NĚMECKO

BAVORSKO, ORLÍ HNÍZDO...

Prodloužený víkendový zájezd k sousedům do Bavorska. Uvidíme expozici k 1. světové válce, letadla v leteckém a technickém muzeu, exkluzivní sbírku historických automobilů a také navštívíme oblast Obersalzbergu s památkami na Třetí říši včetně "Orlího hnízda".

Co je možné na zájezdu vidět: • první německou ponorku U-1 • bombardér CASA 2111B / Heinkel 111 • Hitlerovo Orlí hnízdo • bavorské hlavní město Mnichov a další.

Muzea a vstupné v ceně: • Amerang - automobilní muzeum • Ingolstadt - vojenské muzeum • Mnichov - technické muzeum • Obersalzberg - muzeum / dokumentační středisko • Oberschleisheim - letecké muzeum.

TERMÍN: ZDE

DÉLKA ZÁJEZDU: 4 DNY

DOPRAVA: AUTOBUSEM nebo MINIBUSEM

STRAVOVÁNÍ: NENÍ

ZEMĚ: NĚMECKO, RAKOUSKO

- PROGRAM ZÁJEZDU -

1. den: průjezd ČR po trase Olomouc - Brno - Praha - Plzeň - Rozvadov. Zastávka na prohlídku bavorského vojenského muzea v Ingolstadtu, a to expozice v Novém zámku (starší vojenská historie Bavorska) a v redutě Tilly, kde je umístěna expozice od 1. světové války (velmi kvalitní) až po rok 1945. Následně přejezd na ubytování na okraj Mnichova. Nocleh.

2. den: na severním okraji Mnichova v Oberschleisheimu návštěva leteckého muzea, vystaveny např. Fokker D.VII, Messerschmitty 109, 163, 262, kolmostartující VAK 191... Poté přejezd do centra Mnichova na prohlídku technického muzea, kromě různých "civilních" technických oborů je vystavena i zbrojní produkce, např. Blériot XI, vojenský výrník Focke-Achgelis Fa 330, první ponorka císařského námořnictva U-1... Před ubytováním zastávka u "Führerbau", budovy, kde byla v září 1938 podepsána mnichovská dohoda. Nocleh opět na okraji Mnichova.

3. den: odjezd z Mnichova do Amerangu, kde je umístěno "Muzeum německé historie automobilů" (na 220 automobilů, od prvního vozu Benz z roku 1886 až po padesátá léta dvacátého století). Poté přejezd na Obersalzberg, zde prohlídka "Dokumentačního střediska" a pak výjezd speciálním autobusem a originálním výtahem přímo do nitra restaurace "Orlí hnízdo". Nocleh na okraji Salzburgu.

4. den: odjezd z ubytování k Linci, zde prohlídka koncentračního tábora Mauthausen, kde jako tisíce jiných byli popraveni i pomocníci parašutistů, kteří provedli atentát na Heydricha. Pak průjezd ČR po trase Dolní Dvořiště - České Budějovice - Praha - Brno - Olomouc.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

UBYTOVÁNÍ: 3x v 2*/3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

STRAVOVÁNÍ: není (vlastní, viz informace o stravování).

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Olomouc, Brno, Praha, Plzeň a po dohodě po trase.

MINIMÁLNÍ POČET CESTUJÍCÍCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU: 10 osob.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

PŘÍPLATKY