SLOVENSKO

A JIŽNÍ MORAVA

Během zájezdu uvidíme letadla ve Vyškově, Kunovicích a hlavně ve vojenském muzeu v Piešťanech. Předválečné československé opevnění si prohlédneme v Petržalce. Navštívíme vojenské muzeum v Piešťanech a dopravní v Bratislavě. Zastavíme se u Mohyly Míru a na vrcholu Bradlo s mohylou věnovanou M. R. Štefánikovi.

Co můžete na zájezdu vidět: • mohylu věnovanou M. R. Štefánikovi • vojenskou verzi Z-37 Čmelák • pěchotní sruby na Petržalce • dopravní letouny L-410 a L-610 • Tatru T-128 • MIGy 21 různých verzí, MIG 29 a další.

Muzea a vstupné v ceně: Výpustek - vojenské muzeum • Vyškov - letecké muzeum • Prace - muzeum a mohyla k bitvě 1805 • Kunovice - letecké muzeum • Piešťany - vojenské muzeum • Bratislava - dopravní muzeum, pěchotní srub B-8 Hřbitov • Ořechov - vojenské muzeum.

TERMÍN: 12.08. - 15.08.2021

DÉLKA ZÁJEZDU: 4 DNY

CENA: 7 690 Kč

DOPRAVA: AUTOBUSEM nebo MINIBUSEM

STRAVOVÁNÍ: NENÍ

ZEMĚ: ČESKO, SLOVENSKO

- PROGRAM ZÁJEZDU -

1. den: přejezd z Prahy do Brna, prohlídka vojenského prostoru s jeskyní Výpustek. Tento jeskynní objekt byl využíván již na konci třicátých let 20. století jako sklad munice prvorepublikové armády. Poté zde byla Němci zřízena továrna na výrobu součástí leteckých motorů a nakonec zde fungoval protiatomový kryt ČSLA. Poté ve Vyškově prohlídka sbírek leteckého muzea, nejen s letadly, ale také s dělostřeleckou technikou. Unikátní je sbírka tzv. "letecké archeologie". Zastávka na kopci Žuráň, odkud Napoleon řídil v roce 1805 bitvu tří císařů. Nocleh.

2. den: v obci Prace prohlídka "Mohyly míru" a přilehlého muzea. Oboje jsou věnovány bitvě u Slavkova 1805. Odjezd směr Uherské Hradiště / Kunovice, prohlídka leteckého muzea s bohatou sbírkou především dopravních letadel vyráběných v LETu Kunovice. Je zde ale také unikátní Čmelák Z-37 TM, což je vojenská verze tohoto letounu. Pak odjezd na Slovensko, zastávka na vrcholu Bradlo, kde je umístěna monumentální mohyla věnovaná M.R.Štefánikovi. Nocleh.

3. den: v Piešťanech prohlídka slovenského vojenského muzea s dioramaty, obrněnou a leteckou technikou. Poté po cestě do Bratislavy zastávka u pevnosti/věznice Leopoldov. V Bratislavě prohlídka dopravního muzea, mj. s různými unikátními prototypy automobilů, vyvinutými slovenskými konstruktéry. Nocleh v Bratislavě.

4. den: na bratislavském předměstí Petržalka zastávka u pěchotního srubu B-S 13 Stoh, B-S 8 Hřbitov, případně, dle času možno dalších. Poté odjezd směr Ořechov u Brna, zde prohlídka stanoviště 7. protiletadlového raketového oddílu PVOS bývalé ČSLA a zdejší expozice vojenské techniky. Po prohlídce odjezd přes Brno do Prahy.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

Ubytování: 3x v 2*/3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

Stravování: není (vlastní, viz běžné informace k zájezdům).

Základní cena: 7 690 Kč / osoba ve dvoulůžkovém pokoji (z toho záloha 2 300 Kč).

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 900 Kč (na vyžádání).

Cena zahrnuje: dopravu autobusem nebo minibusem, 3x nocleh, vstupné uvedené v podrobném programu (8 muzeí), cestovní pojištění A30 - základní, průvodce, zákonné pojištění CK.

Nástupní místa: Praha, Brno.

Minimální počet cestujících: 16 osob.