NĚMECKO - Berlín a letecká výstava ILA 2020

REZERVACE ZÁJEZDU
Běžné informace k zájezdům
Formulář informace k zájezdům
Cena: 10 490 Kč
Termín: 13.5. - 17.5.2020
Délka: 5 dní
Doprava: autobusem
Stravování: není (viz běžné informace) 

Německo

ILA – nejstarší a jedna z největších leteckých výstav na světě, která se koná každé dva roky. Vystavuje zde více jak tisícovka vystavovatelů a na programu je několik leteckých ukázek… Mimo to navštívíme velitelské stanoviště wehrmachtu, protiatomový kryt, muzea – letecké, technické…, unikátní zdymadlo nebo samotný Berlín.

Co je možné na zájezdu vidět: • nejmodernější letadla a letecké systémy (Airbus, Boeing, Lufthansa...), letecké a akrobatické skupiny • velitelské stanoviště - Maybach I • protiatomový kryt představitelů NDR • stíhačky Me 109, Me 110, He 162 • sovětský památník v Treptowě • unikátní zdymadlo pro lodě hlavní město Německa - Berlín a další.


 

Program zájezdu:

1. den: průjezd ČR po trase Olomouc – Svitavy – Pardubice – Praha. Přejezd do Berlína, po cestě zastávka ve Wünsdorfu, zde prohlídka muzea a bunkrů bývalého velitelského stanoviště wehrmachtu Maybach. Nocleh na okraji Berlína.

2. den: návštěva leteckého muzea Luftwaffe v Gatowě a prohlídka technického muzea, mimo jiné i s leteckou expozicí (Me 109 a Me 110, Heinkel 162…) v Berlíně, pak dle času prohlídka centra Berlína. Nocleh ve stejném hotelu.

3. den: prohlídka druhoválečné protiletadlové věže v Berlíně, prohlídka podzemního protiatomového krytu velitelství armády NDR, dále unikátní technické  památky - zdymadla ve Niederfinow a leteckého muzea u Finowfurtu. Nocleh ve stejném hotelu.

4. den: celodenní návštěva na letecké výstavě  ILA 2020. Statické a letové ukázky nejmodernějších letounů a akrobatických skupin. Nocleh ve stejném hotelu.

5. den: zastávka na sovětském památníku v Treptowě, prohlídka německo-sovětského muzea Karlshorst (místo podepsání německé kapitulace v roce 1945), poté odjezd z Berlína do ČR.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

 

 


 

Ubytování: 4x v 2*/3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

se sprchou a WC.

Stravování: není (viz běžné informace k zájezdům).

Základní cena: 10 490 Kč / osoba ve dvoulůžkovém pokoji (z toho záloha 3 500 Kč).

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 700 Kč (na vyžádání).

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 4x nocleh, vstupné uvedené v podrobném programu (7 muzeí), cestovní pojištění, průvodce, zákonné pojištění CK.

 
 

 


 

Fotogalerie  
 
ilustrační fotografie

 

Další vojensko-historické zájezdy: