08. Rusko – Moskva, voj. fórum ARMY 2017, bitva u Kurska…

Rezervace
(informace k zájezdům)
Cena: - Kč
Termín: 18.8. - 31.8.2017
Délka: 14 dní
Doprava: autobusem
Strava: vlastní

Bělorusko
Polsko
Rusko

Prohlídka muzeí v Moskvě a okolí - největší světové tankové muzeum Kubinka (zájemcům zašleme brožuru s exponáty z tohoto muzea – viz zadní strany katalogu), unikátní letecké muzeum Monino, moskevská vojenská muzea – ústřední vojenské muzeum, muzeum na Poklone Goře, muzeum Vadima Zadorožného s automobilní (mimo jiné pancéřovaná auta komunistických tajemníků) a vojenskou expozicí, muzeum ponorkového loďstva s ponorkou B 396 Novosibirský Komsomolec. Jeden celý den bude věnován vojenskému fóru ARMY 2017 v prostorách Patriot parku, kde bude přehlídka pozemní a letecké techniky, a to jak historické, tak nejmodernější současné. Bohaté budou bojové ukázky s např. útokem výsadkářů, tankového útoku, stavbou pontonového mostu atd. Po zavírací době muzeí bude čas i na individuální prohlídku centra Moskvy.

Poprvé se vyjede i do prostoru kurské bitvy. Prohlédnou se muzea v Prochorovce, v Bělgorodu a v Kursku a také se navštíví prostor tankové bitvy u Prochorovky.

Po trase prohlídka muzeí ve Varšavě, Minsku (nové vojenské muzeum a skanzen Stalinovy linie), brestské pevnosti, zastávka na památníku v Katyni a Borodinu.

 


 

Program zájezdu:

1. den, pátek, 18.8.: odjezd z nástupních míst, průjezd ČR po trase Hanušovice – Pardubice – Olomouc – Český Těšín a dále přes Polsko do Varšavy.

Nástupní místa:

22.00 hod., Pardubice – přímo u hl. nádraží ČD.

00.30 hod. (19.8.2017), Olomouc – naproti hl. nádraží ČD u hotelu Sigma.

Nástup možný i po trase, ovšem po dohodě s pořadatelem zájezdu.

Z Olomouce přes Hranice na Moravě do Českého Těšína.

2. den, sobota, 19.8.: dále přes Polsko po trase Katovice -  Varšava – Brest. Přejezd do Běloruska, v Brestu prohlídka pevnosti a muzea, ubytování v Brestu.

3. den, neděle, 20.8.: odjezd do Minska, prohlídka nového Muzea velké vlastenecké války a pak skanzenu Stalinovy linie u Minska. Kromě vlastního opevnění i bohatá sbírka obrněné techniky a také včetně ne příliš časté bohaté expozice ženijní techniky. Nocleh v Minsku, po ubytování možnost prohlídky centra města.

4. den, pondělí, 21.8.: ráno odjezd směr Rusko a Moskva, zastávka na bojišti v Borodinu. Nocleh v Moskvě.

5. den, úterý, 22.8.: prohlídka tankového muzea v Kubince, poté přejezd do muzea vojenské a automobilní techniky V.Zadorožného na okraji Moskvy, večerní prohlídka centra Moskvy. Nocleh opět v Moskvě.

6. den, středa, 23.8.: prohlídka leteckého muzea v Moninu, pak muzea Velké vlastenecké války na Poklone Goře -  bohatá sbírka dělostřeleckých zbraní, mj. železniční kanóny ráže 180 a 305 mm, skanzen bojové techniky včetně japonských tanků atd., nocleh opět v Moskvě.

7. den, čtvrtek, 24.8.: prohlídka moskevských vojenských muzeí – ústředního s rozsáhlou vnitřní i venkovní expozicí a muzeum ponorkového loďstva - s ponorkou B 396 Novosibirský komsomolec a několika vojenskými vznášedly. Nocleh opět v Moskvě.

8. den, pátek, 25.8.: celodenní návštěva vojenského fóra ARMY 2017 s přehlídkou pozemní a letecké techniky, nocleh Moskva.

9. den, sobota, 26.8.: přejezd z Moskvy do Kurska, po cestě zastávka v Tule, prohlídka vojenského muzea při zdejší zbrojovce a centra města s tulským Kremlem, odjezd do Kurska, zde nocleh.

10. den, neděle, 27.8.: výjezd do Bělgorodu, prohlídka muzea, pak odjezd do Prochorovky, prohlídka muzea a pak bojiště za doprovodu místního odborného průvodce. Nocleh opět Kursk.

11. den, pondělí, 28.8.: odjezd z Kurska přes Orel, Brjansk do Smolenska, prohlídka centra města s náměstím hrdinů, které bylo založeno v roce 1912. Nocleh.

12. den, úterý, 29.8.: odjezd ze Smolenska, zastávka v Katyni, prohlídka muzea a hřbitova, nocleh Minsk.

13. den, středa, 30.8.: přes Brest do Varšavy na nocleh, v Brestu prohlídka železničního muzea.

14. den, čtvrtek, 31.8.: dopoledne prohlídka varšavského vojenského muzea, pak odjezd do ČR po trase Varšava – Český Těšín – Olomouc  – Pardubice.

 


 

Ubytování: 12x (8x Rusko, 3x Bělorusko, 1x Polsko).

se sprchou a WC.

Strava: vlastní.

Cena: - Kč, z toho záloha 6 000 Kč.

V ceně: dopravu autobusem, 12x nocleh, vstupné uvedené v programu, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, vyřízení běloruského a ruského víza, průvodce, zákonné pojištění CK.

Víza: k návštěvě Ruska a k průjezdu Běloruskem je třeba vyřídit na základě pozvání víza. Vše toto vyřídí hromadně naše CK. Společně s přihláškou obdržíte i příslušné formuláře.

Poznámka: i přes velké vzdálenosti se cesta dá bez problémů vydržet. Ubytování je vždy v hotelu na velmi dobré úrovni v dosahu městské dopravy. Po skončení „vojenského“ programu možnost individuální prohlídky centra měst.

Změna oproti katalogu: Z důvodu změny pořádání výstavy MAKS 2017 byl přesunut termín zájezdu na 18.8. – 31.8.2017 a výstava nahrazena vojenským fórem ARMY 2017.

 


 

Fotogalerie  
ilustrační fotografie