JIŽNÍ FRANCIE

REZERVACE ZÁJEZDU
Běžné informace k zájezdům
Formulář informace k zájezdům
Cena: 17 790 Kč
Termín: 10.9. - 19.9.2020
Délka: 10 dní
Doprava: autobusem
Stravování: není (viz běžné informace) 

Itálie
Francie
Švýcarsko

Klasický autobusový zájezd do jižní Francie za prohlídkou alpské části Maginotovy linie, námořního muzea v Toulonu i s projížďkou po válečném přístavu. Navštívíme muzeum vylodění, cizinecké legie, dělostřelecké, letecké… Po cestě tam i zpět pak muzeum horských myslivců, tankové v Thunu, technické v Miláně, automobilky Fiat nebo 1. světové války a mnoho dalších.

Co je možné na zájezdu vidět: • francouzské fregaty, ponorky a jiné lodě • moždíř 305 mm Škoda, Macchi MC.205, Fiat G.91, torpédo s lidskou osádkou, ponorku Enrico Toti • řadu letadel Mirage v Montelimaru • alpskou Maginotovu linii - obří dělostř. srub tvrze St. Agnes, Saint Roch... • muzeum vylodění, muzeum horských jednotek, muzeum cizinecké legie... • tankové muzeum v Thunu i s československými tanky • automobily Fiat v Turínu • město Avignon a další.


 

Program zájezdu:

1. den: průjezd autobusem ČR po trase Olomouc – Svitavy – Pardubice – Praha do Salzburgu. Po cestě zastávka ve vojenském muzeu v Lešanech. Nocleh.

2. den: přejezd do Innsbrucku, zastávka v muzeu císařských myslivců, poté přejezd do Rovereta a zde prohlídka muzea 1. světové války. Nocleh na okraji Milána.

3. den: prohlídka ústředního italského technického muzea v Miláně, poté v Turíně prohlídka automobilního muzea Fiat. Nocleh na francouzské Rivieře v Mentonu.

4. den: prohlídka některých tvrzí alpské Maginovy linie (např. Sainte Agnes, Saint Roch), nocleh opět v Mentonu.

5. den: ve Frejus zastávka v muzeu námořní pěchoty. V Draguignanu prohlídka dělostřeleckého muzea a zastávka na americkém vojenském hřbitově. Nocleh v Toulonu.

6. den: výjezd lanovkou na horu Faron v Toulonu, kde je umístěno muzeum vylodění v jižní Francii v srpnu 1944. Poté projížďka lodí toulounským vojenským přístavem a poté přejezd na poloostrov Giens – prohlídka opevnění a případně koupání. Nocleh.

7. den: Toulon - navštíví se námořní muzeum, poté přejezd do Aubagne, kde proběhne prohlídka muzea cizinecké legie s výkladem a poté v Puyloubier zastávka v muzeu uniforem cizinecké legie. Přejezd do Avignonu na ubytování. Možná individuální prohlídka centra Avignonu. Nocleh.

8. den: přejezd do Montelimaru, prohlídka leteckého muzea stíhacích letadel s rozsáhlou vnitřní i venkovní expozicí. Poté přejezd do Grenoblu, zde výjezd lanovkou do muzea francouzských horských jednotek. Nocleh u Ženevy.

9. den: prohlídka nejstaršího a největšího švýcarského automobilového muzea v Ženevě, poté přejezd do Thunu na prohlídku tankového muzea i s československými tanky. Pak přejezd na ubytování k Mulhouse. Nocleh.

10. den: průjezd Německem a ČR po trase Norimberk – Praha – Pardubice – Svitavy – Olomouc.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

 

 


 

Ubytování: 9x (1x Rakousko, 1x Itálie, 7x Francie) ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

se sprchou a WC.

Stravování: není (viz běžné informace k zájezdům).

Základní cena: 17 790 Kč / osoba ve dvoulůžkovém pokoji (z toho záloha 5 500 Kč).

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 000 Kč (na vyžádání).

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 9x nocleh, vstupné uvedené v podrobném programu (16 muzeí), cestovní pojištění, průvodce, zákonné pojištění CK.

 

 


 

Fotogalerie  
 
ilustrační fotografie

 

Další vojensko-historické zájezdy: