04. Německo - Bavorsko, Orlí hnízdo, den Bundeswehru...

Přihlásit
(informace k zájezdům)
Cena: -
Termín: 08.06. - 12.06.2016
Ubytování: 4 noci
Doprava: autobusem
Strava: vlastní

Německo

 

Návštěva jihovýchodního Německa, při které se vyjede na Hitlerovo Orlí hnízdo nad Berchtesgadenem, prohlédnou se civilní i vojenská muzea – Deutsches Museum hlavní technická expozice a pobočky dopravní a letecká, bavorské vojenské v Ingolstadtu s výbornou expozicí 1.světové války, největší německé železniční v Norimberku. V Mnichově se rovněž prohlédne muzeum BMW a také ateliery Bavaria filmu, kde je mimo jiné vystavena maketa ponorky z filmu „Das Boot“.

Ve městečku Amerang se navštíví muzeum německé automobilní historie s unikátní sbírkou automobilních veteránů.

V sobotu 11.června navštívíme „Den bundeswehru“, kdy je otevřena pro veřejnost některá ze základen či kasáren pro veřejnost. Předváděna je letecká technika Luftwaffe nebo naopak pozemní technika včetně tanků, obrněných vozů atd.

 

 

Program:

1.den: odjezd z nástupních míst, průjezd ČR po trase Zábřeh – Olomouc  – Svitavy – Praha – Plzeň – Přimda. Hraničním přechodem Rozvadov vjezd do Německa směr Ingolstadt, zde prohlídka vojenského muzea.

2.den:přejezd do Oberschleissheimu, prohlídka zdejší pobočky mnichovského Deutsches Musea – zde je letecká expozice, např.He/CASA 111, kolmostartující VFW- ocker VAK 191, Tornado, Eurofighter …Poté přejezd do Mnichova, prohlídka muzea BMW a pak filmových atelierů Bavaria Filmu s maketou ponorky z filmu „Das U-Boot“.

3.den: v Mnichově prohlídka ústřední expozice Deutsches Musea, pak odjezd do městečka Amerang, zde návštěva unikátního muzea dějin německých automobilů s více jak 220 exponáty.

4.den:návštěva některé vojenské základny v Bavorsku u příležitosti akce „Tag der Bundeswehr“.

5.den: výjezd na Obersalzberg, zvláštním místním autobusem a pak výtahem výjezd na „Orlí hnízdo“, pak prohlídka muzea „Dokumentační středisko“ i s podzemními chodbami. Poté odjezd do republiky přes Pasov, Vimperk, Strakonice do Prahy a dále přes Pardubice, Svitavy do Olomouce.

 


 

Ubytování: 4x v hotelech v Německu ve dvoulůžkových pokojích.

Strava: vlastní.

Cena: -

V ceně: přeprava autobusem, ubytování, vstupné, průvodce resp. tlumočníka, komplexní pojištění léčebných výloh,  zákonné pojištění CK pro případ krachu u pojišťovny Union.

Upozornění: Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit. Program může být doplněn v případě časových možností o návštěvy dalších vojenských zajímavostí.