalidovně nebo námořního muzea a nebo jiného dle výběru. V podvečer odjezd do ČR po trase Reims –  Saarbrücken – Rozvadov.

10. den, neděle, 11.6.: noční a dopolední průjezd Českou republikou po trase Praha – Brno – Olomouc – Šumperk.

 


 

Ubytování: 1x ČR (hotel, vícelůžkové pokoje), 8x ve Francii v hotelu Ibis Budget ve třílůžkových pokojích.

se sprchou a WC.

Strava: vlastní.

Cena: - Kč, z toho záloha 2 000 Kč.

V ceně: dopravu autobusem, 9x nocleh, vstupné uvedené v programu, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, průvodce resp. tlumočníka, zákonné pojištění CK. 

 


 

Fotogalerie  
ilustrační fotografie