USA

JIHOZÁPAD

Zájezd s okružní jízdou po jižní Kalifornii, Nevadě a Arizoně. Prohlédneme si bitevní loď Iowa, letadlovku Midway a "civilní" Queen Mary II. Pro příznivce letectví je připravena prohlídka jednoho z největších muzeí na světě včetně projížďky po leteckém "hřbitově". Navštíví se raketová základna pro střely Titan II. Stranou nezůstanou ani jiné zajímavosti - Las Vegas, Hoover Dam, Grand Canyon, Route 66 a mnohem více.

Co je možné na zájezdu vidět: • bitevní loď USS Iowa, letadlovou loď USS Midway, "civilní Queen Mary II • jedno z největších leteckých muzeí Pima Air Museum s letadly na "hřbitově" • více jak 350 letadel (SR-71A, TF-102A, F-111E..., MiG-17, 19, 21, 23, 29... • kompletní sbírku amerických bombardérů B-17, 18, 24, 25, 26, 29... 52... • přistávací modul Apolla 9 • raketovou základnu pro střely Titan II • americké válečné lodě v San Diegu • Hollywood, Las Vegas, Grand Canyon, Údolí smrti, přehradu Hoover Dam, Route 66, nejvyšší kaktusy Saguaro a další.

Muzea a vstupné v ceně:Los Angeles - bitevní loď USS IowaLong Beach - loď Queen Mary • El Monte - vojenské muzeumChino - letecké muzeum Planes of Fame Air, letecké muzeum Yanks Air • Williams - letecké muzeum Planes of Fame Air (Grand Canyon) • Tucson - letecké muzeum Pima Air, projížďka leteckým "hřbitovem"Green Valley - raketová základna Titan IISan Diego - letadlová loď USS Midway, letecké a kosmonautické muzeum, automobilní muzeum, projížďka válečným přístavem.

TERMÍN: ZDE

DÉLKA ZÁJEZDU: 13 DNÍ

DOPRAVA: LETADLEM

STRAVOVÁNÍ: LEHKÁ SNÍDANĚ

- PROGRAM ZÁJEZDU -

1. den: odlet z Prahy s mezipřistáním v některém z evropských letišť. Přílet do Los Angeles a přesun na ubytování. Nocleh.

2. den: prohlídka bitevní lodě USS Iowa a zaoceánské lodi Mary Queen II. Návštěva soukromého vojenského muzea v El Monte. Nocleh v Los Angeles.

3. den: prohlídka leteckého muzea Yanks Air a vedlejšího Planes of Fame Air. Nocleh v Los Angeles.

4. den: tento den bude přepravní. Přejede se z Los Angeles do Las Vegas. Po cestě bude zastávka v Údolí smrti (nejnižší, nejsušší a nejteplejší místo Sev. Ameriky). Individuální prohlídka města Las Vegas. Nocleh.

5. den: přejezd do města Flagstaff se zastávkou na přehradě Hoover Dam (ve své době největší přehrada na světě) a s projížďkou a zastávkami po Route 66. Nocleh.

6. den: celodenní výjezd do Grand Canyonu s návštěvou pobočky leteckého muzea Planes of Fame Air s možností se individuálně zúčastnit letu vrtulníkem nebo letadlem nad kaňonem. Nocleh opět ve Flagstaffu.

7. den: přejezd do města Tucson. Nocleh.

8. den: prohlídka leteckého muzea Pima Air & Space Museum (více jak 350 letadel, SR-71A, TF-102A, F-111E..., MiG-17, 19, 21, 23, 29...) s autobusovou projížďkou po přilehlém skladišti s více než 4 000 letadly a letecké techniky. Poté se navštíví Národní park Saguaro se stejnojmennými až 18 metrovými kaktusy. Nocleh opět v Tucsonu.

9. den: dopoledne prohlíka raketové základny pro mezikontinentální střely Titan II. Potom přejezd do Yumy. Nocleh.

10. den: dopolední přejezd do San Diega. Prohlídka letadlové lodi USS Midway s projížďkou po "sandiegském" přístavu i s nahlédnutím na vojenskou základnu s loděmi. Nocleh.

11. den: prohlídka leteckého a kosmického muzea a vedlejšího automobilního v San Diegu. Přejezd do Los Angeles. Nocleh.

12. den: individuální volno (dle času odletu). Odlet z Los Angeles.

13. den: přílet do Prahy s mezipřistáním v některém z evropských měst.

Program je možno doplnit individuálně o další, především civilní, zajímavosti. Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

UBYTOVÁNÍ: 11x ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

STRAVOVÁNÍ: lehká snídaně (jinak vlastní, viz informace o stravování).

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha - Letiště Václava Havla.

MINIMÁLNÍ POČET CESTUJÍCÍCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU: 10 osob.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

  • KAPESNÉ NA ÚTRATU
  • VYŘÍZENÍ REGISTRACE ESTA (poplatek 14 USD = cca 320 Kč).

PŘÍPLATKY