USA – východní pobřeží

Aktuální nabídku zájezdů
najdete 
ZDE
Cena: - Kč
Termín: 12.9. - 23.9.2018
Délka: 12 dní
Doprava: letecky
Strava: vlastní (amer. snídaně)

USA
Letecky na severoamerický kontinent a poté mikrobusy po státech severovýchodních Spojených států. Prohlídka největších vojenských lodí – letadlové, bitevní, největšího světového leteckého muzea…
Letecky na severoamerický kontinent a poté mikrobusy po státech severovýchodních Spojených států. Prohlídka největších vojenských lodí – letadlové, bitevní, největšího světového leteckého muzea…
 

 

Program zájezdu:

1. den: odlet z Prahy s mezipřistáním do New Yorku (letiště JFK), vypůjčení mikrobusů, odjezd na ubytování.

2. den: muzeum ponorkového loďstva včetně první atomové ponorky Nautilus v New London, poté ve Springfieldu prohlídka muzea ručních zbraní u proslulé zbrojovky. Nocleh u Bostonu. 

3. den: odjezd do Bostonu, zde v části Quincy prohlídka památníku USS Massachusetts Memorial (bitevní loď Massachusetts, torpédoborec J. P. Kennedy, torpédový člun PT 796 – sloužil na něm J. F. Kennedy...). Individuální prohlídka centra města. Nocleh opět u Bostonu.

4. den: přejezd do Bostonu, zde prohlídka těžkého křížníku USS Salem a fregaty z konce 18. století USS Constitution. Přejezd na nocleh ve Springfieldu.

5. den: přejezd do Albany (NY), prohlídka  torpédoborce USS Slater. Pokračování v cestě do Rochestru, zde nocleh.

6. den: odjezd do Buffala, prohlídka lodí v Buffalo Naval Park (raketový křižník Little Rock, ponorka Croaker, torpédoborec Sullivans). Odjezd na Niagarské vodopády, projížďka lodí, pak odjezd na nocleh.

7. den: podél jezera Erie do města Groveport, prohlídka vojenského muzea Motts, v případě času další vojenské zajímavosti. Přejezd na nocleh do Daytonu.

8. den: podrobná prohlídka leteckého muzea United States Air Force Museum v Daytonu (asi nejrozsáhlejší světové muzeum). Po prohlídce odjezd na východ do Pennsylvanie.

9. den: dopoledne zastávka na bojišti občanské války v Gettysburgu, muzeum, pak přejezd do Baltimoru na historické lodě USS Constellation z roku 1855, loď pobřežní stráže Taney…, nocleh u Philadelphie.

10. den: ve Philadelphii prohlídka námořního muzea Independence Seaport Museum s první americkou pancéřovou lodí – křižníkem Olympia z r. 1895 a ponorkou Becuna z konce II. světové války. Na druhém břehu řeky prohlídka bitevní lodi USS New Jersey. Pak prohlídka centra Philadelphie, nocleh opět u Philadelphie.

11. den: přejezd do New Yorku, prohlídka letadlové lodě Intrepid s bohatou leteckou expozicí na palubě a také ponorky Growler, vrácení mikrobusů a ve večerních hodinách odlet zpět do Prahy. 

12. den: mezipřistání na některém z evropských letišť, pak přílet do Prahy.

Doprava po USA bude zajištěna mikrobusy / osobními auty, zapůjčenými v půjčovně v den příletu. Odtud pak bude uskutečněna okružní jízda po uvedených vojenských zajímavostech.

 


 

Ubytování: 10x v motelech ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

Strava: vlastní, případně „americká“ lehká snídaně.

Základní cena: - Kč / osoba ve dvoulůžkovém pokoji.

Příplatek: - Kč / jednolůžkový pokoj.

Cena zahrnuje: letenku Praha - New York - Praha (s přestupem) v ekonomické třídě včetně poplatků, 10x nocleh, dopravu mikrobusy / osobními auty včetně spotřeby benzínu, dálniční poplatky a mýto, vstupné uvedené v podrobném programu, cestovní pojištění včetně storna zájezdu, tlumočníka znalý USA.

Cena nezahrnuje: vyřízení registrace ESTA (poplatek v době uzávěrky katalogu činil 14 USD).

Poznámka: sleva - Kč pro účastníky, kteří budou ochotni řídit pronajaté mikrobusy.

S platností od 17.11.2008 byla pro občany ČR zrušena víza, nutná pro turistickou návštěvu USA. Je však nutné si vyřídit registraci ESTA. Všichni zájemci obdrží po přihlášení podrobné instrukce jak postupovat při vyřizování registrace. K vyřízení je nutný od září 2006 vydávaný tzv. biometrický pas. Ten má silnou plastovou část s údaji držitele a na předních deskách zlaté logo.

Termín je orientační, přesný termín bude upřesněn podle letenek.