— BĚŽNÉ INFORMACE K ZÁJEZDŮM —

Zájezdy jsou připravovány v říjnu a listopadu 2019, proto si cestovní kancelář PRADĚD s.r.o. (IČ: 07494645) vyhrazuje právo změny programu. Pořadí navštívených míst může být změněno v návaznosti na nové okolnosti, které nebyly známy v době přípravy katalogu. Podrobný program zájezdu obdrží každý zájemce před uzavřením smlouvy o zájezdu. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdů je 32 osob u autobusových zájezdů a 10 osob u leteckých zájezdů.

DOPRAVA

Na autobusové zájezdy jsou využity standardní autobusy. V případě menšího počtu zúčastněných je možné využít menší minibus nebo mikrobus. Autobusy jsou vybaveny klimatizací, nápojovým automatem, televizorem a nouzovým WC. Řidiči mají k dispozici různé druhy nápojů.

U leteckých zájezdu je využita letenka v ekonomické třídě na pravidelném letu bez přestupu nebo i s přestupem. Poté je využito místní veřejné dopravy nebo vypůjčených mikrobusů.

UBYTOVÁNÍ

Při zájezdech do západní Evropy se využívají hotely Ibis Budget nebo podobné s dvoulůžkovými pokoji se sprchou a WC. Pokoje mohou mít dvě jednolůžka nebo jednu manželskou postel. Při zájezdech do západní Evropy se mohou využít kvalitní mobilhomy se dvěma nebo třemi ložnicemi s oddělenými nebo manželskými anebo patrovými postelemi, obývacím pokojem, kuchyňským koutem a koupelnou se sprchou a WC.

Za příplatek je možné objednat ubytování pro jednu osobu na pokoji nebo jednu osobu v ložnici.

Jednotlivě přihlášení zákazníci jsou ubytováni spolu na pokoji s dalšími samostatně přihlášenými zákazníky. Pokud z jakéhokoliv důvodu nechtějí být jednotliví zákazníci ubytováni s jinými zákazníky, tak doporučujeme, aby si připlatili jednolůžkový pokoj (ložnici). Jednolůžkové pokoje jsou vždy na vyžádání a zpětné povrzení od ubytovatele. Ne vždy je však možné jednolůžkový pokoj zajistit. Podrobnosti k ubytování jsou vždy uvedeny v programech k jednotlivým zájezdům.

STRAVOVÁNÍ

Naší snahou je vždy zajistit alespoň snídaně. Ne vždy je to však možné. Cestující se na zájezdech stravují z vlastních zásob, a proto jsou také během zájezdů uskutečňovány zastávky na nákup. Jestliže se nám podaří zajistit stravování dopředu, tak jsou o tom zákazníci informováni v pokynech na cestu.

V hotelích v Evropě je většinou možné si večer objednat snídani na následující den, pokud to vzhledem k času ranního odjezdu je možné.

Po skončení "oficiálního" programu nebo po příjezdu na ubytování je možné si ve většině případech zajít na večeři do restaurací nebo rychloobčerstvení v okolí (dle času příjezdu).

V USA jsou podávány většinou tzv. americké snídaně, které jsou někde velmi jednoduché.

V Moskvě jsou "kontinentální" snídaně formou švédských stolů.

CENY

Ceny všech zájezdů v tomto katalogu vždy obsahují dopravu, ubytování, vstupné uvedené v podrobném programu, průvodce resp. tlumočníka, komplexní cestovní pojištění, zákonné pojištění CK pro případ úpadku.

U zájezdů do Ruska je také v ceně poplatek za vyřízení víza.

VŠEOBECNÉ SMLUVNÍ PODMÍNKY

Zájezdy uvedené v tomto katalogu pořádá Cestovní kancelář PRADĚD s.r.o. - IČ: 07494645. Na tyto zájezdy se vztahují aktuální Všeobecné smluvní podmínky, které najdete zde, a které budou zaslány spolu se smlouvou na zájezd.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

V ceně zájezdů je zahrnuto cestovní pojištění UNION. Typ cestovního pojištění je vždy definován na smlouvě o zájezdu. Informace a rozsahy pojistných plnění pojištění najdete zde.

ZÁKONNÉ POJIŠTĚNÍ

Naše CK má u pojišťovny Union sjednáno pojištění záruky pro případ úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb. v platném znění. Na základě toho vzniká zákazníkovi, s nímž naše CK uzavřela Smlouvu o zájezdu, právo na plnění v případě pojistné události. Certifikát o pojištění najdete zde.

PODROBNÝ PROGRAM / POKYNY NA CESTU

Podrobný program zájezdů bude zaslán společně se smlouvou o zájezdu. Pokyny k nástupu na zájezd jsou zasílány nejpozději 7 dní před termínem zájezdu.

CESTOVNÍ DOKUMENTY

K návštěvě zemí, které jsou v nabídce v roce 2020 je zapotřebí mít platný cestovní doklad - cestovní pas (Rusko, USA...) nebo občanský průkaz. Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Základní informace naleznete na stránkách MZV ČR (https://www.mzv.cz/).

VÍZA (Rusko)

Pro návštěvu Ruské federace a Běloruska je zapotřebí cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění země a pro udělení víza musí být v pase alespoň jedna volná strana. Víza do Ruska vyřizuje hromadně naše CK a zákazník proto musí poskytnout potřebnou součinnost, což především znamená včasné předání vyplněných a podepsaných formulářů, fotografií a cestovních dokladů. Zákazník musí počítat s tím, že nebude mít před zájezdem dostupný cestovní pas cca 1 měsíc. CK nenese odpovědnost za škody vzniklé neudělením víza. Cizí statní příslušníci si víza zajišťují individuálně (dle domluvy).

ESTA (USA)

S platností od roku 2008 byla pro občany ČR zrušena víza, nutná pro turistickou návštěvu USA. Pro návštěvu USA je však nutné si vyřídit registraci ESTA. Všichni zájemci obdrží podrobné instrukce jak postupovat při vyřizování registrace. K vyřízení je nutný biometrický pas. Ten má silnou plastovou část s údaji držitele. CK nenese odpovědnost za škody vzniklé neudělením registrace či zamezením vstupu do USA.