USA – severovýchodní pobřeží

Již nelze rezervovat.
Více informací v CK.
Cena: od 46 290 Kč*
Termín: 22.9. - 30.9.2019
Délka: 9 dní
Doprava: letecky
Stravování: bez stravy (snídaně)

USA
Všeobecné informace k zájezdům


 

Zájezd za největšími bitevními a letadlovými loděmi na severovýchodním pobřeží USA - vojenská a letecká muzea, projížďka lodí válečným přístavem v Norfolku…

 


 

Program zájezdu:

1. den: odlet z Prahy a přílet do New Yorku, nocleh u Filadelfie.

2. den: přejezd do Baltimoru na prohlídku námořního muzea (ponorka USS Torsk, fregata USS Constellation z r. 1854, USCGC Taney). Individuální prohlídka města.

3. den: přejezd do Washingtonu - Arlingtonský hřbitov (320 000 pohřbených, mimo jiné prezidenti William Taft a J. F. Kennedy i s manželkou Jaqueline a bratry Robertem a Tedem, generálové Marshall, Bradley, Abrams, boxer Joe Luis atd.). Prohlídka muzea letectví a kosmonautiky Smithsonian (např. japonské Zero, Macchi MC202, modul Gemini…), pak individuální prohlídka centra města - Kapitol, Bílý dům, Lincolnův památník, památníky veteránů vietnamské a korejské války...

4. den: prohlídka leteckého muzea Udvar Hazy (mimo jiné Dornier 335A, Focke Wulf 190, Ta 152, He 152, He 219…). Poté prohlídka muzea námořní pěchoty ve Quanticu (historie sboru od zahájení činnosti v roce 1775 do současnosti). Přejezd na ubytování do Norfolku.

5. den: prohlídka vojenských zajímavosti v Norfolku a okolí – Hampton Roads Naval Museum s modernizovanou bitevní lodí Wisconsin, pak projížďka lodí po válečném přístavu. Prohlídka muzea Memorial MacArtur. Přejezd na ubytování k Filadelfii.

6. den: ve Filadelfii prohlídka křižníku Olympia z roku 1892 s kanony 203,2 mm, ponorky USS Becuna a bitevní lodě New Jersey třídy Iowa. Individuální prohlídka města. Poté přejezd na nocleh do New London.

7. den: prohlídka muzea ponorkového loďstva s první atomovou ponorkou Nautilus. Přejezd zpět do New Yorku na nocleh.

8. den: prohlídka letadlové lodi USS Intrepid s letouny na palubě a ponorky USS Growler v muzeu Intrepid Sea Air Space Museum. Individuální prohlídka města. Odlet do Prahy.

9. den: přílet do Prahy.

Program je možno doplnit individuálně o další, především civilní, zajímavosti. Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

 
 

 


 

Ubytování: 7x dvoulůžkové pokoje se sprchou a WC.

se sprchou a WC.

Stravování: (případně lehká „americká“ snídaně).

Základní cena: od 46 290 Kč / osoba ve dvoulůžkovém pokoji.

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 7 500 Kč (na vyžádání).

Cena zahrnuje: letenku Praha – New York – Praha s přestupem v ekonomické třídě včetně poplatků, 7x nocleh, dopravu mikrobusy (osobními auty) včetně spotřeby benzínu, dálniční poplatky a mýto, vstupné uvedené v podrobném programu (11 muzeí), cestovní pojištění, tlumočníka znalého USA.

Cena nezahrnuje: vyřízení registrace ESTA (poplatek v době uzávěrky katalogu činil 14 USD).

Poznámka: S platností od 17.11.2008 byla pro občany ČR zrušena víza, nutná pro turistickou návštěvu USA. Je však nutné si vyřídit registraci ESTA. Všichni zájemci obdrží po přihlášení podrobné instrukce jak postupovat při vyřizování registrace. K vyřízení je nutný, od září 2006 vydávaný, tzv. biometrický pas. Ten má silnou plastovou část s údaji držitele a na předních deskách zlaté logo.

* Cena je platná po ověřění dostupnosti a ceny letenky/letenek. 

 

 


 


Fotogalerie  
ilustrační fotografie

 

Další vojensko-historické zájezdy: