KODAŇ

VOJENSKÁ A CIVILNÍ

Zájezd za návštěvou malebného dánského hlavního města a jeho okolí. Navštívíme vojenské muzeum, námořním muzeum s fregatou Peder Skram, ponorkou Saelen a torpédovým člunem Sehested. Navštívíme opevnění i s pobřežní baterií. Stranou nezůstane "civilní" Kodaň s královským palácem, pevností Kastellet, radnicí, Malou mořskou vílou, pivními bary... 

Co můžete na zájezdu vidět: • fregatu Peder Skram a ponorku Saelen • torpédový člun Sehested • devět věží na fortu Garderhojfortet • baterii Stevnsfortet s pancéřovými věžemi se 150 mm kanóny • sbírku zbraní dánské firmy Madsen • precizní modely lodí v námořním muzeu • "civilní" památky v Kodani a další.

Muzea a vstupné v ceně: Kodaň - vojenské muzeum - námořní muzeum včetně lodí • Gentofte - baterie Garderhojfortet • Rødvig Stevns - baterie s muzeeem Stevnsfortet.

TERMÍN: ZDE

DÉLKA ZÁJEZDU: 5 DNÍ

DOPRAVA: LETADLEM

STRAVOVÁNÍ: NENÍ

ZEMĚ: DÁNSKO


- PROGRAM ZÁJEZDU -

1. den: přílet do Kodaně, přejezd na ubytování. Individuální prohlídka centra (dle času příletu). Nocleh.

2. den: prohlídka vojenského muzea s velkou sbírkou děl a unikátní kolekcí ručních zbraní včetně dánské firmy Madsen. Poté návštěva expozice vojenského námořnictva s fregatou Peder Skram, ponorkou Saelen a torpédovým člunem Sehested a 240 mm kanónem z pobřežní pancéřové lodi Peder Skram. Individuální prohlídka města. Nocleh.

3. den: prohlídka centra se střídáním stráží u královského paláce, poté přesun na prohlídku povrchu a vnitřku baterie Garderhojfortet s devíti (!) zachovalými věžemi pro kanony různých ráží (od 5,3 cm až po 15 cm). Nocleh.

4. den: přejezd na prohlídku muzea studené války - baterie Stevnsfortet ze začátku 50. let. Hlavní zbraní jsou zachovalé kanony ráže 150 mm v pancéřových věžích, přičemž je možná prohlídka i vnitřku. Dodatečně zde byly umístěny protiletadlové řízené střely Hawk a PLK Bofors. Návrat do Kodaně na individuální prohlídku a nocleh.

5. den: individuální volno (dle odletu). Odlet do Prahy.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit. Program je možno doplnit individuálně o další zajímavosti.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

Ubytování: 4x v 2*/3* hotelu v Kodani ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

Stravování: není (viz běžné informace k zájezdům).

Nástupní místa: Praha - Letiště Václava Havla.

Minimální počet cestujících: 10 osob.