— VÍDEŇ A OKOLÍ —

Zájezd k sousedům do Vídně. V Sonntagbergu navštívíme soukromé vojenské muzeum s technikou, zbraněmi, uniformami a vyznamenáními i s originálním Rytířským křížem s dubovými ratolestmi. V Bruck an der Leitha si prohlédneme rakouské opevnění. V samotné Vídni pak shlédneme sbírky vojenského muzea Arsenal, technického muzea a poté prezentaci rakouské armády u Hofburgu.

Muzea v ceně:

Sonntagberg - vojenské muzeum • Bruck an der Leitha - opevnění • Vídeň - vojenské muzeum, technické muzeum.

TERMÍN: 24.10. - 26.10.2020

DÉLKA: 3 DNY

DOPRAVA: AUTOBUSEM nebo MINIBUSEM

STRAVOVÁNÍ: NENÍ (viz běžné informace)

CENA:

NAVŠTÍVÍ SE TYTO ZEMĚ:

RAKOUSKO


— PROGRAM ZÁJEZDU —

1. den: průjezd ČR po trase - Praha - České Budějovice - Dolní Dvořiště - Sonntagberg nebo po trase Ostrava - Olomouc - Brno - Mikulov - Sonntagberg. V Sonntagbergu prohlídka soukromého vojenského muzea, na ploše 1 500 m2 jsou vojenská vozidla, 800 zbraní a 200 uniforem, různá vyznamenání, mimo jiné i originální Rytířský kříž s dubovými ratolestmi, meči a brilianty (bylo jich celkem uděleno jen 27)... Možnost nahlédnout i do restaurátorské dílny, poté odjezd na ubytování do Vídně.

2. den: z Vídně do prostoru Bruck an der Leitha, zde prohlídka rakouského opevnění ze začátku 60. let minulého století, které bylo stavěno jako překážka možného útoku maďarské a především sovětské armády. Návrat do Vídně, prohlídka rakouského vojenského muzea v Arsenálu. Zde je prezentována rakouská a rakousko-uherská vojenská historie počínaje třicetiletou válkou a konče rakouskou účastí na mírových misích. Ze zajímavých exponátů možno připomenout originální automobil, ve kterém jel Ferdinand d'Este v Sarajevu 1914, škodovácká děla z 1. sv. války, originální pancéřová kopule z pevnosti Přemyšl, houfnice 380 mm... Nocleh opět ve Vídni.

3. den: prohlídka technického muzea, mimo jiné sbírka lokomotiv firmy Richthofen, expozice rakouských automobilů... Poté přejezd do centra Vídně, na Helden platzu u Hofburgu je prezentace rakouské armády, jednotek záchranného systému, policie. Bývají i jízdní ukázky obrněných vozidel Leopart, Pandur, Ulan, M 109. Poté odjezd do ČR přes Mikulov, Brno, do Prahy nebo Ostravy. 

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

— PODROBNOSTI O ZÁJEZDU —

Ubytování: 2x v hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

Stravování: není (vlastní, viz běžné informace k zájezdům).

Základní cena:

Příplatek za jednolůžkový pokoj:

Cena zahrnuje: dopravu autobusem nebo minibusem, 2x nocleh, vstupné uvedené v podrobném programu (4 muzea), cestovní pojištění, průvodce, zákonné pojištění CK.

Nástupní místa: Praha, České Budějovice, Dolní Dvořiště, Ostrava, Olomouc, Brno, Mikulov.

Minimální počet cestujících: 16 osob.