PETROHRAD – muzea a Den ruského vojenského námořnictva

REZERVACE ZÁJEZDU
Běžné informace k zájezdům
Formulář informace k zájezdům
Cena: 22 990 Kč
Termín: 22.7. - 27.7.2020
Délka: 6 dní
Doprava: letecky
Stravování: snídaně

Rusko

Den ruského vojenského námořnictva – přehlídka nejmodernějších ruských válečných lodí. Prohlédneme si nejdůležitější petrohradská muzea – námořní muzeum, dělostřelecké muzeum, železniční muzeum, chráněný křižník Aurora… Zajedeme se podívat do Petrodvorců - letního sídla ruských carů. Čas zůstane i na prohlídku „civilního“ Petrohradu.

Co můžete na zájezdu vidět: • symbol Říjnové revoluce - křižník Aurora • dělostřelecké muzeum se sbírkou Kalašnikova a s více jak 1 200 exponáty • velkou sbírku lokomotiv a vagónů v železničním muzeu (305 mm železniční kanón, raketový systém Moloděc...) • letní sídlo carů Petrodvorce • nejmodernější ruské válečné lodě • „civilní“ památky Petrohradu a další.

na přehlídku a navštívíme nejdůležitější vojensko-historická muzea v Moskvě a okolí - tankové muzeum v Kubince a Patriot Parku, Ústřední muzeum ozbrojených sil a Muzeum Velké vlastenecké války na Pokloné Hoře… Zbude čas i na prohlídku samotného centra Moskvy.
 

 

Program zájezdu:

1. den: odlet z Prahy do Petrohradu, přesun na ubytování. Individuální prohlídka centra (dle času příletu). Nocleh.

2. den: prohlídka „symbolu Říjnové revoluce“ křižníku Aurora. Poté prohlídka dělostřeleckého a ženijního muzea - jednoho z největších muzeí na světě tohoto typu s více než 1 200 exponáty. Individuální prohlíka centra města (Zimní palác, Ermitáž, Chrám Kristova vzkříšení, Petropavlovská pevnost, katedrála Petra a Pavla...). Nocleh.

3. den: prohlídka námořního muzea a poté i rozsáhlého železničního muzea s např. železničním kanónem TM-3-12 ráže 305 mm z bitevní lodi nebo s železničním raketovým vlakem se systémem Moloděc s dostřelem až 11 tis. km. Znovu možná individuální prohlídka Petrohradu. Nocleh.

4. den: výlet do Petrodvorců do bývalého letního sídla carů s překrásnými fontánami, vodní kaskádou a s rozlehlými parky. Návrat do Petrohradu. Prohlídka muzea obrany Leningradu. Nocleh.

5. den: celodenní návštěva oslav „Dne ruského vojenského námořnictva“. Na řece Něvě se budou prezentovat nejmodernější lodě všech ruských flot. Nocleh.

6. den: individuální volno (dle času odletu). Přesun na letiště, odlet z Petrohradu a přílet do Prahy.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit. Program je možno doplnit individuálně o další zajímavosti.

 

 


 

Ubytování: 5x v 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

Stravování: snídaně (jinak vlastní - viz běžné informace k zájezdům).

Základní cena: 22 990 Kč / osoba ve dvoulůžkovém pokoji (z toho záloha 8 000 Kč).

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč (na vyžádání).

Cena zahrnuje: letenku Praha – Petrohrad – Praha v ekonomické třídě, 5x nocleh, veřejnou dopravu po Petrohradu, z/na letiště, do Petrodvorců a zpět, vstupné uvedené v podrobném programu (6 muzeí), cestovní pojištění, průvodce, poplatek za vyřízení víza, zákonné pojištění CK.

Poznámky: Uzávěrka přihlášek je 31. května 2020.

 

 


 

Fotogalerie  
 
ilustrační fotografie

 

Další vojensko-historické zájezdy: