— CIHELNA 2020 —

BOJOVÉ UKÁZKY, MUZEA...

Krátký zájezd k návštěvě každoročních úkázek na akci "Cihelna". Během víkendu probíhá na vzpomínkové akci několik bojových ukázek převážně z období druhé světové války. V rámci akce se podíváme do přilehlého vojenského muzea i s pěchotním srubem K-S 14 "U cihelny". Na Náchodsku pak navštívíme pěchotní srub N-S 82 "Březinka" a v Jaroměři první vojensko-historické muzeum M. Frosta.

Muzea v ceně:

Králíky - vojenské muzeum, pěchotní srub K-S 14 "U cihelny" a akce "Cihelna" • Náchod - pěchotní srub N-S 82 "Březinka" • Jaroměř - první vojensko-historické muzeum M. Frosta.

TERMÍN: 22.08. - 23.08.2020

DÉLKA: 2 DNY

DOPRAVA: AUTOBUSEM nebo MINIBUSEM

STRAVOVÁNÍ: NENÍ (viz běžné informace)

CENA:

NAVŠTÍVÍ SE TYTO ZEMĚ:

ČESKO


— PROGRAM ZÁJEZDU —

1. den: odjezd z Prahy přes Hradec Králové do Králík, celodenní účast na akci "Cihelna 2020". Hlavním bodem programu je několik bojových ukázek v režii vojensko-historických klubů převážně s tématem druhé světové války, např. "Poslední tanková bitva - Haná 1945". Dále pak se zde prezentuje AČR, integrovaný záchranný systém, policie, vězeňská služba. Je výstavena vojensko-historická technika... Vojenské muzeum a srub "U cihelny" je rovněž otevřeno. Po skončení akce odjezd na ubytování.

2. den: u Náchoda pěšky kolem tvrze Dobrošov (momentálně je v rekonstrukci) k pěchotnímu srubu N-S 82 "Březinka", který má i originální protitankový kanon vz. 36. Z Náchoda - Bělovse přejezd do Jaroměře na prohlídku soukromého vojenského muzea M. Frosta. Odjezd přes Hradec Králové do Prahy.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

— PODROBNOSTI O ZÁJEZDU —

Ubytování: 1x v hotelu ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

Stravování: není (vlastní, viz běžné informace k zájezdům).

Základní cena:

Příplatek za jednolůžkový pokoj:

Cena zahrnuje: dopravu autobusem nebo minibusem, 1x nocleh, vstupné uvedené v podrobném programu, průvodce, zákonné pojištění CK.

Nástupní místa: Praha, Hradec Králové.

Minimální počet cestujících: 16 osob.