BĚLORUSKO a POLSKO – přehlídka Varšava 15.8.

Již nelze rezervovat.
Více informací v CK.
Cena: 14 990 Kč
Termín: 7.8. - 16.8.2019
Délka: 10 dní
Doprava: autobusem
Stravování: bez stravy

Bělorusko
Polsko

Zájezd na Hitlerovo Vlčí doupě, bunkry na Mazurech, Brestskou pevnost v Bělorusku, Stalinovu linii u Minska, unikátní železobetonový úkryt pro štábní vlak a vojensku přehlídku polské armády ve Varšavě.

 

 

Program zájezdu:

1. den: v nočních hodinách odjezd z ČR po trase Pardubice – Olomouc – Český Těšín.

2. den: překročení polsko-běloruských hranic, prohlídka Brestské pevnosti a fortu V. Nocleh v Brestu.

3. den: přejezd do Minska, před Minskem zastávka poblíž Stankova, kde je umístěna pobočka ústředního vojenského muzea se sruby Stalinovy linie a vojenskou technikou. Nocleh v Minsku.

4. den: Minsk – ústřední vojenské muzeum (Velké vlastenecké války), Stalinova linie s vybavenými sruby a s bohatou expozicí vojenské techniky. Nocleh opět v Minsku.

5. den: odjezd z Minska přes Grodno, zde zastávka u zdejší středověké pevnosti a procházka po  zachovalém centru města. Vjezd do Polska, nocleh v Bialystoku.

6. den:  prohlídka vojenského muzea v Bialystoku, pak zastávka na tvrzi Osowiec a po příjezdu do Gizycka prohlídka pruské tvrze Boyen. Nocleh v Ketrzyně.

7. den: s místním průvodcem podrobná prohlídka Vlčího doupěte a dalších bunkrů v jeho okolí. Zastávka u unikátního zdymadla na Mazurském kanálu. Nocleh opět v Ketrzyně.

8. den: zastávka na carské tvrzi Lomža a pak na polském srubu v Nowogrodu, nocleh ve Varšavě.

9. den: u příležitosti vítězství u Varšavy v roce 1920 velká přehlídka polských ozbrojených sil, poté prohlídka vojenského muzea včetně pobočky ve fortu Sadyba. Nocleh opět ve Varšavě.

10. den: po cestě do ČR prohlídka úkrytu pro štábní vlak u Tomaszowa Mazowieckého, průjezd ČR pro trase Český Těšín – Olomouc – Pardubice.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

 

 


 

Ubytování: 8x (3x Bělorusko, 5x Polsko) dvoulůžkové pokoje se sprchou a WC.

se sprchou a WC.

Strava: bez stravy.

Základní cena: 14 990 Kč / osoba ve dvoulůžkovém pokoji.

Příplatek: 5 100 Kč / jednolůžkový pokoj  (na vyžádání).

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 8x nocleh, vstupné uvedené v podrobném programu (13 muzeí), běloruské vízum, cestovní pojištění, průvodce, zákonné pojištění CK.

Poznámky: Víza můžeme vyřídit pouze občanům ČR. Pro občany cizích států můžeme víza vyřídit pouze po domluvě s konzulátem.

 

 


 

Fotogalerie  
ilustrační fotografie

 

Další vojensko-historické zájezdy: