— VOJENSKÉ ZAJÍMAVOSTI V ČECHÁCH —

Neaktuální zájezd. Nabídku zájezdů najdete ZDE. 

Zájezd za vojenskými zajímavostmí v Čechách. Navštívíme rozestavěnou pevnost Stachelberg a vojenské muzeum ve Smržovce s obrněnou technikou, letecké muzeu ve Kbelích, muzeum v Rokycanech - největší nestátní vojenské muzeum u nás. Podíváme se do automobilního muzea Škody nebo do kostela sv. Cyrila a Metoděje, kde zemřeli parašutisté atentátu na Heidricha. Ve Zruči navštívíme vojenské muzeum a v Míšově Atom muzeum Javor 51, které se jako jediné zabývá jadernou atomovu válkou.

Muzea v ceně:

Trutnov - pevnost Stachelberg • Smržovka - tankové muzeum • Mladá Boleslav - muzeum Škoda • Drnov - muzeum protivzdušné obrany • Rokycany - vojenské muzeum Zruč - vojenské muzeum Míšov - bunkr Atom Praha - krypta v kostele sv. Cyrila a Metoděje, letecké muzeum Kbely Lešany - vojenské muzeum.

TERMÍN: 16.07. - 19.07.2020

DÉLKA: 4 DNY

DOPRAVA: MIKROBUSEM

STRAVOVÁNÍ: NENÍ (viz běžné informace)

CENA: 

NAVŠTÍVÍ SE TYTO ZEMĚ:

ČESKO


— PROGRAM ZÁJEZDU —

1. den: odjezd z Olomouce přes Českou Třebovou k Trutnovu. Zde prohlídka tvrzového objektu rozestavěné tvrze Stachelberg. Poté přejezd do Smržovky, zde prohlídka muzea obrněné techniky (mj. Centurion, Charioteer MK VII, Comet A-34, Cromwell, Ferret MK I, M-36 Jackson, AMX-13 ...). Nocleh v Mladé Boleslavi.

2. den: prohlídka firemního muzea firmy Škoda, pak přejezd do Drnova u Slaného, prohlídka muzea protivzdušné obrany a studené války. Nakonec přejezd do Kbel do leteckého muzea. Nocleh na okraji Prahy. 

3. den: výjezd na Plzeňsko, postupně si prohlédneme Muzeum na demarkační čáře v Rokycanech, Airpark ve Zruči a nakonec Atom muzeum Javor 51 v Míšově. Nocleh jako předchozí noci.

4. den: v Praze ráno návštěva krypty v kostele Cyrila a Metoděje, kde v červnu 1942 zahynuli čsl. parašutisté. Poté přejezd do vojenského technického muzea v Lešanech, prohlídka a odjezd zpět na Moravu přes Pardubice, Olomouc.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

— PODROBNOSTI O ZÁJEZDU —

Ubytování: 3x v hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

Stravování: není (vlastní, viz běžné informace k zájezdům).

Základní cena: 

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 

Cena zahrnuje: dopravu mikrobusem, 3x nocleh, vstupné uvedené v podrobném programu (9 muzeí), průvodce, zákonné pojištění CK.

Nástupní místa: Olomouc, Česká Třebová a po dohodě po trase.

Minimální počet cestujících: 16 osob.