VYCHODNÍ NĚMECKO

Na programu tohoto zájezdu je prohlídka vojenského muzea v Drážďanech a v pevnosti Königstein, leteckého muzea a stanoviště velení PVO v Cottbusu a Kolkwitz. Zastávka bude na místě, kde se v roce 1945 v Torgau setkali sovětští a američtí vojáci. V Lipsku pak prohlídka monumentálního památníku k Bitvě národů 1813. Vzpomínkou na NDR bude prohlídka bunkrů v Machern a Kossa, které využívala armáda NDR a východoněmecká tajná policie Stasi. Při cestě do Německa bude prohlídka nového soukromého vojenského muzea v Heřmanicích.

Co je možné na zájezdu vidět: • monumentální památník k bitvě národů • Focke Wulf 190 • historické stavby v Görlitzu a Cottbusu...

Muzea a vstupné v ceně:Cottbus - letecké muzeum • Drážďany - vojenské muzeum • Heřmanice - vojenské muzeum • Kolkwitz - velitelské stanoviště • Königstein - pevnost • Laußig - bunkr Kossa • Leipzig - památník • Leuthen - operační stanoviště • Machern - bunkr Stasi.


TERMÍN: 23.05. - 27.05.2024

DÉLKA ZÁJEZDU: 5 dní

CENA: 15 590 Kč

DOPRAVA: MINIBUSEM nebo AUTOBUSEM

VELIKOST SKUPINY: STŘEDNÍ až VELKÁ

STRAVOVÁNÍ: NENÍ

ZEMĚ: NĚMECKO

- PROGRAM ZÁJEZDU -


1. den

odjezd z Olomouce přes Brno do Prahy. Poté do severních Čech do soukromého vojenského muzea v Heřmanicích v Podještědí. Nocleh v Görlitz.


2. den

přejezd do Cottbusu, zde nejprve prohlídka leteckého muzea (mj. Focke Wulf 190 F-3, F-84, CL 13 Sabre, kompletní řada sovětských a polských MIGů…). V prostoru Cottbusu bylo několik velitelských řídících stanovišť protivzdušné obrany jižní části NDR. Podíváme se do radiového operačního centra v Leuthen a pak v Kolkwitz na podzemní stanoviště protivzdušné obrany. Možností prohlídky starého města s hradbami a zachovalými věžemi. Nocleh v Cottbusu.


3. den

po odjezdu z Cottbusu, zastávka v Torgau, kde se 25. dubna 1945 setkali sovětští a američtí vojáci. Poté přejezd k Lipsku, zde, v Machern a Kossa, prohlídka podzemních bunkrů, které využívala jako velitelské stanoviště armáda NDR nebo tajná východoněmecká policie "Stasi". Nocleh v Lipsku.


4. den

v Lipsku prohlídka památníku a muzea, postaveného ke stému výročí "Bitvy národů" r. 1813. Poté přejezd do Drážďan na prohlídku ústředního vojenského muzea Bundeswehru. Individuální prohlídka centra Drážďan. Nocleh.


5. den

odjezd z Drážďan na pevnost Königstein, která je sama o sobě unikátním muzeem. Na hradbách jsou umístěna děla, v jednom z pavilonů je sbírka různé pevnostní výzbroje. Je zde i věž z čsl. tanku LT 38 (Pz 38 t) z opevnění na Odře. Průjezd ČR po trase Praha – Brno – Olomouc.


Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

UBYTOVÁNÍ: 4x ve 2*/3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: není (vlastní, viz informace o stravování).

CENA: 15 590 Kč.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Olomouc, Brno, Praha a po dohodě po trase.

MINIMÁLNÍ POČET CESTUJÍCÍCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU: 32 osob.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

POVINNÉ PŘÍPLATKY

NEPOVINNÉ PŘÍPLATKY