06. Zajímavá místa 1. a 2. světové války

Rezervace
(informace k zájezdům)
Cena: - Kč
Termín: 5.7. - 9.7.2017
Délka: 5 dní
Doprava: autobusem
Strava: vlastní

Belgie
Francie
Lucembursko
Německo

Oblíbený krátkodobý zájezd za vojenskou historií do Německa, Francie, Belgie a Lucemburska. Během tohoto zájezdu se navštíví muzeum automobilní a vojenské techniky v Sinsheimu, verdunské bojiště s muzeem a tvrzemi Douaumont a Froideterre, velké tvrze Maginotovy linie Fermont a Hackenberg. Nově je v programu zařazena prohlídka malé tvrze La Ferté, která jediná byla z Maginotovy linie přímo dobyta.

Ardénská operace z roku 1944 bude připomenuta prohlídkou muzeí v Bastogni a Diekirchu.

Nově bude také zařazena zastávka na „vodní linii“ Maginotky v obci Barst s unikátním protitankovým vagonem a u Met pak prohlídka německé tvrze z období před 1. světovou válkou Feste Wagner. Zde jsou zachovalé i pancéřové věže.

 

 

Program zájezdu:

1. den, středa, 5.7.: odjezd z nástupních míst, průjezd ČR po trase Zábřeh – Olomouc – Svitavy – Pardubice – Praha – Plzeň – Rozvadov.

Nástupní místa: 

03.00 hod., Zábřeh – autobusové nádraží u nádraží ČD

04.00 hod., Olomouc – od hotelu Clarion přímo naproti hl.nádraží ČD

05.00 hod., Svitavy – nádraží ČD

06.30 hod., Pardubice – před nádražím ČD                                                            

08.00 hod., Praha – metro C, stanice Budějovická, ulice Antala Staška, zast. autobusů MHD, vpravo je supermarket BILLA, vlevo přes ulici poliklinika.                                 

Možnost nástupu po trase po dohodě s pořadatelem zájezdu.    

Prohlídka muzea automobilové a vojenské techniky v Sinsheimu, přejezd na nocleh v Ibis Budget v Metách.

2. den, čtvrtek, 6.7.: prohlídka verdunského bojiště, tvrze Douaumont a Froidetere, muzea verdunské bitvy, bajonetového zákopu. Přejezd na tvrz Maginotovy linie La Ferte – prohlídka (jediná tvrz přímo dobytá v roce 1940, s vyvrácenou pancéřovou kopulí a pozůstatky na dělostřelecké ostřelování). Nocleh opět v Metách.

3. den, pátek, 7.7.: odjezd do Lucemburska, zastávka na německém a americkém hřbitově v Sandweileru resp. Hammu (mimo 5075 hrobů Američanů i hrob generála Pattona), přejezd do Diekirchu v Lucembursku – prohlídka velmi pěkného vojenského muzea, pak přejezd  do belgické Bastogne, prohlídka muzea k ardénské operaci a památníku amerických vojáků Mardason, nocleh v Metách ve stejném hotelu jako předchozí noc.

4. den, sobota, 8.7.: přejezd na velkou tvrz Fermont - prohlídka povrchu a podzemí (krásně zachovalá výzbroj), pak ještě prohlídka jedné z největších tvrzí Maginotovy linie „Hackenberg“,  návrat do Met, prohlídka centra města, nocleh opět ve stejném hotelu jako předchozí noc.

5. den, neděle, 9.7.: dopoledne prohlídka německé tvrze z období před 1. světovou válkou Feste Wagner (mimo jiné se dvěmi pancéřovými bateriemi pro 150 mm houfnice a 105 mm kanony) na jižním okraji Met. Po ukončení prohlídky odjezd do ČR. Příjezd do Prahy kolem půlnoci. Pokračování v cestě po trase Brno – Olomouc – Šumperk.

 


 

Ubytování: 4x Francie v hotelu Ibis Budget (třílůžkové pokoje).

se sprchou a WC.

Strava: vlastní.

Cena: - Kč, z toho záloha 2 000 Kč.

V ceně: dopravu autobusem, 4x nocleh, vstupné uvedené v programu, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, průvodce resp. tlumočníka, zákonné pojištění CK.

 


 

Fotogalerie  
ilustrační fotografie