FRANCIE I. – 75. výročí vylodění v Normandii

Již nelze rezervovat.
Více informací v CK.
Cena: 16 990 Kč
Termín: 31.5. - 9.6.2019
Délka: 10 dní
Doprava: autobusem
Stravování: bez stravy

Francie
Německo

Zájezd k 75. výročí vylodění ke Dni D v Normandii. Zastávka na všech vyloďovacích plážích, prohlídka baterií Atlantického valu, tankové muzeum v Saumuru, vojenské muzeum v Invalidovně…

 

 

Program zájezdu:

1. den: průjezd ČR po trase Olomouc – Svitavy – Pardubice – Praha – Plzeň – Rozvadov. Nocleh u hranic.

2. den: prohlídka muzea automobilové a vojenské techniky v Sinsheimu. Přejezd na prohlídku tvrze Maginotovy linie. Nocleh v Metách.

3. den: přejezd do Saumuru, prohlídka  jednoho z největších světových tankových muzeí. Nocleh na okraji Le Mans.

4. den: zastávka na kanadském a polském vojenském hřbitově poblíž Falaise, prohlídka baterie Merville a mostu Pegasus Bridge s muzeem britských výsadkářů. Nocleh.

5. den: odjezd na poloostrov Cotentin – prohlídka baterií Atlantického valu Azeville a Crisbeck, pak přejezd na pláž Utah s muzeem a v obci Catz prohlídka nového muzea „Normandy tank museum“ a nakonec zastávka na německém hřbitově La Cambe. Nocleh.

6. den: prohlídka výsadkářského muzea (82. a 101. US výsadková divize) v St. Mere Eglise, pak u pláže Omaha  prohlídka muzea Memorial Omaha Beach,  zastávka na největším americkém hřbitově v Normandii v Colleville a na Pointe du Hoc. Nocleh.

7. den: přejezd k Longues s německou baterii i se zachovalými kanóny, ve vedlejším Port en Bessin návštěva muzea, které shromažďuje zbraně včetně obrněné techniky vytažené z moře. V Bayeux prohlídka zdejšího muzea bitvy o Normandii a nakonec zastávka na zdejším ústředním britském vojenském hřbitově. Nocleh.

8. den: v Arromanches prohlídka muzea vylodění, pak s postupnými zastávkami kolem vyloďovacích pláží Gold a Juno přejedeme k pláži Sword, kde si prohlédneme muzeum umístěné ve věži řízení palby Riva Bella. Na nocleh přejedeme k Paříži.

9. den: příjezd do Paříže – prohlídka vojenského muzea v Invalidovně nebo námořního muzea nebo jiného dle výběru, pak individuální prohlídka centra Paříže. Jízda přes noc do ČR po trase Saarbrücken – Rozvadov.

10. den: ranní a dopolední průjezd ČR po trase Plzeň – Praha – Pardubice – Svitavy – Olomouc.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

 


 

Ubytování: 7x Francie, 1x ČR - 4x dvoulůžkové pokoje se sprchou a WC, 4x mobilhome (3 ložnice).

se sprchou a WC.

Stravování: bez stravy.

Základní cena: 16 990 Kč / osoba ve dvoulůžkovém pokoji.

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 100 Kč (na vyžádání).

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 8x nocleh, vstupné uvedené v podrobném programu (16 muzeí v ceně 140 €), cestovní pojištění, průvodce, zákonné pojištění CK.

 

 


 

Fotogalerie  
ilustrační fotografie

 

Další vojensko-historické zájezdy: