TANKOVÉ MUZEUM KUBINKA

Jedno z největších tankových muzeí na světě. Založeno 1. srpna 1938 za účelem výzkumu a seznámení se s vlastní i cizí vojenskou technikou. Do roku 1972 byly exponáty vystaveny nepřízni počasí, poté se přestěhovaly do nově postavených pavilonů (v těch jsou exponáty do současnosti). Do roku 1996 nebylo muzeum veřejnosti přístupné. My jsme jej poprvé navštívili v roce 2002 za přísných bezpečnostních podmínek. Navštívit jej však dnes nepředstavuje žádný problém. Část expozice se v roce 2014 přemístila do vedlejšího Patriot Parku a původní muzeum v Kubince se stalo "pouhou" pobočkou s názvem Restaurátorské a technické centrum.

V muzeu jsou v šesti pavilonech stále k vidění zajímavé exponáty jako je německý Maus, Karl-Gerät, sovětské SU-14-2, SU 100Y, čtyřpásový Objekt 279, IS-7 (Objekt N260) a mnoho dalších prototypů a jediných dochovaných kusů vojenské techniky. K vidění je samozřejmé německá, britská, americká, švédská, maďarská, česká, japonská a jiná technika.

Místo: Kubinka, Moskevská oblast, Rusko.

Oficiální a další názvy: Park Patriot - muzejní komplex č. 2, Muzeum bojových vozidel, Centrální muzeum obrněných vozidel a techniky, Реставрационно-технический центр, Патриот Парк.

Můžete si u nás objednat tištěnou brožurku z naší první návštěvy v roce 2002.

Muzeum navštěvujeme pravidelně v rámci našich zájezdů. Aktuální nabídku zájezdů najdete zde.

Foto: archiv Cestovní kanceláře PRADĚD.