STŘEDNÍ NĚMECKO

Zájezd do Německa za technickými a vojenskými zajímavostmi. Navštívíme vojenské a technické muzeum v Sinsheimu i s jeho pobočkou ve Speyeru. Podíváme se na sbírky výzkumného a zkušebního ústavu v Koblenzi. Samozřejmě nevynecháme návštěvu muzea Mercedesu nebo železničního muzea v Norimberku.

Co je možné na zájezdu vidět: • nadzvuková letadla Concorde a TU 144 • raketoplán Buran • pancéřované Mercedesy Hitlera a von Neuratha • historické centrum Norimberka • románský dóm ve Špíru a další.

Muzea a vstupné v ceně: Koblenz - Muzeum výzkumného a zkušebního ústavu Bundeswehru • Norimberk - želeniční muzeum • Sinsheim - technicko-vojenské muzeumSpeyer - technické muzeum • Stuttgart - muzeum automobilky Mercedes-Benz.

TERMÍN: ZDE

DÉLKA ZÁJEZDU: 4 DNY

DOPRAVA: AUTOBUSEM nebo MINIBUSEM

STRAVOVÁNÍ: NENÍ

ZEMĚ: NĚMECKO

- PROGRAM ZÁJEZDU -

1. den: z Olomouce přes Brno, Prahu do Sinsheimu, prohlídka rozsáhlého vojenského a technického muzea s vnitřní a venkovní expozicí obrněné techniky, historických automobilů, letadel... Nocleh ve Stuttgartu.

2. den: ve Stuttgartu návštěva muzea firmy Mercedes-Benz, ve kterém jsou vystaveny automobily od počátku až po současnost. Poté přejezd do Speyeru, kde je umístěna druhá část sinsheimského muzea. K vidění je raketoplán Buran, Boeing 747, Antonon A 22, ponorka U 9, originální Me 109... Nocleh ve Speyeru poblíž centra historického města.

3. den: přejezd do Koblenze, zde prohlídka expozice zbraní a techniky ve výzkumném a zkušebním ústavu Bundeswehru. K vidění jsou ruční zbraně od pistolí, přes pušky, kulomety... Z obrněné techniky je možné vidět prototyp tanku MBT 70 nebo pokusný dvouhlavňový tank VT, techniku z druhé světové války atd. Poté přejezd na nocleh do Norimberka, možnost procházky po centru historického města.

4. den: dopoledne prohlídka železničního muzea německých drah, k vidění jsou první německé lokomotivy, salonní vagony říšského kancléře Bismarka nebo bavorského krále Ludvíka II... Poté odjezd do ČR, průjezd po trase Praha - Brno - Olomouc. 

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

UBYTOVÁNÍ: 3x ve 2*/3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

STRAVOVÁNÍ: není (vlastní, viz informace o stravování).

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Olomouc, Brno, Praha a po dohodě po trase.

MINIMÁLNÍ POČET CESTUJÍCÍCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU: 32 osob.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

PŘÍPLATKY