OTÁZKY A ODPOVĚDI

CO JSOU TO VOJENSKO-HISTORICKÉ ZÁJEZDY?

Jde o zájezdy pro zájemce o vojenskou tématiku, její historii i součastnost. V rámci programu zájezdu se navštěvují vojenské památky, bitevní pole, pevnosti, hřbitovy, vojenská muzea (tanková, letecká, námořní...), lodě, ponorky, přehlídky apod. Do programu zájezdů jsou zařazovány prohlídky různých jiných muzeí, např. technických, železničních, automobilních... Naší klientelou jsou převážně muži a případně jejich ženský doprovod, ale najdou se i samotné ženy, které se o tuto zálibu zajímají.   


JAK JE TO S PŘÍPRAVOU ZÁJEZDŮ?

Zájezdy připravujeme s velkým předstihem, proto si vyhrazujeme právo změny programu zájezdu před i případně při realizaci zájezdu. Pořadí navštívených míst může být změněno v návaznosti na nové okolnosti (např. uzavřená muzea, zrušená akce...), které nebyly známy v době přípravy zájezdů. Podrobný program zájezdu obdrží každý zájemce před uzavřením smlouvy o zájezdu a poté ještě týden před zájezdem v pokynech na cestu.


JAK JE TO S CENOU ZÁJEZDŮ?

Snažíme se, aby ceny zájezdů byly vůči vám férové. Zájezdy připravujeme s předstihem, kdy většinou nejsou dopředu známy ceny jednotlivých služeb (ceny dopravy, ubytování, vstupenek...) a vycházíme tak z předchozích sezon a našich zkušeností. Je tedy možné, že se cena někdy může v průběhu času změnit. Ceny vychází z cen služeb a naší přirážky, kterou připočítáváme. Ta slouží k tomu, abychom mohli provozovat cestovní kancelář a realizovat tak pro vás další nové zájezdy. Na zájezdy vybíráme zálohu při podpisu smlouvy, abychom mohli zaplatit zálohy na služby, které jsou po nás vyžadovány předem (letenky, ubytování, vstupenky...). 


JE NA ZÁJEZDECH PRŮVODCE A CO DĚLÁ?

V ceně zájezdů jsou vždy zahrnuty služby průvodce. Průvodci jsme my, Aleš starší a nebo Aleš mladší - spolumajitelé cestovní kanceláře. Provedeme vás zájezdem od začátku až do konce, tedy od nástupu do autobusu / minibusu nebo při odletu z letiště až po návrat zpět. Všechny podklady k zájezdu máme u sebe (vouchery na ubytování, kartičky pojištění, letenky, vstupenky...). Po navštívených muzeích a památkách vás ale neprovedeme (většinou se to nesmí). Každý účastník zájezdu obdrží vstupenku, případně i brožurku s mapkou a chodí individuálně. Pokud je v programu zařazena prohlídka muzea s místním průvodcem (třeba pevnosti, lodě, ponorky apod.), tak je to uvedeno v programu. Prohlídka s průvodcem je většinou v cizím jazyce, někdy, pokud je to uvedeno v programu, zajistíme tlumočníka do českého jazyka. Na některých zájezdech je přítomen i odborný průvodce, specializující se na vojenskou historii. 


JE VSTUPNÉ V CENĚ?

Ano. Oproti většině tuzemských cestovních kanceláří máme již vstupné zahrnuté v ceně zájezdů. Seznam muzeí, památek apod., je uveden v programu jednotlivých zájezdů. Na místě vám tak nevznikají výdaje navíc. Vstupenky zajišťujeme buďto předem nebo je zajistí průvodce hromadně na místě. Výhodou hromadného nakupu je, že ušetříme čas, který můžeme věnovat prohlídce. Zajištěné vstupenky jsou většinou na běžné vstupné a zahrnují např. jednorázové vstupné, hlavní prohlídkovou trasu, hlavní expozici apod.). Nezahrnují doprovodné programy (např. dočasné výstavy, promítání filmů, různé doplňkové atrakce apod.). Ty si lze individálně dokoupit, pokud to je v rámci časových možností možné. Pokud se nechcete zúčastnit prohlídky v programu, tak to není problém. Vždy to je však na domluvě s průvodcem.


JE V CENĚ I JÍZDENKA NA PŘEPRAVU VĚŘEJNOU DOPRAVOU?

Ano. Pokud je k plnění programu potřeba cestovat městskou veřejnou dopravou (tramvají, autobusem, metrem...) nebo vlakem či lodí, tak je zajištěno buďto jednorázové nebo vícedenní jízdné. Stejně tak, pokud je v programu např. projížďka lodí, lanovkou apod., tak je jízdenka zahrnuta již v ceně zájezdu. V případě, že v navštívené zemi využijeme zapůjčený mikrobus / minibus, tak je v ceně zahrnuto vše, co je s tím spojeno (půjčovné, spotřeba benzínu / nafty, parkovné, dálniční poplatky atd.). Na místě vám tak nevznikají výdaje navíc. Pro návštěvy mimo program si však jízdenky / lístky musíte zajistit a uhradit individuálně. 


JE V CENĚ STRAVOVÁNÍ?

V popisu zájezdu většinou uvádíme, že není. Snažíme se však vždy zajistit ubytování alespoň se snídaní. Někdy se nám to podaří, někdy ne. Večeře záměrně nezajišťujeme a to vzhledem k programu, protože někdy je program do pozdního odpoledne a po přesunu na ubytování bychom již nemuseli večeři stihnout. Lepší také je, pokud si na večeři zajdete individuálně a ochutnáte tak místní kuchyni, která je určitě pestřejší, než ta hotelová. Pokud víme, že bude zajištěno stravování, tak o tom informujeme dopředu, nejpozději v pokynech na cestu. Další informace o stravování najdete ZDE


JAKÁ JE VELIKOST SKUPINY NA ZÁJEZDECH?

Nikdy dopředu nevíme, jak velký zájem o zájezd bude. Dle našich zkušeností však můžeme velikost skupiny odhadnout. Můžeme ji rozdělit na malou (do 10 osob), střední (10 až 35 osob) a velkou (35 a více). Specifikaci jednotlivých skupin najdete ZDE.


JAK JE TO S CESTOVNÍM POJIŠTĚNÍM?

V ceně vojenko-historických zájezdů je zahrnuto základní cestovní pojištění (pokud není uvedeno jinak). Ve většině případech je to základní balíček pojištění (A10, A20, A30, A60, A90... - vždy je specifikováno v popisu zájezdu) i s pojištěním zahrnující zrušení zájezdu ze zdravotních důvodů. Nemusíte se tak individuálně připojišťovat. Více o pojištění najdete ZDE. Je možné toto pojištění odmítnout, to poté odečteme z ceny zájezdu.


JSTE POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU?

Samozřejmě. Bez toho bychom nemohli prodávat a realizovat zájezdy. V případě krachu naší cestovní kanceláře (což si nepřejeme a nepředpokládáme), tak nepříjdete o svoje peníze. Potvrzení o pojištění najdete ZDE.