Informace k zájezdům

Zájezdy jsou připravovány v říjnu a listopadu 2018, proto si cestovní kancelář PRADĚD s.r.o. (IČ: 07494645) vyhrazuje právo změny programu. Pořadí navštívených míst může být změněno v návaznosti na nové okolnosti, které nebyly známy v době přípravy katalogu. Podrobný program zájezdu obdrží každý zájemce před uzavřením smlouvy o zájezdu. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdů je 32 osob u autobusových zájezdů a 10 osob u leteckých zájezdů.
 
DOPRAVA
Na autobusové zájezdy jsou využity standardní autobusy. V případě menšího počtu zúčastněných je možné využít menší minibus nebo mikrobus. Autobusy jsou vybaveny klimatizací, nápojovým automatem, televizorem a nouzovým WC. Řidiči mají k dispozici různé druhy nápojů. U leteckých zájezdu je využita letenka v ekonomické třídě na pravidelném letu a místní doprava nebo mikrobusy.
 
UBYTOVÁNÍ
Při zájezdech do západní Evropy se využívají hotely Ibis Budget nebo podobné s dvoulůžkovými pokoji se sprchou a WC. Pokoje mohou mít dvě jednolůžka nebo jednu manželskou postel. Při zájezdech do západní Evropy se mohou využít kvalitní mobilhomy se dvěma nebo třemi ložnicemi s oddělenými nebo manželskými anebo patrovými postelemi, obývacím pokojem, kuchyňským koutem a koupelnou se sprchou a WC. Za příplatek je možné objednat ubytování pro jednu osobu na pokoji nebo jednu osobu v ložnici.
Jednotlivě přihlášení zákazníci jsou ubytováni spolu na pokoji s dalšími samostatně přihlášenými zákazníky. Pokud z jakéhokoliv důvodu nechtějí být jednotliví zákazníci ubytováni s jinými zákazníky, tak doporučujeme, aby si připlatili jednolůžkový pokoj (ložnici). Jednolůžkové pokoje jsou vždy na vyžádání a zpětné povrzení od ubytovatele. Ne vždy je však možné jednolůžkový pokoj zajistit. Podrobnosti k ubytování jsou vždy uvedeny v programech k jednotlivým zájezdům.
 
STRAVOVÁNÍ
Naší snahou je vždy zajistit alespoň snídaně. Ne vždy je to však možné. Proto je u všech zájezdů (pokud není uvedeno jinak) uvedeno „bez stravy“. Pokud je zajištěno stravování dopředu, tak jsou o tom zákazníci informováni předem v podrobném programu.
Během autobusových zájezdů jsou uskutečňovány zastávky na nákup.
 
CENY
Ceny všech zájezdů v tomto katalogu vždy obsahují dopravu, ubytování, vstupné uvedené v podrobném programu, průvodce resp. tlumočníka, komplexní cestovní pojištění, zákonné pojištění CK pro případ úpadku.
U zájezdů do Ruska a Běloruska je také v ceně poplatek za vyřízení víz. 
 
SLEVY
• účastník deseti a více zájezdů s vojensko-historickou tématikou... 600 Kč.
• účastník čtyř až devíti zájezdů s vojensko-historickou tématikou... 300 Kč.
Slevu je možné uplatnit na jeden zájezd v jednom kalendářním roce !!!
 
VŠEOBECNÉ SMLUVNÍ PODMÍNKY
Zájezdy uvedené v tomto katalogu pořádá Cestovní kancelář PRADĚD s.r.o.- IČ: 07494645. Na tyto zájezdy se vztahují aktuální Všeobecné smluvní podmínky, které najdete na webových stránkách zde a budou zaslány spolu se smlouvou na zájezd.
 
CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ
V ceně zájezdů je zahrnuto cestovní pojištění UNION typ 721 (balík pojištění A nebo B), včetně storna zájezdu. Rozsahy pojistných plnění obou pojištění najdete na našich webových stránkách zde.
 
ZÁKONNÉ POJIŠTĚNÍ
Naše cestovní kancelář má u pojišťovny Union sjednáno pojištění záruky pro případ úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb. v platném znění. Na základě toho vzniká zákazníkovi, s nimž naše CK uzavřela Smlouvu o zájezdu, právo na plnění v případě pojistné události. Certifikát o pojištění najdete na webových stránkách zde.
 
PODROBNÝ PROGRAM / POKYNY NA CESTU
Podrobný program u autobusových zájezdů již obsahuje pokyny k nástupu do autobusu a jsou zaslány e-mailem nebo poštou na adresu zákazníka společně se smlouvou o zájezdu. U leteckých zájezdů jsou pokyny k nástupu na zájezd zasílány nejpozději 7 dní před odletem.
 
CESTOVNÍ DOKUMENTY
K návštěvě zemí, které jsou v nabídce v roce 2019 je zapotřebí mít platný cestovní doklad. Do Ruska, Běloruska a USA je nutné mít platný cestovní pas, do ostatních zemí stačí občanský průkaz. Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Základní informace naleznete na stránkách MZV ČR (https://www.mzv.cz/).
 
VÍZA
Pro návštěvu Ruské federace a Běloruska je zapotřebí cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění země a pro udělení víza musí být v pase alespoň jedna volná strana. Víza do RF a Běloruska vyřízuje hromadně naše CK a zákazník proto musí poskytnout potřebnou součinnost, což především znamená včasné předání vyplněných a podepsaných formulářů, fotografií a cestovních dokladů. Zákazník musí počítat s tím, že nebude mít před zájezdem dostupný cestovní pas cca 1 měsíc. CK nenese odpovědnost za škody vzniklé neudělením víza. Cizí statní příslušníci si víza zajišťují individuálně (dle domluvy).