— STŘEDNÍ NĚMECKO —

Neaktuální zájezd. Nabídku zájezdů najdete ZDE. 

Zájezd do Německa za technickými a vojenskými zajímavostmi. Navštívíme vojenské a technické muzeum v Sinsheimu i s jeho pobočkou ve Speyeru. Podíváme se na sbírky výzkumného a zkušebního ústavu v Koblenzi. Samozřejmě nevynecháme návštěvu muzea Mercedesu nebo železničního muzea v Norimberku. 

Co je možné na zájezdu vidět:

• prototypy tanků (MBT 70, dvouhlavňový VT 1-2, Leopard 2, Marder 2, VFW-Fokker VAK 191 B) • sbírku aut značky Mercedes-Benz • nadzvukový Concorde a Tu-144, Junkers Ju 87, Blue Flame s raket. motorem, Maybach a jiná vozidla • prototyp raketoplánu Buran • B 747 Jumbo Jet, Antonov An-22 • německou lokomotivu Nordgau a další.

Muzea v ceně:

Sinsheim - technické a vojenské muzeumStuttgart - muzeum Mercedes Benz • Speyer - technické a vojenské muzeumNorimberk - železniční muzeum DB • Koblenz - muzeum zkušebního ústavu Bundeswehru.

TERMÍN: 08.10. - 11.10.2020

DÉLKA: 4 DNY

DOPRAVA: AUTOBUSEM

STRAVOVÁNÍ: NENÍ (viz běžné informace)

CENA: 

NAVŠTÍVÍ SE TYTO ZEMĚ:

NĚMECKO


— PROGRAM ZÁJEZDU —

1. den: z Olomouce přes Svitavy, Pardubice, Prahu do Sinsheimu, prohlídka rozsáhlého vojenského a technického muzea s vnitřní a venkovní expozicí obrněné techniky, historických automobilů, letadel... Nocleh ve Stuttgartu.

2. den: ve Stuttgartu návštěva muzea firmy Mercedes Benz, ve kterém jsou vystaveny automobily MB od počátku až po současnost. Poté přejezd do Speyeru, kde je umístěna druhá část sinsheimského muzea. K vidění je raketoplán Buran, Boeing 747, Antonov A-22, ponorka U-9, originální Me 109... Nocleh.

3. den: přejezd do Koblenze, zde prohlídka expozice zbraní a techniky ve výzkumném a zkušebním ústavu Bundeswehru. K vidění jsou ruční zbraně od pistolí, přes pušky, kulomety... Z obrněné techniky je možné vidět prototyp tanku MBT 70 nebo pokusný dvouhlavňový tank VT, techniku z druhé světové války atd. Poté přejezd na nocleh do Norimberka, možnost procházky po centru historického města.

4. den: dopoledne prohlídka železničního muzea německých drah, k vidění jsou první německé lokomotivy, salonní vagony říšského kancléře Bismarka nebo bavorského krále Ludvíka II... Poté odjezd do ČR, průjezd po trase Praha, Pardubice, Svitavy, Olomouc.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

— PODROBNOSTI O ZÁJEZDU —

Ubytování: 3x v 2*/3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

Stravování: není (vlastní, viz běžné informace k zájezdům).

Základní cena: 

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 3x nocleh, vstupné uvedené v podrobném programu (5 muzeí), cestovní pojištění, průvodce, zákonné pojištění CK.

Nástupní místa: Olomouc, Svitavy, Pardubice, Praha, Plzeň.

Minimální počet cestujících: 32 osob.