— VOJENSKÉ ZAJÍMAVOSTI U SEVERNÍ HRANICE —

Neaktuální zájezd. Nabídku zájezdů najdete ZDE.

Zájezd převážně za betonovým opevněním u severní hranice naší republiky. Navštívíme dělostřeleckou tvrz Haničku, vojenské muzeum v Králíkách, pěchotní sruby K-S 14 "U cihelny", OP-S 25 "U trigonometru". Projdeme se po povrchu tvrze Smolkov a zavítáme do areálu v Darkovičkách s třemi pěchotními srouby. Podíváme se i na památník s expozicí v Hrabyni a do muzea automobilky Tatra v Kopřivnici.

Muzea v ceně:

Rokytnice v O.h. - dělostřelecká tvrz Hanička • Králíky - vojenské muzeum, srub K-S 14 "U cihelny" • Milostovice - srub OP-S 25 "U trigonometru" • Hrabyně - památník s expozicí • Darkovičky - pevnostní areál Kopřivnice - muzeum Tatry.

TERMÍN: 30.07. - 02.08.2020

DÉLKA: 4 DNY

DOPRAVA: AUTOBUSEM nebo MINIBUSEM

STRAVOVÁNÍ: NENÍ (viz běžné informace)

CENA:

NAVŠTÍVÍ SE TYTO ZEMĚ:

ČESKO


— PROGRAM ZÁJEZDU —

1. den: odjezd z Prahy přes Pardubice do Rokytnice v Orlických horách, zde prohlídka podzemí a povrchu tvrze Hanička a přilehlých pěchotních srubů. Na většině srubů jsou originální zvony. Nocleh. 

2. den: v Králíkách prohlídka rozsáhlého vojenského muzea a vedle stojícího srubu K-S 14 "U cihelny". Pak přejezd na Opavsko, prohlídka pevnostního areálu u Milostovic včetně interiéru srubu "U trigonometru" OP-S 25. Nocleh.

3. den: v Hrabyni prohlídka monumentálního památníku ostravské operace, nyní přejmenovaného na národní památník 2. světové války s vnitřní expozicí, jenž je věnována účasti čsl. vojáků na bojištích 2. sv. války. Poté procházka po povrchu tvrze Smolkov a nakonec přejezd do pevnostního areálu v Darkovičkách. Zde prohlídka expozice ve srubu MO-S 19 "Alej" včetně KPÚV vz. 36 a MO-S 18 "Obora" a venkovní prohlídka poničeného tvrzového objektu MO-S 20 "Orel". Nocleh.

4. den: odjezd z ubytování do Kopřivnice, zde prohlídka firemního muzea firmy Tatra ( asi 60 nákladních a osobních aut, např. T-87 speciálně vyrobená pro maršála Jeremenka, vojenské nákladní T 85, T 93, T 111 atd. Po prohlídce odjezd přes Olomouc, Pardubice do Prahy.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

— PODROBNOSTI O ZÁJEZDU —

Ubytování: 3x v hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

Stravování: není (vlastní, viz běžné informace k zájezdům).

Základní cena:

Příplatek za jednolůžkový pokoj:

Cena zahrnuje: dopravu autobusem nebo minibusem, 3x nocleh, vstupné uvedené v podrobném programu (6 muzeí), průvodce, zákonné pojištění CK.

Nástupní místa: Praha, Pardubice a po dohodě po trase.

Minimální počet cestujících: 16 osob.