STOCKHOLM

A OKOLÍ

S odstupem několika let uskutečníme zájezd do metropole Severu - Stockholmu a nejbližšího okolí. Kromě švédského hlavního města, kde si prohlédneme unikátní rekonstruovanou středověkou válečnou loď Vasa, vojenské a námořní muzeum mikrobusem zajedeme do tankového muzea ve Strängnäs a leteckého v Linköpingu. Čas bude i na prohlídku centra Stockholmu.

Co můžete na zájezdu vidět: • kanony v pancéřových kopulích • válečnou loď Vasa ze 16.století • ledoborec Sankt Erik • Strv m/37 a m/41 - švédské verze čsl. tančíku AH-IV a tanku LT vz. 38 a další.

Muzea a vstupné v ceně: Linköping - letecké muzeum • Stockholm - námořní muzeum Vasa, tankové muzeum, královské vojenské muzeum, muzeum vědy a techniky.

TERMÍN: ZDE

DÉLKA ZÁJEZDU: 6 DNÍ

DOPRAVA: LETADLEM

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: NENÍ

ZEMĚ: ŠVÉDSKO

- PROGRAM ZÁJEZDU -

1. den: odlet z Prahy přímou linkou nebo s přestupem. Dle času příletu možnost prohlídky centra Stockholmu. Nocleh.

2. den: pronajatým mikrobusem přejezd do Linköpingu, prohlídka zdejšího leteckého muzea s mnoha málo viděnými exponáty, např. Junkers 86, Fiat CR 32, Reggiane Re.2000, Fokker C.V, Gloster Gladiator.... Při návratu do Stockholmu zastávka na pobřežní baterii Femörefortet. Nocleh.

3. den: mikrobusem do Strängnäs na prohlídku švédského tankového muzea - kompletní sbírka švédských obrněnců včetně produkce ex-ČKD Strv m/37 AH-IV-S a Strv m/41 TNHP-S. Nocleh.

4. den: Stockholm - prohlídka muzea s legendární středověkou válečnou lodí Vasa, dále k vidění v námořním muzeu historie švédského námořnictva i s ledoborcem Sankt Erik z roku 1915, torpédovým člunem Spica... Nocleh.

5. den: Stockholm - prohlídka ústředního vojenského muzea s expozicí ke švédskému vojenství od 16. století po současnost. Dále se navštíví královská zbrojnice a nakonec technické muzeum. Nocleh.

6. den: odlet do Prahy.

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

UBYTOVÁNÍ: 5x ve 2*/3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

STRAVOVÁNÍ: není (vlastní, viz informace o stravování).

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha - Letiště Václava Havla.

MINIMÁLNÍ POČET CESTUJÍCÍCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU: 10 osob.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

PŘÍPLATKY