ANGLIE

LODĚ, LETADLA, TANKY...

Pestrá nabídka tohoto zájezdu určitě uspokojí všechny fandy vojenství. Navštíví se totiž válečné lodě (Portsmouth - Victory, Warrior, Mary Rose; Chatham - torpédoborec, ponorka..., v Londýně křižník Belfast), tankové muzeum a královské vojenské muzeum, letecká muzea v Duxfordu, Cosfordu, Hendonu, Yeoviltonu. V Portsmouthu bude i projížďka lodí přístavem. Nákup nejrůznějšího vojenského materiálu bude možný na tradiční obří burze v Beltringu.

Co je možné na zájezdu vidět: • křižník Belfast • německé tanky Panther, Tiger a Königtiger • britské tanky Matilda, Valentine... • druhoválečná letadla Battle, Focke Wulf 190, Fiat CR 42... • Spitfiry a Hurricany a další.

Muzea a vstupné v ceně:Beltring - sraz historických vozidel a burza • Bovington - tankové muzeum • Bristol - parník SS Great Britain • Brusel - královské vojenské muzeum • Cosford - letecké muzeum RAF • Duxford - letecké muzeum • Hendon - letecké muzeum RAF • Hermeskeil - letecké muzeum • Chatham - námořní muzeum • Koblenz - vojenské muzeum • Londýn - královské vojenské muzeum, křižník Belfast • Portsmouth - námořní muzeum, lodě Victory, Warrior, Mary Rose, monitor, projížďka přístavem • Yeovilton - letecké muzeum Navy.

TERMÍN: ZDE

DÉLKA ZÁJEZDU: 12 DNÍ

DOPRAVA: AUTOBUSEM nebo MINIBUSEM

STRAVOVÁNÍ: NENÍ

ZEMĚ: BELGIE, NĚMECKO, VELKÁ BRITÁNIE

- PROGRAM ZÁJEZDU -

1. den: odjezd z ČR po trase Olomouc - Brno - Praha (ve 23.55 hod.) - Rozvadov, jízda přes noc.

2. den: procházka po mohutné pevnosti v Koblenzi Ehrenbreitstein nad soutokem řek Mosela a Rýn. Poté prohlídka muzea vojenského zkušebního ústavu s rozsáhlou sbírkou lehkých zbraní ale také obrněné techniky. Následně zastávka u známého mostu v Remagenu a poté v centru Kolína nad Rýnem se známým gotickým dómem. Nocleh u hranice Německo / Belgie.

3. den: prozkoumání povrchu legendární belgické pevnosti Eben Emael, pak přejezd do Bruselu a prohlídka zdejšího královského vojenského muzea (belgická vojenská historie od středověku po současnost, mimo jiné bohatá expozice k 1. světové válce a také rozsáhlá letecká sbírka). Poté přejezd na ubytování ke kanálu La Manche. Nocleh.

4. den: brzký ranní odjezd na trajekt do Angie, po příjezdu do Doveru odjezd na prohlídku leteckého muzea v Duxfordu (v sedmi halách cca 200 letadel, mimo jiné např. Lancaster, B-17, B-29, B-52, Beaufigter, B-24 Liberator, Gloster Javelin...). Nocleh u Birminghamu.

5. den: přejezd do leteckého muzea v Cosfordu, kde je možné vidět např. britské strategické bombardéry Valiant, Victor a Vulcan, druhoválečné Defiant, Mosquito, Me 410... Poté přejezd do Bristolu na prohlídku prvního zaoceánského parníku z roku 1863 SS Great Britain. Nocleh.

6. den: dopoledne prohlídka leteckého muzea britského námořnictva - Fleet Air Arm museum v Yeoviltonu (největší sbírka námořních letadel v Evropě). Poté přejezd do Bovingtonu na prohlídku tankového muzea (kompletní sbírka britských tanků, ukořistěná německá technika...). Nocleh na okraji Portsmouthu.

7. den: celý den v Portsmouthu a nejbližším okolí s prohlídkou lodí - Victory, Warrior, Mary Rose, monitor M 33, ponorky HMS Alliance. Na programu je i projížďka lodí včetně vojenského přístavu. Prohlédne se i námořní muzeum a muzeum britského ponorkového loďstva. Nocleh opět na okraji Portsmouthu.

8. den: ranní přejezd do Londýna na prohlídku dalšího exkluzivního leteckého muzea RAF v Hendonu. Po prohlídce přejezd do centra a návštěva Imperial War Museum. Nocleh na okraji Londýna.

9. den: přejezd do přístavního města Chatham, které proslulo stavbou lodí. Zde prohlídka muzea - Historic Dockyard Chatham s torpédoborcem Cavalier, ponorkou Ocelot... Pak návrat do Londýna na prohlídku křižníku Belfast. Nocleh opět na okraji Londýna.

10. den: odjezd z Londýna na "War and peace show" Beltring. Jedná se o velkou burzu vojenského materiálu všeho druhu, ale jsou zde i "bojové" ukázky, dioramata v přírodě... Poté odjezd do přístavu Dover a trajektem do Francie. Nocleh.

11. den: odjezd z ubytování přes Belgii do Německa, po trase zastávka v leteckém muzeu v Hermeskeilu. Nocleh v Norimberku.

12. den: krátká zastávka u sjezdového prostranství, kde se odehrávala setkání nacistů. Poté odjezd směr Rozvadov, Praha, Brno, Olomouc.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

UBYTOVÁNÍ: 10x v 2*/3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

STRAVOVÁNÍ: není (vlastní, viz informace o stravování).

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Olomouc, Brno, Praha, Plzeň a po dohodě po trase.

MINIMÁLNÍ POČET CESTUJÍCÍCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU: 32 osob.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

PŘÍPLATKY