MOSKVA – muzea a vojenská přehlídka 9.5.

REZERVACE ZÁJEZDU
Běžné informace k zájezdům
Formulář informace k zájezdům
Cena: 22 990 Kč
Termín: 6.5. - 11.5.2020
Délka: 6 dní
Doprava: letecky
Stravování: snídaně

Rusko

75. výročí - každoroční vojenská přehlídka ke Dni vítězství v Moskvě. Během zájezdu se podíváme na přehlídku a navštívíme nejdůležitější vojensko-historická muzea v Moskvě a okolí - tankové muzeum v Kubince a Patriot Parku, Ústřední muzeum ozbrojených sil a Muzeum Velké vlastenecké války na Pokloné Hoře… Zbude čas i na prohlídku samotného centra Moskvy.

Co můžete na zájezdu vidět: • tankové muzeum Kubinka: prototypy obrněných vozidel, které jinde neuvidíte - SU-14, SU-100Y, T-126 (SP), Objekt 279... • Tiger I a II, Karl-Gerät, Ferdinand, Maus, Sturer Emil, T-28, T-35, IS-2 • 305 mm žel. kanón TM-3-12 • balistickou raketu RS-24 Jars • T-14 Armata, 2S35 Koalicija-SV, 9K37 Buk, S-400 Triumf • B 396 Novosibirský Komsomolec a další.

na přehlídku a navštívíme nejdůležitější vojensko-historická muzea v Moskvě a okolí - tankové muzeum v Kubince a Patriot Parku, Ústřední muzeum ozbrojených sil a Muzeum Velké vlastenecké války na Pokloné Hoře… Zbude čas i na prohlídku samotného centra Moskvy.
 

 

Program zájezdu:

1. den: odlet z Prahy a přílet do Moskvy. Přesun na ubytování do hotelu. Volno a nocleh.

2. den: autobusem do Kubinky, asi 60 km západně od Moskvy. Zde prohlídka původního tankového muzea Kubinka.Unikátní sbírka transportérů, obrněných aut, lehkých, středních a těžkých tanků včetně různých prototypů, které jinde nejsou. Zastoupena je zde především ruská a sovětská produkce, ale také německá technika a vozidla z II. světové války, protivníků i spojenců. Přesun a prohlídka vedlejšího Patriot  Parku, kde je muzeum „Cesta k vítězství“. Zde si je možné prohlédnout zblízka německé tanky Tygr, Královský tygr a jiné kusy techniky, která jinde v takové koncetraci není. Je zde k vidění i japonská technika a téměř 300 kusů sovětských a ruských letadel, pozemní a jiné techniky.  Po prohlídce návrat autobusem do Moskvy. Nocleh.

3. den: prohlídka Ústředního muzea ozbrojených sil s vnitřní expozicí ve 24 sálech a s více než 150 kusy vojenské techniky ve venkovní expozici. Poté prohlídka vojenského Muzea Velké vlastenecké války na Pokloné hoře s vnitřní a venkovní rozsáhlou expozicí. Přesun do centra města. Možnost individuální projížďky lodí po řece Moskvě a prohlídky centra. Nocleh.

4. den: ranní přesun na jednu z hlavních moskevských tříd vedoucích z Rudého náměstí. Sledování průjezdu vojenské techniky z některého individuálně vybraného místa. Pak odjezd metrem na prohlídku vojenského námořního muzea Ruska s ponorkou B-396 projektu 641B „Novosibirský komsomolec“, výsadkovým vznášedlem „Orljonok“ a útočným člunem na vzduchovém polštáři „Skat“. Návrat do centra Moskvy. Opět případná individuální prohlídka centra. Tento den probíhají v centru Moskvy velké oslavy. Možnost shlédnout průvod Nesmrtelného pluku i s válečnými veterány, různých koncertů nebo největšího ohňostroje v roce. Nocleh. 

5. den: individuální volno celý den. Možnost individuální prohlídky některého z mnoha dalších muzeí (Muzeum kosmonautiky, Muzeum vlastenecké války 1812…) nebo centra Moskvy (Rudé náměstí, Kreml, Bolšoj těatr, obchodní dům GUM, chrám Vasila Blaženého…). Nocleh.

6. den: individuální volno (dle času odletu). Přesun na letiště, odlet z Moskvy a přílet do Prahy.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit i s ohledem na případné omezení pohybu v centru Moskvy. Program je možno doplnit individuálně o další zajímavosti.

 

 


 

Ubytování: 5x v 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

Stravování: snídaně (jinak vlastní - viz běžné informace k zájezdům).

Základní cena: 22 990 Kč / osoba ve dvoulůžkovém pokoji (z toho záloha 8 000 Kč).

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč (na vyžádání).

Cena zahrnuje: letenku Praha – Moskva – Praha v ekonomické třídě, 5x nocleh, veřejnou dopravu po Moskvě, z/na letiště, do Kubinky a zpět, vstupné uvedené v podrobném programu (5 muzeí), cestovní pojištění, průvodce, poplatek za vyřízení víza, zákonné pojištění CK.

Poznámky: Oslavy, které probíhají dne 9. 5. na Rudém náměstí, jsou pouze pro vojenské veterány a vybrané hosty. Ten den je Rudé náměstí až do večerních hodin uzavřeno. Na tento zájezd se hlaste co nejdříve. Uzávěrka přihlášek je 31. března 2020.

 

 


 

Fotogalerie  
ilustrační fotografie

 

Další vojensko-historické zájezdy: