FRANCIE II. – 75. výročí vylodění v Normandii

Již nelze rezervovat.
Více informací v CK.
Cena: 10 790 Kč
Termín: 4.6. - 9.6.2019
Délka: 6 dní
Doprava: autobusem
Stravování: bez stravy

Francie
Německo

Zájezd k 75. výročí vylodění ke Dni D v Normandii. Kratší verze zájezdu do Normandie, přesto se navštíví nejdůležitější muzea, baterie Atlantického valu…

 

 

Program zájezdu:

1. den: průjezd ČR po trase Olomouc – Svitavy – Pardubice – Praha – Plzeň – Rozvadov. Zastávka v rozsáhlém muzeu automobilové a vojenské techniky v Sinsheimu, nocleh v Metách.

2. den: přejezd do Normandie, prohlídka baterie Merville, kterou dobyli britští výsadkáři, poté zastávka u Pegasus bridge, který byl rovněž obsazen britskými parašutisty. Nocleh v Caen.

3. den: zastávka v St. Mere Eglise s visícím americkým parašutistou na věži kostela, pak u pláže Omaha prohlídka muzea Memorial Omaha Beach, zastávka na největším americkém hřbitově v Normandii v Colleville nad vyloďovací pláži Omaha, a pak na ostrohu Pointe du Hoc, dobytým americkými rangery. Nakonec zastávka na německém vojenském hřbitově La Cambe s dvaceti tisíci pohřbenými. Nocleh.

4. den: zastávka na baterii Longues sur Mer se zbytky kanónů ráže 150 mm, vyrobených ve Škodě Plzeň. Pak prohlídka muzea vylodění v Arromanche, a poté podél vyloďovacích pláží britského sektoru ke Ouisterhamu a pak odjezd směrem k Paříži. Nocleh u Paříže.

5. den: příjezd do Paříže, zde devítihodinová přestávka, během které je možná individuální prohlídka pařížských vojenských i civilních zajímavostí (vojenské muzeum s hrobem Napoleona v Invalidovně, námořní muzeum na Trocaderu, Eifelova věž, bulvár Champs Elysée katedrála Notre Dame...). Ve večerních hodinách odjezd přes noc do ČR.

6. den: průjezd po trase Saarbrücken – Rozvadov – Plzeň – Praha – Pardubice – Svitavy – Olomouc.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

 

 


 

Ubytování: 4x Francie - 2x dvoulůžkové pokoje se sprchou a WC, 2x mobilhome (3 ložnice).

se sprchou a WC.

Stravování: bez stravy.

Základní cena: 10 790 Kč / osoba ve dvoulůžkovém pokoji.

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 900 Kč (na vyžádání).

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 4x nocleh, vstupné uvedené v podrobném programu (5 muzeí v ceně 40 €), cestovní pojištění, průvodce, zákonné pojištění CK.

 

 


 

Fotogalerie  
ilustrační fotografie

 

Další vojensko-historické zájezdy: