13. Rusko – po Transsibiřské magistrále až do Vladivostoku

Rezervace
(informace k zájezdům)
Cena: - Kč
Termín: 30.8. - 16.9.2017
Délka: 18 dní
Doprava: letadlem
Strava: vlastní

Rusko

+ EXPO 1520

Zájezd po nejdelší trati světa od Moskvy až po Vladivostok.

Do Moskvy bude zajištěna doprava letadlem. V Moskvě se navštíví muzeum moskevské železnice i s pobočkou na Rižském nádraží. Druhý den bude na programu prohlídka města s průvodcem. V den odjezdu na východ se navštíví železniční výstava EXPO 1520. Po cestě bude zastávka v Kazaňi s její největší památkou tatarským Kremlem (UNESCO). V centrálním městě Uralu – Jekatěrinburgu bude prohlídka muzea historie, vědy a techniky Sverdlovské železnice. Zastaví se také v největší sibiřské železniční křižovatce – Novosibirsku s dvěma železničními muzei. V Krasnojarsku bude na programu výlet k přehradě Divnogorsk s unikátním výtahem pro lodě. Poté se přejede do města Irkutsk, kde se stráví celkem dva dny, které se využijí k výletu Krugobajkalkou okolo Bajkalu do Port Bajkalu a poté trajektem přes řeku Angaru do Listvjanky, kde bude prohlídka muzea bajkalské přírody. Zde bude možné také ochutnat produkty místního rybího trhu. Nezapomene se i na samotné město Irkutsk. Po cestě z Irkutsku bude zastávka ve městě Ulan Ude a Chita, kde si bude možné prohlédnout místní pamětihodnosti. Poté se přejede přes Chabarovsk do Vladivostoku, kde bude na programu prohlídka vojenské pevnosti a Ruského ostrova.

Poslední den se přeletí přes Moskvu zpět do Prahy.

 

 

Program zájezdu:

1. den, středa, 30.8.:  odlet z Prahy s příletem do Moskvy v odpoledních hodinách. Odjezd příměstským vlakem a metrem do hotelu. Volný program. Nocleh v Moskvě.

2. den, čtvrtek, 31.8.: pěší prohlídka centra Moskvy - Rudé náměstí, Kreml s chrámem Nanebevzetí Panny Marie i s největším zvonem na světě – Carem a úřední budovou ruského prezidenta. Nezapomeneme také na chrám Vasila Blaženého (UNESCO) a obchodní dům GUM. Po poledni bude na programu muzeum moskevské železnice (mimo jiné pohřební vůz V. I. Lenina s lokomotivou U-127, modely vysokorychlostních vlaků Sputnik a Sapsan, exponáty k rozvoji příměstské železniční dopravy atd.) i s jeho pobočkou ve stanici Rižskaja (více jak 60 parních, dieslových a elektrických lokomotiv, osobních a nákladních vagónů, drážních vozidel a strojů, např. vysokorychlostní jednotka ER200 „Sokol“ apod.). Nocleh v Moskvě.

3. den, pátek, 1.9.: návštěva výstavy EXPO 2017. V tomto roce bude výstava součástí oslav 180. výročí ruských železnic. Na výstavě je možné vidět jak statické tak i dynamické ukázky moderní i historické železniční techniky. Několik set vystavovatelů z několika desítek zemí nejen z Evropy vystavuje na ploše 20 tis. m2. Na výstavě jsou každoročně vystavovány významné novinky z železničního světa. K prohlídce bude dostupno několik set lokomotiv, vagónů, strojů a železničních zařízení. Ve večerních hodinách odjezd z Moskvy.

4. den, sobota, 2.9.: příjezd do Kazaně v dopoledních hodinách, prohlídka města (centrum Tatarstánu na řece Volze, kazaňský Kreml (UNESCO), katedrála sv. Petra a Pavla, mešita Kul Šerif apod.). Čas cca 4 hod. Odjezd v odpoledních hodinách do Jekatěrinburgu.

