12. Moskva – železniční muzea a EXPO 1520

Rezervace
(informace k zájezdům)
Cena: - Kč
Termín: 30.8. - 3.9.2017
Délka: 5 dní
Doprava: letadlem
Strava: vlastní

Rusko

Na programu bude návštěva železničního muzea moskevské železnice s pohřebním vlakem Lenina a jeho pobočkou ve stanici Rižskaja.

Dva dny se stráví na největší ruské železniční výstavě EXPO 1520, která se koná co dva roky na železničním zkušebním okruhu Ščerbinka. V roce 2017 bude výstava součástí oslav 180. výročí ruských železnic. Na výstavě je možné vidět jak statické tak i dynamické ukázky moderní i historické železniční techniky. Výstava se koná na ploše cca 20 tis. m2.

Mimo program zájezdu bude čas na individuální prohlídku centra Moskvy.

Po Moskvě a do Ščerbinky bude využita perfektně fungující místní hromadná doprava.

 


 

Program zájezdu: 

1. den, středa, 30.8.: odlet z Prahy s příletem do Moskvy v odpoledních hodinách. Odjezd příměstským vlakem a metrem do hotelu. Volný program. Nocleh v hotelu.

2. den, čtvrtek, 31.8.: Prohlídka železničního muzea ve stanici Rižskaja (více jak 60 parních, dieslových a elektrických lokomotiv, osobních a nákladních vagónů, drážních vozidel a strojů, např. vysokorychlostní jednotka ER200 „Sokol“ apod.). Poté přejezd metrem k hlavní budově muzea moskevské železnice (mimo jiné pohřební vůz V. I. Lenina s lokomotivou U-127, modely vysokorychlostních vlaků Sputnik a Sapsan, exponáty k rozvoji příměstské železniční dopravy atd.). Odjezd metrem na ubytování do hotelu. Po cestě možná zastávka k individuální prohlídce centra města.

3. den, pátek, 1.9.: odjezd metrem a příměstským vlakem na zkušební okruh Ščerbinka. Zde proběhne celodenní návštěva výstavy EXPO 2017. V tomto roce bude výstava součástí oslav 180. výročí ruských železnic. Na výstavě je možné vidět jak statické tak i dynamické ukázky moderní i historické železniční techniky. Několik set vystavovatelů z několika desítek zemí nejen z Evropy vystavuje na ploše 20 tis. m2. Na výstavě jsou každoročně vystavovány významné novinky z železničního světa. K prohlídce bude dostupno několik set lokomotiv, vagónů, strojů a železničních zařízení. V odpoledních hodinách odjezd na ubytování.

4. den, sobota, 2.9.: odjezd metrem a příměstským vlakem na zkušební okruh Ščerbinka. Pokračování v prohlídce výstavy EXPO 2017. Poté možná návštěva železničního muzea v depu Krasny Baltiets s několika parními lokomotivami a s rekonstruovanou budovou nádraží s točnou. Odjezd na ubytování do hotelu. Možná individuální prohlídka centra města.

5. den, neděle, 3.9.: dopoledne možná individuální prohlídka centra. Odlet z Moskvy s příletem do Prahy v odpoledních hodinách.

 


 

Ubytování: 4x hotel v Moskvě, přímo u zastávky metra, ve dvoulůžkových pokojích.

se sprchou a WC.

Strava: vlastní.

Cena: - Kč, z toho záloha 8 000 Kč.

V ceně: letenka Praha - Moskva - Praha v ekonomické třídě včetně všech poplatků, 4x nocleh, veřejná doprava po Moskvě, z/na letiště, do Ščerbinky a zpět, vstupné do muzeí uvedených v programu a na EXPO 1520, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, vyřízení víza, průvodce, zákonné pojištění CK.

 


 

Fotogalerie  
ilustrační fotografie