BENELUX – 75. výročí operace Market Garden a ofenzívy v Ardénách

Již nelze rezervovat.
Více informací v CK.
Cena: 10 990 Kč
Termín: 17.9. - 22.9.2019
Délka: 6 dní
Doprava: autobusem
Stravování: bez stravy

Belgie
Lucembursko
Nizozemí

Zájezd za návštěvou muzeí a hřbitovů spojených s výsadkovou operací a protiútokem v Ardénách, velkým defilé historických vozidel v Arnhemu…

 


 

Program zájezdu:

1. a 2. den: jízda přes noc po trase Olomouc – Svitavy – Pardubice – Praha – Plzeň – Lucembursko, zastávka na německém a americkém hřbitově u Lucemburku (pochován je zde i gen. Patton), pak prohlídka vojenských muzeí v Diekirchu a v Bastogni, nocleh.

3. den: zastávka v La Gleize, prohlídka zdejšího vojenského muzea a venku stojícího „Královského tygra“ PzKpfw VI Ausf. B. V Malmédách zastávka v muzeu, které stojí na místě, kde byli postříleni v prosinci 1944 američtí zajatci. Odpoledne prohlídka tvrze Battice a pak prozkoumání povrchu tvrze Eben Emael. Nocleh.

4. den: přejezd do Nizozemí, prohlídka rozsáhlého muzea osvobození v Overloonu, v Groesbeeku zastávka v muzeu, věnovanému americké účasti na operaci Market Garden. Nakonec zastávka u památníku polským výsadkářům v Drielu. Nocleh.

5. den: muzeum britských parašutistů ve vile Hartenstein, zastávka na britském vojenském hřbitově, odpoledne sledování velkého defilé vojenských historických vozidel. Poté přejezd na ubytování do Německa.

6. den:  průjezd přes Německo do ČR po trase Drážďany – Ústí nad Labem  Praha – Pardubice – Svitavy – Olomouc. 

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

 

 


 

Ubytování: 4x dvoulůžkové pokoje se sprchou a WC.

se sprchou a WC.

Stravování: bez stravy.

Základní cena: 10 990 Kč / osoba ve dvoulůžkovém pokoji.

Příplatek: 3 100 Kč / jednolůžkový pokoj (na vyžádání).

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 4x nocleh, vstupné uvedené v podrobném programu (8 muzeí), cestovní pojištění, průvodce, zákonné pojištění CK.

 

 


 

Fotogalerie  
ilustrační fotografie

 

Další vojensko-historické zájezdy: