— PETROHRAD —

MUZEA A DEN RUSKÉHO VOJENSKÉHO NÁMOŘNICTVA

Neaktuální zájezd. Nabídku zájezdů najdete ZDE. 

Zájezd ke Dnu ruského vojenského námořnictva - přehlídka nejmodernějších ruských válečných lodí. Prohlédneme si nejdůležitější petrohradská muzea - námořní muzeum, dělostřelecké muzeum, železniční muzeum, chráněný křižník Aurora... Zajedeme se podívat do Petrodvorců - letního sídla ruských carů. Čas zůstane i na prohlídku "civilního" Petrohradu.

Co můžete na zájezdu vidět:

• symbol Říjnové revoluce - křižník Aurora • dělostřelecké muzeum se sbírkou Kalašnikova a s více jak 1 200 exponáty • velkou sbírku lokomotiv a vagónů v železničním muzeu (305 mm železniční kanón, raketový systém Moloděc...) • letní sídlo carů Petrodvorce • nejmodernější ruské válečné lodě • "civilní" památky Petrohradu a další.

Muzea v ceně:

Petrohrad námořní muzeum, křižník Aurora, dělostřelecké muzeum, muzeum obrany Leningradu, železniční muzeumPetrodvorce - venkovní zámecký komplex. 

TERMÍN: 22.07. - 27.07.2020

DÉLKA: 6 DNÍ

DOPRAVA: LETADLEM

STRAVOVÁNÍ: SNÍDANĚ (viz běžné informace)

CENA: 

NAVŠTÍVÍ SE TYTO ZEMĚ:

RUSKO


— PROGRAM ZÁJEZDU —

1. den: odlet z Prahy do Petrohradu, přesun na ubytování. Individuální prohlídka centra (dle času příletu). Nocleh.

2. den: prohlídka "symbolu Říjnové revoluce" křižníku Aurora. Poté prohlídka dělostřeleckého a ženijního muzea - jednoho z největších muzeí na světě tohoto typu s více než 1 200 exponáty. Individuální prohlíka centra města (Zimní palác, Ermitáž, Chrám Kristova vzkříšení, Petropavlovská pevnost, katedrála Petra a Pavla...). Nocleh.

3. den: prohlídka námořního muzea a poté i rozsáhlého železničního muzea s např. železničním kanónem TM-3-12 ráže 305 mm z bitevní lodi nebo s železničním raketovým vlakem se systémem Moloděc s dostřelem až 11 tis. km. Znovu možná individuální prohlídka Petrohradu. Nocleh.

4. den: výlet do Petrodvorců do bývalého letního sídla carů s překrásnými fontánami, vodní kaskádou a s rozlehlými parky. Návrat do Petrohradu. Prohlídka muzea obrany Leningradu. Nocleh.

5. den: celodenní návštěva oslav "Dne ruského vojenského námořnictva". Na řece Něvě se budou prezentovat nejmodernější lodě všech ruských flot. Nocleh.

6. den: individuální volno (dle času odletu). Přesun na letiště, odlet z Petrohradu a přílet do Prahy.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit. Program je možno doplnit individuálně o další zajímavosti.

— PODROBNOSTI O ZÁJEZDU —

Ubytování: 5x v 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

Stravování: snídaně (jinak vlastní - viz běžné informace k zájezdům).

Základní cena: 

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 

Cena zahrnuje: letenku Praha - Petrohrad - Praha v ekonomické třídě, 5x nocleh, veřejnou dopravu po Petrohradu, z/na letiště, do Petrodvorců a zpět, vstupné uvedené v podrobném programu (6 muzeí), cestovní pojištění, průvodce, poplatek za vyřízení víza, zákonné pojištění CK.

Nástupní místa: Praha - Letiště Václava Havla.

Minimální počet cestujících: 10 osob.

Poznámky: Uzávěrka přihlášek je 31. května 2020. 

* Základní cena je pohyblivá a závisí na aktuální ceně letenky.