FRANCIE - vojenská historie u kanálu La Manche

Nezávazná rezervace zájezdu
(informace k zájezdům)
Cena: 16 490 Kč
Termín: 29.6. - 8.7.2018
Délka: 10 dní
Doprava: autobusem
Strava: vlastní

Francie

Baterie Atlantického valu Todt, Waldam, odpalovací základny pro V-1, V-2, V-3, památky a muzea k 1. sv. válce v oblasti Sommy…

 

 

Program zájezdu:

1. den: průjezd ČR po trase Olomouc – Pardubice – Praha – Plzeň. Prohlídka muzea na demarkační čáře v Rokycanech. Nocleh v ČR. 

2. den: Speyer – technické a vojenské muzeum, prohlídka tvrze Maginotovy linie, ubytování ve Francii.

3. den: Stonne u památníku na boje v r. 1940 – francouzský tank B1 bis. Přejezd do míst bojů čsl. legionářů v roce 1918 – Chestres a Vouziers. Muzeum „Květen – červen 1940“ v Semuy. Přejezd do Soissonu, u Margivalu prohlídka Hitlerova velitelského stanoviště. Nocleh v Soisson.

4. den: Compiegne – prohlídka muzea s vagonem, kde bylo podepsáno příměří 1918 a 1940, přejezd do Peronne (muzeum 1. sv. války).

5. den: muzeum Somma 1916 v Albert, Necropole National de Lorette, pak kanadský memoriál Vimy i se zákopy, zastávka na čsl. válečném hřbitově La Target.  

6. den: prohlídka obří baterie Todt s bohatou sbírkou zbraní a militarií ve vnitřní i venkovní expozici, pak prohlídka muzea 1939 – 45 v Ambleteuse a nakonec odpalovací základny pro V-3 v Mimoyeques. 

7. den: u belgicko-francouzských hranic prohlídka baterie Atlantického Valu Raversijde, zastávka na čsl. vojenském hřbitově v De Panne, prohlídka muzea k operaci Dynamo v Dunkerque a prohlídka muzea v Calais. Zastávka u baterie Oldenburg a eventuelně u baterie Waldam s unikátní železobetonovou otočnou kopulí.

8. den: prohlídka obřích bunkrů pro rakety V-2 v Eperlecques a La Coupole, poté odjezd do Remeše, košt šampaňského, zde nocleh.

9. den: Remeš – muzeum, kde byla podepsána kapitulace, odjezd do ČR, jízda přes noc přes Francii a Německo.

10. den: průjezd ČR po trase Rozvadov – Plzeň – Praha – Pardubice – Olomouc. 

 
 

 

Ubytování: 8x (7x hotel ve Francii ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC, 1x hotel v ČR u hranic s Německem).

se sprchou a WC.

Strava: vlastní.

Základní cena: 16 490 Kč / osoba ve dvoulůžkovém pokoji.

Příplatek: 4 200 Kč / jednolůžkový pokoj.

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 8x nocleh, vstupné uvedené v podrobném programu, cestovní pojištění včetně storna zájezdu, průvodce, zákonné pojištění CK.

 


 

Fotogalerie  
 
ilustrační fotografie