BELGIE

LETECKÝ DEN A LETECKÁ MUZEA

Letecký den královského belgického letectva ve Florennes bude hlavní atrakcí programu zájezdu. Po cestě do Belgie se zastavíme v Německu v leteckém muzeu v Hermeskeilu a při cestě zpět ve Speyeru. Nevynecháme ani leteckou expozici v královském muzeu v Bruselu.

Co můžete na zájezdu vidět: • druhoválečné letouny - několik verzí Spitfiru, Hurricane, Mosquito, Antonov AN-22, BAe Harrier • ponorku U-9 • Vickers BAC VC 10 • Dassault Super Mystère B.2 • Canberra B I a další.

Muzea a vstupné v ceně: • Hermeskeil - letecké muzeum • Diekirch - vojenské muzeum • Brusel - vojenské muzeum • Speyer - vojensko-technické muzeum • Florennes - letecká show.

TERMÍN: ZDE

DÉLKA ZÁJEZDU: 5 DNÍ

DOPRAVA: AUTOBUSEM

STRAVOVÁNÍ: NENÍ

ZEMĚ: BELGIE, LUCEMBURSKO, NĚMECKO

- PROGRAM ZÁJEZDU -

1. den: pozdní večerní odjezd z ČR po trase Olomouc - Brno - Praha - Plzeň.

2. den: průjezd Německem, prohlídka leteckého muzea ve městě Hermeskeil. Vystaveno více jak 100 letadel a vrtulníků v hangárech a na volné ploše, např. dopravní VC 10, JU - 52, vojenské např. Tornado, Fiat G-91, Starfighter, Harrier, F-102 Delta Dagger, F-100 Super Sabre, F - 84 atd. Po prohlídce přejezd do Diekirchu. Zde prohlídka lucemburského vojenského muzea. Přes Bastogne, zde krátká zastávka u monumentálního amerického památníku, na ubytování do Charleroi.

3. den: celodenní návštěva na leteckém dnu belgického vojenského letectva na letecké základně Florennes. Zde budou letecké ukázky a vystavené letouny na stojánkách. V minimuzeu je rovněž druhoválečný Spitfire. Po programu návrat na nocleh do Charleroi.

4. den: krátký přejezd do Bruselu, zde prohlídka královského vojenského muzea. Kromě « běžné » expozice vojenské historie je i ve velké hale bohatá letecká expozice. Připomínány jsou počátky letectví v Belgii, účast belgických letců v RAF za druhé světové války i poválečné aktivity vojenského letectva. Vystaveno je na 100 letounů a vrtulníků. Po prohlídce odjezd na ubytování do Saarbrückenu.

5. den: dopoledne prohlídka technického muzea ve Speyeru. Kromě historických automobilů, hasičských vozů, ponorky z Bundesmarine U - 9, kterou je možné si prohlédnout i zevnitř, je zde i rozsáhlá sbírka letectví a kosmonautiky, jak v halách, tak na volné ploše. K vidění je např. vrtulový AN-22, Boeing 747, Me-109, raketoplán Buran...). Po prohlídce odjezd do ČR přes Rozvadov, Prahu, Brno do Olomouce.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

Ubytování: 3x v 2*/3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

Stravování: není (vlastní, viz běžné informace k zájezdům).

Nástupní místa: Olomouc, Brno, Praha, Plzeň.

Minimální počet cestujících: 32 osob.