ŠVÝCARSKO - vojenská muzea a opevnění

Aktuální nabídku zájezdů
najdete 
ZDE
Cena: - Kč
Termín: 9.8. - 15.8.2018
Délka: 7 dní
Doprava: autobusem
Strava: vlastní

Švýcarsko

Tvrze Reuenthal, Vitznau, Heldsberg, Fort Airolo, tanková muzea Thun (i čsl. tanky) a Full…, dopravní muzeum v Lucernu, technické muzeum v Mnichově…

 

 

Program zájezdu:

1. den: průjezd ČR po trase Zábřeh – Olomouc – Pardubice – Praha – Tachov.

Nocleh v Tachově v hotelu.

2. den: odjezd z Tachova, přejezd do Mnichova – prohlídka Deutsches museum (technické muzeum) mimo jiné s první německou ponorkou U-1, pak přejezd do Švýcarska na nocleh.

3. den: dopoledne prohlídka vojenského muzea Full s bohatou sbírkou tanků včetně „československého“ Pz 39 a PzJ G-13 a rovněž s komplexním sortimentem zbrojovek Oerlikon a Mowag, poté návštěva vedle stojící tvrze Reuenthal a prohlídka samostatných srubů v okolí. Nocleh opět v Curychu.

4. den: prohlídka donedávna aktivní tvrze Vitznau na břehu jezera Vierwaldstätter s dělovou a kulometnou výzbrojí a pak unikátní tvrze Fort Airolo u italských hranic. Nocleh opět v Curychu.

5. den: dopoledne prohlídka dopravního muzea v Lucernu, poté přejezd do Thunu, zde prohlídka tankového muzea v areálu místních kasáren s venkovní a vnitřní expozicí – opět Pz 39, G-13, unikátní švýcarské jednokusové prototypy Nahkampfkanone 1 a 2, švýcarské Pz 58 a 68, německé Pz IV a Pz V a další. Pak návrat do Curychu na nocleh.

6. den: prohlídka leteckého muzea v curyšské čtvrti Dübendorf (JU 52, licenční Morane Saulnier 406, Me 109, Mirage III…), pak tvrz Heldsberg u rakousko-německé hranice, nocleh na okraji Mnichova.

7. den: odjezd z Mnichova, prohlídka bavorského vojenského muzea v Ingolstadtu, především s výbornou expozicí 1. světové války. Pak přes Rozvadov do ČR, průjezd po trase Plzeň – Praha – Pardubice – Svitavy – Olomouc.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit. Program může být doplněn v případě časových možností o návštěvy dalších vojenských zajímavostí.

 
 

 

Ubytování: 6x (1x hotel v Německu a 4x ve Švýcarsku ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC, 1x hotel v ČR u hranic s Německem).

se sprchou a WC.

Strava: vlastní.

Základní cena: - Kč / osoba ve dvoulůžkovém pokoji.

Příplatek: - Kč / jednolůžkový pokoj.

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 6x nocleh, vstupné uvedené v podrobném programu, cestovní pojištění včetně storna zájezdu, průvodce, zákonné pojištění CK.