5. den, neděle, 3.9.: Jekatěrinburg, příjezd v ranních hodinách. Prohlídka města (uralské město s polovinou v Evropě a polovinou v Asii, založeno v roce 1723 jako jedno z prvních průmyslových měst, ve městě byl internován car Mikuláš II. s rodinou, kteří zde byli zavražděni bolševiky, pravoslavný Chrám Všech svatých Na Krvi, Památník Československým legionářům, pomník V. I. Lenina, Vajnerova ulice atd. Prohlídka železničního muzea. Čas cca 12 hod. Večer odjezd vlakem do Novosibirsku.

6. den, pondělí, 4.9.: jízda vlakem. Příjezd večer do Novosibirsku. Nocleh.

7. den, úterý, 5.9.: Novosibirsk - prohlídka města (největší město Sibiře a zároveň třetí největší město v Rusku ležící na řece Ob bylo založené v roce 1893 při stavbě Transsibiřské magistrály, ve městě pomáhaly Čsl. legie, velká železniční křižovatka – čtyři nádraží, katedrála Alexandra Něvského, kaple svatého Mikuláše, památník Alexandra III). Prohlídka muzea železniční techniky a západosibiřské železnice. Večer odjezd do Krasnojarsku.

8. den, středa, 6.9.: příjezd ráno do Krasnojarsku. Prohlídka města Krasnojarsk – průmyslové město na řece Jenisej založili roku 1628 kozáci. Ve městě žila carská opozice. Ve městě a v okolí se za Stalinovy vlády nacházelo nejvíce gulagů. Vyjížďka k jedné z největších přehrad světa - Divnogorsk (Krasnojarská přehrada) s plochou 2 000 Km2. Dle času možná návštěva přírodní rezervace Krasnojarské Stolby. Odjezd v noci (7.9.) z Krasnojarsku do Irkutsku.

9. den, čtvrtek, 7.9.: příjezd ve večernívh hodinách do Irkutsku. Nocleh.

10. den, pátek, 8.9.: výlet bývalou historickou tratí Transsibiřské magistrály – Krugobajkalkou ze Sludjanky (nádražní budova je celá z mramoru) do Port Bajkalu. Bajkal (UNESCO) – je nejstarší a nejhlubší jezero světa (max. hloubka 1642 m). V Bajkalu je jedna pětina světových zásob povrchové sladké vody. Přejezd trajektem do Listvjanky – turistického centra Bajkalu (Bajkalské muzeum, chrám svatého Mikuláše, lyžařské středisko, skanzen, rybí trh – ochutnáme místní speciality). Nocleh v Irkutsku.

11. den, sobota, 9.9.: Irkustk - prohlídka města. Město leží na stejnojmenné řece a bylo založeno roku 1661. Město bylo centrem kultury a obchodu s Čínou. Roku 1879 město zasáhl ničivý požár. Kulturní zajímavosti (130. kvartál – skanzen, Irkutské muzeum děkabristů, pomník Jakovu Pochabovovi, pomník Alexandru III., ledoborec Angara, Spasský chrám, Chrám Zjevení, Znamenský klášter, Irkutská synagoga atd.). Ve městě pobýval i Jaroslav Hašek - dvě pamětní desky (v Marxově a Haškově ulici). Prohlídka muzea děkabristů (ledoborec). Odjezd vlakem večer do Ulan Ude.

12. den, neděle, 10.9.: příjezd do Ulan Ude v ranních hodinách. Prohlídka města. Ulan Ude – město založené v 17. stol. kozáky. Centrum města má stále několik dřevěných měšťanských a kupeckých domů, divadel, muzeí apod. Památky: Leninův památník, ulice Lenina, Odigitrijevská katedrála, Etnografické muzeum národů Zabajkalska atd. Večer odjezd do Chity.

