01. Atény a okolí

Přihlásit
(informace k zájezdům)
Cena: -
Termín: 20.4. - 25.4.2016
Ubytování: 5 nocí
Doprava: letecky
Strava: snídaně

Řecko

 

Při prodlouženém leteckém výletu si prohlédneme vojenské památky a muzea v Aténách a nejbližším okolí. Mimořádný zájem určitě vyvolá návštěva historického pancéřového křižníku „Georgios Averoff“ z roku 1911 (mj. kanóny ráže 234 mm). Navštíví se také ústřední vojenské muzeum v Aténách, námořní muzeum v Pireu, letecké vojenské muzeum a další vojenské zajímavosti. Vzhledem k ubytování v centru Atén nezůstanou stranou ani „civilní“ památky města.

 


 

Program:

1.den:  odlet z Prahy, letiště Václava Havla, hodina odletu bude upřesněna, přílet do Atén, dle časových možností prohlídka centra města, pak ubytování v hotelu.

2. - 5. den.: prohlídka vojenských muzeí a zajímavostí v Aténách a okolí – prohlídka ústředního vojenského muzea, muzea ALSOS s venkovní expozicí vojenské techniky, námořního historického parku s křižníkem Georgios Averof, torpédoborcem Velos D-16 třídy Fletcher. Dále je zde historická jachta Thalisomilissios. Na břehu je k vidění replika válečné triémy Olympias. Ve vedlejším Pireu pak bude prohlídka námořního muzea. Poblíž Atén pak zastávka v ústředním řeckém leteckém muzeu.

Po návštěvě vojenských zajímavosti bude dostatek času i k prohlídce „civilních“ Atén. Bude-li čas, je možné navštívit i další muzea, např. železniční, automobilové…

6.den:odlet z Atén do Prahy.

 


 

Ubytování: 5x hotel ve dvoulůžkových pokojích.

Strava: snídaně.

Cena: -

V ceně: přeprava letadlem, ubytování, vstupné, průvodce, komplexní pojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK pro případ krachu u pojišťovny Union.

Upozornění: Let Praha > Atény > Praha je realizován na pravidelné lince. Letenky jsou v současné době na zpětné potvrzení. Cena je platná při dostupnosti letenky v optimální knihovací třídě a může se měnit. Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit s ohledem na případné omezení pohybu v Aténách.