ATÉNY

A PIREUS

Letecký zájezd do hlavního města Řecka - Atén. Hlavní atrakcí bude zřejmě světový unikát - pancéřový křižník Georgii Averoff z let ještě před první světovou válkou. Řecké letecké muzeum má ve sbírce mnohé zajímavé stroje. I ve vojenském muzeu je mnoho zajímavých exponátů, mimo jiné i československá děla. Vystoupí se i na Akropolis.

Co můžete na zájezdu vidět: • pancéřový křižník Georgii Averoff z roku 1910 • torpédoborec Velos • Vought A-7H Corsair II • JU-87 Stuka • Bristol Blenheim • Convair TF-102A Delta Dagger • Akropolis.

Muzea a vstupné v ceně: Atény - křižník Averoff, námořní muzeum, ústřední vojenské muzeum, letecké muzeum, vstup na Akropoli.

TERMÍN: ZDE

DÉLKA ZÁJEZDU: 5 DNÍ

DOPRAVA: LETADLEM

STRAVOVÁNÍ: SNÍDANĚ

ZEMĚ: ŘECKO


- PROGRAM ZÁJEZDU -

1. den: odlet z Prahy (čas odletu bude upřesněn), po příletu do Athén ubytování případně prohlídka centra Athén. Nocleh.

2. den: přejezd místní dopravou do Pirea, zde prohlídka námořního muzea, které připomíná bohatou historii řeckého námořnictva od doby starého Řecka až po současnost. Poté přesun na prohlídku pancéřového křižníku Georgi Averoff (výtlak 10 000 tun, spuštění na vodu 1910, hlavní výzbroj - čtyři 234 mm kanóny další 8 děl ráže 190 mm v dvoudělových věžích na bocích trupu, šestnáct 76 mm kanónů, čtyři 47 mm kanóny a tři 450 mm torpédomety). Aktivně se zúčastnila první balkánské války 1912, první a druhé světové války). Poté návrat do Athén. Nocleh.

3. den: prohlídka automobilního muzea s více jak 100 historickými automobily. Pak návrat do centra Atén, prohlídka ústředního řeckého vojenského muzea (vojenská historie od starého Řecka přes válku za nezávislost v 19. století, balkánské války, italsko / německou válku 1940/41, korejskou válku a kyperský konflikt)... Individuální prohlídka Athén.

4. den: prohlídka řeckého vojenského leteckého muzea (z období 2. světové války v expozici z moře vytažené Blenheim, JU 52 a JU 87 a pak poválečná kompletní kolekce letadel z výzbroje řeckého letectva). Návrat do centra Athén, vstup a prohlídka Akropole a dalších památek.

5. den: individuální volno (dle odletu). Odlet do Prahy.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit. Program je možno doplnit individuálně o další zajímavosti.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

Ubytování: 4x v 2*/3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

Stravování: snídaně (viz běžné informace k zájezdům).

Nástupní místa: Praha - Letiště Václava Havla.

Minimální počet cestujících: 10 osob.