05. Belgie

Přihlásit
(informace k zájezdům)
Cena: -
Termín: 23.06. - 30.06.2016
Ubytování: 5 nocí
Doprava: autobusem
Strava: vlastní

Belgie
Lucembursko

 

Zájezd za opevněním, letadly a vojenskou historií. Kromě klasických bodů programu – královského vojenského muzea v Bruselu, muzeí k ardénské operaci v Bastogni, La Gleize, Malmédách se navštíví i další zajímavá místa. Především to budou moderní tvrze Eben Emael a Battice. Při cestě do Belgie budou zastávky v lucemburském vojenském muzeu v Diekirchu a na zdejších válečných hřbitovech v Sandweileru a Hammu (pochován mj. gen. Patton).

V sobotu 25. června účast na celodenním leteckém dnu belgického královského letectva za účasti akrobatických skupin na základně Florennes.

 


 

Program:

1.den: průjezd ČR a SRN po trase Šumperk – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň – Rozvadov – Luxemburg. Nástupní místa: Zábřeh, Olomouc, Brno, Praha. Nástup možný i po trase, ovšem po dohodě s pořadatelem zájezdu.

2.den: Noční průjezd Německem, v Lucembursku zastávka na vojenských hřbitovech: americkém v Hammu (mimo 5076 pohřbených i hrob G. Pattona) a německém v Sandweileru (10913 pohřbených). Přejezd do Diekirchu, prohlídka zdejšího vojenského muzea. Pak přejezd na ubytování.

3.den: Celodenní účast na dni Belgian Air Force Days na letecké základně Florennes. Po skončení návrat na nocleh.

4.den: prohlídka Královského vojenského muzea v Bruselu. Zde je velmi pěkná letecká expozice, např. DeHavilland Mosquito, A-26 Invader, Fairey Battle, Hurricane a Spitfire… Možnost individuální prohlídky vedlejšího automobilního muzea. Pak individuální prohlídka centra Bruselu.

5.den: dopoledne prohlídka pobočky bruselského vojenského muzea v Braaschatu s expozicí obrněné a dělostřelecké techniky (jedná se o sbírku, přemístěnou sem z Bruselu). Po prohlídce přejezd do oblasti Lutychu na prohlídku moderní tvrze Eben Emael.

6.den: prohlídka muzea, věnovaného bitvě v Ardénách v La Gleize s venku stojícím tankem Pz-VI B „Královský tygr“, poté prohlídka moderní tvrze Battice.

7.den:zastávka v Baugnez 44 Historical center u města Malmedy, pak přes Houffalize (na podstavci Pz. V - Panther) do Bastogne, prohlídka zdejších muzeí – pobočky královského bruselského muzea s technikou II. světové války a rekonstruovaného muzea Bastogne Historical Centre.

8.den: Odjezd z Lucemburska přes Německo do ČR, průjezd po trase Rozvadov - Praha - Olomouc - Šumperk.

 


 

Ubytování: 5x v Belgii v hotelu Formule 1 ( 3-lůžkové pokoje, sprchy a WC na patře ).

Strava: vlastní.

Cena: -

V ceně: přeprava autobusem, ubytování, vstupné, průvodce resp. tlumočníka, komplexní pojištění léčebných výloh,  zákonné pojištění CK pro případ krachu u pojišťovny Union.

Upozornění: Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí, památek, akcí apod. se může změnit. Program může být doplněn v případě časových možností o návštěvy dalších vojenských zajímavostí.