NĚMECKÉ OPEVNĚNÍ

SIEGFRIEDOVA LINIE

Zájezd s výjezdem na méně známé opevnění německé západní hranice Siegfriedovu linii. Prohlédnou se tvrze Katzenkopf a Gerstfeldhöhe, jednotlivé sruby nebo protitankové překážky. Po cestě se podíváme do muzea v Rokycanech. Na závěr pak bude prohlídka technického muzea v Sinsheimu s bohatou expozicí civilních automobilů a vojenské techniky.

Co je možné na zájezdu vidět: • pancéřové zvony na srubech Siegfriedovy linie • Pz V Panther • 21 cm kanon Škoda • Concorde a Tu-144...

Muzea a vstupné v ceně:Bad Bergzabern - pěchotní srub • Irrel - tvrz Katzenkopf • Merzig - pěchotní srub Besseringen B-Werk • Pirmasens - tvrz Gerstfeldhöhe • Rokycany - vojenské muzeum • Wiltingen - pozorovací srub.


TERMÍN: 28.08. - 01.09.2024

DÉLKA ZÁJEZDU: 5 dní

CENA: 14 990 Kč

DOPRAVA: MINIBUSEM nebo AUTOBUSEM

VELIKOST SKUPINY: MALÁ až STŘEDNÍ

STRAVOVÁNÍ: NENÍ

ZEMĚ: NĚMECKO

- PROGRAM ZÁJEZDU -


1. den

průjezd ČR po trase Olomouc - Brno - Praha - Rokycany (prohlídka Muzea vojenské techniky na demarkační linii v Rokycanech) - Rozvadov - Norimberk. Nocleh.


2. den

odjezd z Norimberku do Sárska. Prvním vojenským cílem je prohlídka jedné z největších tvrzí Siegfriedovy linie - Katzenkopf u Irrelu. Nocleh v Saarbrückenu.


3. den

ze Saarbrückenu přejezd do Wiltingenu na prohlídku dělostřeleckého pozorovacího bunkru. U Tettingenu se pak prohlédnou protitankové překážky, tzv. dračí zuby. U Merzigu pak prohlídka Besseringen B-werku. Návrat na nocleh do Saarbrückenu.


4. den

odjezd ze Saarbrückenu směr Pirmasens, zde prohlídka Festungswerku Gerstfeldhöhe s vnitřní i venkovní expozicí ručních zbraní, děl, obrněné techniky… Pak přejezd do Bad Bergzabernu na zdejší Westwallmuseum. Po prohlídce odjezd na nocleh do Manheimu.


5. den

z Manheimu přejezd do Sinsheimu na prohlídku zdejšího technického muzea. V jedné velké hale je expozice vojenské techniky (Pz V Panther, Ju 87 a 88…) a válečná dioramata, ve druhé bohatá sbírka automobilní techniky s mnoha unikáty, např. Mercedes říšského protektora von Neuratha, Hitlerův pancéřovaný Mercedes-Benz G4, luxusní automobily Horch a Maybach, sportovní Bugatti. Ve venkovní expozici je vystavena obrněná technika, letadla např. JU 52, Concorde, Tu-144… Po prohlídce odjezd do ČR po trase Rozvadov - Praha - Brno - Olomouc.


Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

UBYTOVÁNÍ: 4x ve 2*/3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: není (vlastní, viz informace o stravování).

CENA: 14 990 Kč.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha a po dohodě po trase.

MINIMÁLNÍ POČET CESTUJÍCÍCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU: 32 osob.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

POVINNÉ PŘÍPLATKY

NEPOVINNÉ PŘÍPLATKY