13. den, pondělí, 11.9.: příjezd ráno do Čity - prohlídka města. Město na soutoku řek Čita a Ingoda založené v 17. stol. Velký dopravní uzel Transsibiřské magistrály (10 vlakových stanic). Muzea a památky: muzeum Transbajkalské železnice, Regionální transbajkalské muzeum, Muzeum vojenské slávy sibiřského vojenského okruhu, Geologické muzeum atd. (muzea jsou většinou v pondělí zavřena!). Odjezd večer do Chabarovsku.

14. den, úterý, 12.9.: jízda vlakem.

15. den, středa, 13.9.: příjezd odpoledne do Chabarovsku. Chabarovsk -  je druhým největším městem na ruském Dálném východě vzdálené 8 523 km od Moskvy (po Transsibiřské magistrále). Město založené až v 19. stol. je hlavním politickým, vzdělávacím a kulturním centrem Dálného východu. Město je spojeno přes Komsomolsk na Amuru s Bajkalsko-amurskou magistrálou. Některé památky: Památník Jeofeje Chabarovova, muzeum Amurského mostu, muzeum umění, muzeum historie města atd. Dle času možná prohlídka železničního muzea nebo muzea východního vojenského okruhu. (Čas cca 6 hod.) Večer odjezd vlakem do Vladivostkou.

16. den, čtvrtek, 14.9.: příjezd do Vladivostoku ráno – prohlídka města. „Vojenské“ město a přístav ležící na poloostrově Muravjova-Amurského a na souostroví císařovny Evženie. Založené v druhé polovině 19. stol. jako námořní základna. Nyní zde má základnu Tichomořská flotila. Konečná stanice Transsibiřské magistrály, kde se začalo s její výstavbou. Město bylo během Studené války uzavřeno pro zahraniční turisty. Město se může pyšnit několika divadly, kiny, muzeí a památkami. Např. kostel Panny Marie, luteránský kostel Sv. Pavla, budova nádraží, muzeum dějin GUM, vojenské muzeum Tichomořské flotily, pohraničního vojska, umění, vědy, lanovkou na nejvyšší kopec „Orlí hnízdo“, ponorka S-56, člun Krásný Vympel a další. Návštěva Vladivostocké pevnosti postavené na konci 19. a začátku 20. stol. Jedna z největších námořních pevností na světě, která se skládala z 50 pobřežních baterií, 16 pevností a několika desítek kaponiér. Nocleh.

17. den, pátek, 15.9.: návštěva Ruského ostrova a baterie Vorošilov s 305 mm kanóny postavené v roce 1931. Nocleh.

18. den, sobota, 16.9.: dopoledne odlet přes Moskvu do Prahy.

 

 

Ubytování: 7x v hotelu, 10x ve vlaku (kupé pro 4 osoby).

se sprchou a WC.

Strava: vlastní.

Cena: - Kč, z toho záloha 20 000 Kč.

V ceně: letenka Praha - Moskva a Vladivostok - Moskva - Praha v ekonomické třídě včetně všech poplatků, doprava vlakem Moskva - Vladivostok v kupé pro 4 osoby, výlety Krugobajkalkou a k přehradě Divnogorsk, 7x nocleh v hotelu, veřejná doprava k navštívení muzeí a památek v programu, vstupné do muzeí a památek uvedených v programu a na EXPO 1520, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, vyřízení víza, průvodce, zákonné pojištění CK.

Poznámka: Na tento zájezd se hlaste co nejdříve, a to kvůli včasnému zajištění letenek a jízdenek. Vzhledem k pohybům cen letenek a jízdenek je možná změna ceny zájezdu!

Ruské vlaky jsou i přes velké vzdálenosti pohodlné a prostornější a to díky většímu rozchodu. Kupé jsou vybaveny čtyřmi lůžky, stolečkem a místem pro zavazadla. Součástí vlaků je i jídelní vůz. Potraviny lze nakupovat na nádražích od místních domorodců.

 


 

Fotogalerie  
ilustrační fotografie