08. Východní Polsko a Slovensko. Dukla.

Přihlásit
(informace k zájezdům)
Cena: -
Termín: 20.09. - 25.09.2016
Ubytování: 5 nocí
Doprava: autobusem
Strava: vlastní

Polsko
Slovensko

 

Okružní jízda jihovýchodním Polskem (Krakov, Přemyšl) a východním Slovenskem. V programu prohlídka polského opevnění ve Wegierske Gorce, rakouského v Přemyšlu a sovětské Molotovovy linie. V Krakově prohlídka rozšířeného leteckého muzea. Po cestě do Přemyšlu prohlídka unikátních úkrytů pro štábní vlak a muzea v Blizně, kde se prováděly zkoušky V-2. Po přesunu k hranicím prohlídka dukelského bojiště s místním prvotřídním odborníkem a muzea ve Svidníku, Údolí smrti, vojenských hřbitovů... Zájezd bude zakončen prohlídkou muzea SNP v Banské Bystrici.

 


 

Program:

1.den: průjezd ČR po trase Pardubice – Olomouc – Frýdek-Místek – hranice Česko/Polsko. Nástupní místa: Pardubice, Olomouc, Frýdek-Místek. Po vstupu do Polska přejezd do oblasti Wegierska Gorka, zde prohlídka pěchotních srubů známých z bojů v září 1939. V Krakově dle časových možností prohlídka některých fortů. Večer možnost prohlídky historického centra města.

2.den:prohlídka krakovského Muzea letectví a kosmonautiky (mj. PZL 11, Me 109 a 209), odjezd  směrem na Přemyšl. Po cestě prohlídka německého druhoválečného úkrytu pro štábní vlak ve Stepině a muzea „Historického parku“ v Blizně (místo zkoušek raket V-1 a V-2).

3.den:studium opevnění v Přemyšlu a okolí – rakousko-uherské pevnosti „Salis Soglio“ a „Borek“ a sovětské Molotovovy linie přímo v Přemyšlu a pak v Krasiczynu (mj. dělostřelecký srub). Zastávka na prvoválečných vojenských hřbitovech.

4.den:prohlídka Molotovovy linie Sanok - Zaluz na řece San, slovenský hřbitov vojáků z Rychlé skupiny z r.1941. Návštěva muzea v Dukle. Přejezd na ubytování.

5.den:prohlídka dukelského bojiště (památník čsl. armádního sboru, vojenské přírodní muzeum, „údolí smrti“, německý vojenský hřbitov v Hunkovcích…) místním odborným průvodcem a vojenského muzea ve Svidníku. Přejezd na ubytování. Při průjezdu Liptovským Mikulášem zastávka na vojenském hřbitově s padlými z čsl. armádního sboru.

6.den:odjezd do Banské Bystrice, zde prohlídka Muzea SNP s vnitřní a venkovní expozicí (venku např. čsl. tank LT-38, německý Pz. IV a útočné dělo StuG 40, kulometný vůz z obrněného vlaku Hurban, letoun Li-2…). Po prohlídce odjezd do ČR, průjezd po trase Uherské Hradiště – Olomouc – Pardubice.

 


 

Ubytování: 5x (3x Polsko v penzionu, dvou a třílůžkové pokoje, 2x Slovensko v penzionu ve dvou a třílůžkových pokojích).

Strava: vlastní.

Cena: -

V ceně: přeprava autobusem, ubytování, vstupné, průvodce resp. tlumočníka, komplexní pojištění léčebných výloh,  zákonné pojištění CK pro případ krachu u pojišťovny Union.

Upozornění: Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit. Program může být doplněn v případě časových možností o návštěvy dalších vojenských zajímavostí.