RUSKO - Moskva, Stalingrad, Prochorovka, Sokolovo...

REZERVACE ZÁJEZDU
Běžné informace k zájezdům
Formulář informace k zájezdům
Cena: 28 390 Kč
Termín: 22.8. - 5.9.2020
Délka: 15 dní
Doprava: autobusem
Stravování: není (viz běžné informace) 

  Litva
Lotyšsko
Polsko
Rusko
  Ukrajina

Autobusový zájezd na „východ“. V Moskvě navštívíme tankové muzeum Kubinka, Ústřední vojenské muzeum, Monino a další. Podíváme se na výstavu ARMIJA v Patriot Parku. Dva dny strávíme ve Stalingradu a okolí. Zastavíme se na místě tankové bitvy u Prochorovky. Po cestě samozřejmě nezapomeneme vynechat důležitá místa - Varšavu, Kaunas, Sokolovo, Kyjev, Žitomir, Zborov...

Co je možné na zájezdu vidět: • muzeum Kubinka a Park Patriot: prototypy obrněných vozidel, které jinde neuvidíte - SU-14, SU-100Y, T-126, Objekt 279, také Tiger II, Karl-Gerät, Ferdinand, Maus, Sturer Emil... • Mamajevovu mohylu a Pavlovův dům • bitevní pole u Prochorovky, Stalingrad, Sokolovo a Zborov • Lavočkin La 7, 15, 250, Su 100, Mjasisčev M-50, celé vývojové řady MiGů, Su, Tu, Jak…, americké P-63... • nejmodernější ruskou vojenskou techniku a další.


 

Program zájezdu:

1. den: odjezd z ČR v nočních hodinách po trase Pardubice – Svitavy – Olomouc – Ostrava.

2. den: průjezd Polskem do Varšavy, zde prohlídka vojenského muzea (případně jiného dle výběru) a pobočky obrněné a letecké techniky ve fortu Sadyba – zde mimo jiné nově restaurovaný polský tank 7TP. Poté přejezd k polsko-litevské hranici. Nocleh.

3. den: v Kaunasu prohlídka atomového krytu KGB a pak leteckého muzea, přejezd do Lotyšska do Rezekne. Nocleh.

4. den: odjezd do Moskvy přes lotyšsko-ruskou hranici po trase Velikije Luki – Volokolamsk – Moskva. Nocleh v Moskvě.

5. den: výjezd do tankového muzea v Kubince (bohatá sbírka ruské a sovětské obrněné techniky včetně nikde jinde neviděných prototypů, ale také německá, mj. Maus, 60 cm moždíř Karl, maďarská a spojenecká technika). Poté přejezd do soukromého muzea Vadima Zadorožného. Zde je vystavena vojenská technika německá, sovětská, ale třeba také kompletní sbírka reprezentačních automobilů sovětských vládců. Návrat na nocleh.

6. den: prohlídka Ústředního muzea ozbrojených sil v centru Moskvy, pak přejezd do Monina do ústředního leteckého muzea. Návrat do Moskvy, individuální procházka po centru. Nocleh.

7. den: přejezd do Patriot Parku, kde se koná obří zbrojařská výstava Armija 2020. K vidění je nejmodernější ruská, ale i běloruská technika, a také výrobky dalších států – Číny, Indie, Izraele… Součástí výstavy jsou i ostré střelecké ukázky na střelnici v Alabinu včetně salv z raketometů, děl, tanků. V areálu Patriot Parku je i muzeum „Cesta k vítězství“. Zde si je možné prohlédnout zblízka německé tanky Tygr, Královský tygr a jiné kusy techniky, která jinde v takové koncetraci není. Je zde k vidění i japonská technika a téměř 300 kusů sovětských a ruských letadel, pozemní a jiné techniky. Přejezd přes noc do Volgogradu (Stalingradu).

8. a 9. den: program ve Stalingradu zajišťuje naše partnerská cestovní kancelář. Během těchto dvou dnů bude na programu: autobusová prohlídka na téma Volgograd – město hrdina s návštěvou historicko memoriálního komplexu Mamajevova mohyla, dále panorama stalingradské bitvy, legendárního Pavlovova domu, výstava „zbraně vítězství“, muzeum zajetí štábu německé 6. armády a další místa spojená se stalingradskou bitvou. Ubytování ve stejném hotelu po obě noci.

10. den: odjezd z Volgogradu do Voroněže. Nocleh.

11. den: přejezd do legendární Prochorovky, zde zastávka u zvonice na místě tankové bitvy, poté prohlídka tankového a vojenského muzea. Pak odjezd na nocleh do Charkova na Ukrajině.

12. den: zastávka v Sokolovu, kde 8. března 1943 bojoval československý prapor, pak přes Poltavu do Kyjeva na nocleh.

13. den: celodenní pobyt v Kyjevě – prohlídka muzea Velké vlastenecké války i se sochou „Matka vlast“, zastávka ve vojenském muzeu a individuální prohlídka centra města. Nocleh.

14. den: přejezd přes Žitomir (zastávka u rodného domu konstruktéra Koroljova a prohlídka muzea kosmonautiky) do Zborova. V obci Kalynivka zastávka u památníku na boj legionářů v červenci 1917. Nocleh ve Lvově.

15. den: odjezd ze Lvova přes ukrajinsko-polskou hranici u Přemyšlu přes Krakov do ČR. Průjezd po trase Český Těšín – Olomouc – Svitavy – Pardubice.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

 

 


 

Ubytování: 12x ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

se sprchou a WC.

Stravování: není (viz běžné informace k zájezdům).

Základní cena: 28 390 Kč / osoba ve dvoulůžkovém pokoji (z toho záloha 8 500 Kč).

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 7 500 Kč (na vyžádání).

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 12x nocleh, vstupné uvedené v podrobném programu (13 muzeí), program ve Volgogradu včetně vstupného a odborného průvodce, cestovní pojištění, průvodce, poplatek za vyřízení víza, zákonné pojištění CK.

 

 


 

Fotogalerie  
 
ilustrační fotografie

 

Další vojensko-historické zájezdy: