11. Malebné štreky v pohoří Harz - Železniční svátek v depu ve Stassfurtu

Rezervace
(informace k zájezdům)
Cena: - Kč
Termín: 22.6. - 25.6.2017
Délka: 4 dny
Doprava: vlakem
Strava: vlastní

Německo

První den vlakem z Prahy přes Halle do Quedlinburgu. Odjezd z Prahy v 8.28 hod.

Další dva dny jízdy po úzkorozchodných tratích společnosti Harzer Schmalspurbahnen s fotografickými zastávkami. Vyjede se na nejvyšší vrchol pohoří, Brocken s výškou 1141 metrů, projedou se jednotlivé tratě v Harzu (Harzquerbahn, Selketalbahn), vlaky, vedenými většinou parními lokomotivami. Ve Wernigerode, výchozí stanici Brockenbahn, prohlídka depa. Po cestě do Harzu a zpět prohlídka železničních muzeí v Halle a Chemnitz.

V sobotu 24.6.2017 v depu ve Stassfurtu účast na železničním svátku za přítomnosti různých typů parních, elektrických a dieselových lokomotiv, vagonů a jiných.

 

 

Program zájezdu:

1. den, čtvrtek, 22.6.: sraz v 08.15 hod. v Praze na hlavním nádraží (před pokladnami ČD). Odjezd v 08.30 hod. vlakem EC Johannes Brahms (tento vlak odjíždí také ze stanic: Praha Holešovice - 08.37 hod., Ústí nad Labem - 09.41 hod., Děčín - 10.00 hod. Jízda vlakem přes Drážďany, Halle a Aschersleben do Quedlinburgu na nocleh.

2. den, pátek, 23.6.: z Quedlinburgu ranním vlakem do Wernigerode, prohlídka zdejšího depa Brockenbahnu. Přestup na vlak Brockenbahn společnosti Harzer Schmalspurbahnen. Během cesty na vrchol a dolů přerušení jízdy ve stanici Drei Annen Hohne k fotografování. Brocken je nejvyšší vrchol (1 125 m n. m.) ve středním a severním Německu, je zde meteorologická stanice, restaurace a byla zde vojenská zpravodajská stanice sovětské rozvědky. Návrat přes Eisfelder Tahlmühle do Quedlinburgu. Nocleh ve stejném hotelu jako předchozí noc.

3. den, sobota, 24.6.: z Quedlinburgu přes Halberstadt a Aschersleben na železniční svátek v depu ve Stassfurtu. Přejezd do Halle, prohlídka zdejšího železničního muzea se sbírkou parních, elektrických a dieselových lokomotiv (např. pruská parní T 8 z r. 1906, elektriky E 11 a E 18, rychlíková 0310 10, atd.). Odjezd do Lipska, zde na hlavním nádraží, které je největší hlavové nádraží v Evropě, prohlídka železniční expozice (např. Létající Hamburčan SVT 137…), pak nocleh.

4. den, neděle, 25.6.: odjezd do Chemnitz, v části Hilbersdorf prohlídka rozsáhlého železničního muzea (dvě rotundy, jedna pro parní, druhá pro elektriky a diesely, venku mimo jiné jednotka Vindobona, celkem na 40 různých lokomotiv a 40 osobních a nákladních vagonů). Po prohlídce odjezd přes Drážďany do Prahy. Příjezd v 19.27 hod. do Prahy na hlavní nádraží.

 


 

Ubytování: 3x v Německu (dvoulůžkové pokoje).

se sprchou a WC.

Strava: vlastní.

Cena: - Kč, z toho záloha 2 000 Kč.

V ceně: veškeré jízdné (do Harzu a zpět a na uvedených tratích Harzer Schmalspurbahn), 3x nocleh, průvodce resp. tlumočníka, cestovní pojištění včetně storna zájezdu, zákonné pojištění CK.

Poznámka: Cena bez jízdenky Praha – Quedlinburg a zpět (FIP) 8 950 Kč.

 


 

Fotogalerie  
ilustrační fotografie