— MORAVA A ZÁPADNÍ SLOVENSKO —

Neaktuální zájezd. Nabídku zájezdů najdete ZDE.

Zájezd na Moravu a západní Slovensko za prohlídkou vojensko-historických zajímavostí. Zavítáme do leteckých muzeí ve Vyškově a v Kunovicích. Prohlídneme si Mohylu míru v Praci s muzeem k bitvě tří císařů roku 1805 a zastavíme se u mohyly věnované M. R. Štefanikovi. Podíváme se do vojenského muzea v Piešťanech, v Bratislavě do dopravního muzea a projdeme si pěchotní sruby v Bratislavě - Petržalce.

Muzea v ceně:

Vyškov - muzeum letecké a pozemní techniky • Prace - Mohyla míru • Kunovice - letecké muzeum • Piešťany - vojenské muzeum • Bratislava - dopravní muzeum, srub B-S 8 "Hřbitov".

TERMÍN: 14.08. - 16.08.2020

DÉLKA: 3 DNY

DOPRAVA: MINIBUSEM

STRAVOVÁNÍ: NENÍ (viz běžné informace)

CENA:

NAVŠTÍVÍ SE TYTO ZEMĚ:

ČESKO, SLOVENSKO


— PROGRAM ZÁJEZDU —

1. den: odjezd z Prahy přes Pardubice, Olomouc do Vyškova. V muzeu letecké a pozemní techniky prohlídka vystavených letounů a pozemní techniky. Pozoruhodné jsou výsledky "letecké archeologie" - vraky a části havarovaných letounů např. Messerschmitt Bf-109, Focke Wulf FW-190, Wellington B Mk.-X, B-17, Iljušin IL-2, IL-10. Poté přejezd k obci Prace poblíž Slavkova. Zde prohlídka muzea "Mohyla míru", věnovaná bitvě tří císařů v roce 1805. Nocleh.

2. den: nejprve prohlídka leteckého muzea v Kunovicích, pak přejezd na Slovensko. Na vrchu Bradlo zastávka u mohyly věnované M. R. Štefanikovi. V nedalekých Piešťanech pak podrobná prohlídka vojenského muzea s pozemní a leteckou technikou. Nocleh. 

3. den: v Bratislavě prohlídka dopravního muzea i s oddělením vojenské techniky. V bratislavské Petržalce prohlídky pěchotních srubů B-S 13 "Stoh" a B-S 8 "Hřbitov". Oba sruby mají zachované zvony. "Hřbitov" funguje jako muzeum. Po prohlídce odjezd do ČR po trase Brno - Olomouc - Pardubice - Praha.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

— PODROBNOSTI O ZÁJEZDU —

Ubytování: 2x v hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

Stravování: není (vlastní, viz běžné informace k zájezdům).

Základní cena:

Příplatek za jednolůžkový pokoj:

Cena zahrnuje: dopravu minibusem, 2x nocleh, vstupné uvedené v podrobném programu, cestovní pojištění na Slovensku, průvodce, zákonné pojištění CK.

Nástupní místa: Praha, Pardubice, Olomouc.

Minimální počet cestujících: 16 osob.