FRANCIE

AEROSALON V LE BOURGET A BELGICKÉ LETECKÉ DNY

Zájezd za návštěvou jedné z největších světových leteckých show i s přilehlým leteckým muzeem na letišti Le Bourget v Paříži. Ve stejném termínu se koná i den belgického vojenského letectva na základně Florennes, kterou rovněž navštívíme. Prohlédneme si letecké muzeum v Hermeskeil a technické muzeum ve Speyeru v Německu. 

Co můžete na zájezdu vidět: • Junkers Ju - 52, Messerschmit Me-109, Focke Wulf 190, Dewoitine D - 520... • letové ukázky Rafale, F - 16 • raketoplán Buran • ponorku U - 9 a další.

Muzea a vstupné v ceně: • Hermeskeil - letecké muzeum • Speyer - vojensko-technické muzeum • Paříž - aerosalon (2 dny) • Florennes - letecká show.

TERMÍN: 23.06. -28.06.2021

DÉLKA ZÁJEZDU: 6 DNÍ

CENA:

DOPRAVA: AUTOBUSEM

STRAVOVÁNÍ: NENÍ

ZEMĚ: FRANCIE, NĚMECKO

- PROGRAM ZÁJEZDU -

1. den: pozdní večerní odjezd z ČR po trase Olomouc - Brno - Praha - Plzeň.

2. den: průjezd Německem, prohlídka leteckého muzea ve městě Hermeskeil. Vystaveno více jak 100 letadel a vrtulníků, např. dopravní VC 10, JU - 52, vojenské např. Tornado, Fiat G-91, Starfighter, Harrier, F-102 Delta Dagger, F-100 Super Sabre, F - 84 atd. Po prohlídce přejezd na ubytování do Francie poblíž Paříže.

3. den: na letišti le Bourget celodenní pobyt na mezinárodní letecké výstavě "Salon international de l'aéronautique et de l'espace." Kromě letounů na stojánkách během dne bohaté letové ukázky. Volně přístupné je i jedno z největších světových leteckých muzeí s bohatou sbírkou např. vojenských letounů z 1. světové války nebo s francouzskými vojenskými letouny včetně prototypů z období po 2. světové válce. Nocleh.

4. den: možnost výběru ze dvou možností a to zda pokračovat v prohlídce letecké výstavy a nebo navštívit centrum Paříže, kam přejedeme naším autobusem. Po programu odjezd na ubytování k francouzsko-belgické hranici.

5. den: celodenní návštěva na leteckém dnu belgického vojenského letectva na letecké základně Florennes. Rovněž zde budou letecké ukázky a vystavené letouny na stojánkách. V minimuzeu je rovněž druhoválečný Spitfire. Po programu přejezd do Německa na ubytování.

6. den: dopoledne prohlídka technického muzea ve Speyeru. Kromě historických automobilů, hasičských vozů, ponorky z Bundesmarine U - 9, kterou je možné si prohlédnout i zevnitř, je zde i rozsáhlá sbírka letectví a kosmonautiky, jak v halách, tak na volné ploše. K vidění je např. vrtulový AN-22, Boeing 747, Me-109, raketoplán Buran...). Po prohlídce odjezd do ČR přes Rozvadov, Prahu, Brno do Olomouce.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

Ubytování: 4x v 2*/3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

Stravování: není (vlastní, viz běžné informace k zájezdům).

Základní cena:

Příplatek za jednolůžkový pokoj:

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 4x nocleh, vstupné uvedené v podrobném programu (2 muzea), dvoudenní vstupenka - aerosalon Le Bourget, vstupenka - letecké dny Florennes, průvodce, zákonné pojištění CK.

Nástupní místa: Olomouc, Brno, Praha, Plzeň.

Minimální počet cestujících: 32 osob.