01. USA – východní pobřeží a nejen to!

Rezervace
(informace k zájezdům)
Cena: - Kč
Termín: 23.3. - 7.4.2017
Délka: 16 dní
Doprava: letecky
Strava: vlastní / snídaně

USA

Okružní jízda po státech na východním pobřeží, ale také přes Ohio, Kentucky, Tennesee a Alabamu.

V programu prohlídka bitevních lodí North Carolina, Wisconsin a Alabama, letadlové lodi Yorktown a několika ponorek a torpédoborců. V Norfolku projížďka lodí po největší námořní základně na Atlantském pobřeží.
Na Floridě prohlídka kosmického střediska JF Kennedyho na mysu Canaveral.
V programu i prohlídky leteckých muzeí: největšího světového muzea US Air Force Wright Patterson AB v Daytonu, muzeí letectví a kosmonautiky ve Washingtonu, dále Udvar Hazy Center a ve Warner Robins, muzea námořního letectva v Pensacole. Program obsahuje i prohlídku dalších vojenských a leteckých muzeí, např. tankového muzea gen. George Pattona ve Ft. Knox, muzea pěchoty ve Fort Benning, muzea vojenské dopravy a další. 
Doprava po USA bude zajištěna mikrobusy, zapůjčenými v půjčovně v místě příletu. 
Odtud pak bude uskutečněna okružní jízda po uvedených vojenských zajímavostech. Ubytování bude v moderních motelech s prostornými pokoji se sprchou a WC.
 

 

Program zájezdu:

1. den, čtvrtek, 23.3.: odlet z Prahy a přílet do New Yorku, nocleh u Philadelphie.

2. den, pátek, 24.3.: zastávka ve Philadelphii – křižník Olympia z roku 1892 s kanony 203,2 mm, bitevní loď New Jersey třídy IOWA, nocleh u Washingtonu DC.

3. den, sobota, 25.3.: dopoledne prohlídka leteteckého muzea Udvar Hazy (mimo jiné Dornier 335A, Focke Wulf Ta 152, He 152, He 219…) pak přejezd do Baltimore - prohlídka námořního muzea (ponorka Torsk, fregata Constellation z r. 1854), nocleh opět na okraji Washingtonu.

4. den, neděle, 26.3.: prohlídka muzea námořní pěchoty ve Quanticu (historie sboru od zahájení činnosti v roce 1775 do současnosti), pak návrat do Washingtonu - muzeum letectví a kosmonautiky Smithsonian (např. japonské Zero, Macchi MC202, modul Gemini…), Arlingtonský hřbitov (320000 pohřbených, mimo jiné prezidenti William Taft a J. F. Kennedy i s manželkou Jaqueline a bratry Robertem a Tedem, generálové Marshall, Bradley, Abrams, boxer Joe Luis atd.), pak individuální prohlídka centra města - Kapitol, Bílý dům, Lincolnův památník, památníky veteránů vietnamské a korejské války..., nocleh opět Washington.

5. den, pondělí, 27.3.: odjezd z Washingtonu, přejezd přes Pennsylvanii do Ohia do Daytonu (cca 460 mil), nocleh v Daytonu.

6. den, úterý, 28.3.: Dayton, prohlídka největšího světového leteckého muzea „National Museum of the U.S. Air Force“ na základně Wright Peterson AF, pak přes Cincinnati do Louisville (Kentucky), nocleh.

7. den, středa, 29.4.: z Lousville do Ft. Knox (tankové muzeum gen. Pattona, krátká zastávka u federálního skladu zlata „United States Bullion Depository“, pak prohlídka muzea historických automobilů v Elisabethtown, po prohlídce přejezd přes Tennessee (eventuelně zastávka v palírně whisky) do Georgie, nocleh.

8. den, čtvrtek, 30.3.: Warner Robins (letecké muzeum s několika pavilony, obří B-52, B-29, B-1B...), přejezd do Columbusu – Fort Benning (rekonstruované národní muzeum pěchoty), nocleh.

9. den, pátek, 31.3.: z Columbusu napříč Alabamou do přístavního města Mobile (námořní muzeum – bitevní loď Alabama, ponorka Drumm, pozemní technika) – Pensacola (národní muzeum námořního letectva - největší světové muzeum námořních letadel, na 150 letadel - druhoválečné Gruman Hellcat, Wildcat, Tigercat, Beatcat, PBY Catalina, poválečný např. F-11 a množství leteckých unikátů), nocleh v Pensacole.

10. den, sobota, 1.4.: z Pensacoly přejezd do Air Force Armament Museum (Eglin Air Force Base zde např. SR 71, Boening B-47…), přes Tallahassee do Jacksonville, nocleh.

11. den, neděle, 2.4.: z Jacksonville přejezd do kosmického střediska na Cape Canaveral, celodenní prohlídka John F. Kennedy Space Center, návrat na ubytování do Jacksonville.

12. den, pondělí, 3.4.: odjezd z Jacksonville přes Georgii do Jižní Karoliny do Charlestonu (SC), návštěva „Patriot Centra“ – letadlová loď Yorktown a 2 další vojenské lodě – torpédoborec Laffey, ponorka Clamagore. Nocleh v Charlestonu (SC).

13. den, úterý, 4.4.: odjezd do Wilmingtonu v Severní Karolině, prohlídka bitevní lodi North Carolina, přejezd do Fayeteville, zde prohlídka výsadkového muzea a pak ve vojenské základně Fort Bragg prohlídka muzea 82. výsadkové divize a muzea a speciálních operací. Poté odjezd do Virginie, nocleh u Norfolku v Newport News.

14. den, středa, 5.4.: prohlídka vojenských zajímavosti v Norfolku a okolí – Hampton Roads Naval Museum s modernizovanou bitevní lodí Wisconsin, muzeum - Memorial MacArtura, pak projížďka lodí po válečném přístavu, nocleh opět v Newport News (VA).

15. den, čtvrtek, 6.4.: dopoledne prohlídka muzea vojenské dopravy Fort Eustis, pak odjezd do New Yorku, odlet zpět.

16. den, pátek, 7.4.: přílet do Prahy .

 


 

Ubytování: 14x v motelech v pohodlných čtyřlůžkových pokojích.

se sprchou a WC.

Strava: vlastní / snídaně.

Cena:  Kč, z toho záloha 20 000 Kč.

V ceně: letenka Praha - New York - Praha (s přestupem) v ekonomické třídě včetně poplatků, 13x nocleh v USA, doprava mikrobusy včetně spotřeby benzínu, vstupné uvedené v programu, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, tlumočník znalý USA, zákonné pojištění CK.

Není v ceně: vyřízení registrace ESTA (poplatek v době uzávěrky katalogu činil 14 USD).

Pozmámka: S platností od 17.11.2008 byla zrušena víza, nutná pro turistickou návštěvu USA. Všichni zájemci obdrží po přihlášení podrobné instrukce jak postupovat při vyřizování registrace ESTA. K vyřízení je nutný od září 2006 vydávaný tzv. biometrický pas. Tento má silnou plastovou část s údaji držitele a na předních deskách zlaté logo.

 


 

Fotogalerie  
ilustrační fotografie