BUKUREŠŤ – vojenská a civilní

Již nelze rezervovat.
Více informací v CK.
Cena: 14 690 Kč
Termín: 12.9. - 15.9.2019
Délka: 4 dny
Doprava: letecky
Stravování: bez stravy

Rumunsko

Zájezd za návštěvou méně známé „exotické“ Bukurešti s vojenským, leteckým a železničním muzeem. Stranou nezůstanou civilní památky s obřím Palácem parlamentu a dalšími historickými památkami.

 

 

Program zájezdu:

1.den, 3.4., úterý: odlet z Prahy, čas bude upřesněn dle letenek, přílet na Maltu (let může být přímýa nebo s přestupem), ubytování v hotelu. Dle času příletu možnost individuální prohlídky centra Valletty. Nocleh.
2.den, 4.4., středa: v centru Valletty prohlídka ústředního vojenského muzea a pak velitelskéhostanoviště obrany ostrova během 2. světové války. Návštěva otevřeného stanoviště „Saluting battery“, individuální prohlídka města, nocleh.
3.den, 5.4., čtvrtek: návštěva vallettské části na druhé straně zálivu – čtvrti Vittoriosa a Senglea, zdeprohlídka muzea Malta at War, námořního muzea a tvrze Fort Rinella s unikátním 100 tunovým dělem ráže 450 mm. Nocleh.
4.den, 6.4., pátek: prohlídka maltského leteckého muzea (mimo jiné Hurricane II, vytažený z mořepoblíž Malty), poté procházka po středověkém arabském opevněném městě Mdina a Rabat, nocleh.
5.den, 7.4., sobota: výjezd trajektem na ostrov Gozo, vstup do přístavu bráni pevnost Chambray,po vylodění prohlídka zdejšího hlavního města ostrova Victoria se zachovalými hradbami, baštami… Návrat na ostrov Malta do Valletty, nocleh.
6.den, 8.4., neděle: odlet do Prahy, v případě času ještě prohlídka města.
Program je možno doplnit individuálně o další, především civilní zajímavosti. Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

1. den: odlet z Prahy, přílet do Bukurešti, dle času příletu případně možnost prohlídky města. Nocleh v hotelu.

2. den: v Bukurešti prohlídka ústředního vojenského muzea s bohatými sbírkami zbraní, mimo jiné i s československými, např. s moždířem Škoda ráže 305 mm. Poté prohlídka Paláce parlamentu, stavěného Ceausescem, snad šlo o druhou největší stavbu na světě (po Pentagonu). Nocleh ve stejném hotelu.

3. den: prohlídka leteckého muzea i s originální rumunskou druhoválečnou stíhačkou IAR 80, poválečnými stroji Jak 23, IAR 93… V železničním muzeu prohlídka lokomotiv a dalších železničních výrobků rumunského průmyslu.

4. den: odlet z Bukurešti do Prahy.

Program je možno doplnit individuálně o další, především civilní zajímavosti. Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

 


 

Ubytování: 3x v hotelu ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

Stravování: vlastní.

Základní cena: 14 690 Kč / osoba ve dvoulůžkovém pokoji.

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 900 Kč (na vyžádání).

Cena zahrnuje: letenku Praha – Bukurešť – Praha v ekonomické třídě včetně poplatků, 3x nocleh, veřejnou dopravu po Bukurešti, vstupné uvedené v podrobném programu (4 muzea), cestovní pojištění, průvodce, zákonné pojištění CK.

 

 

Fotogalerie  
ilustrační fotografie

 

Další vojensko-historické zájezdy: