DÁNSKO

Na tomto zájezdu se projede téměř celé Dánsko. V Kodani bude prohlídka vojenského a námořního muzea (fregata Peder Skram, ponorka Saelen…) a tvrz Garderhøjfortet i s výsuvnými pancéřovými kopulemi. Historickou fregatu Jylland z roku 1864 navštívíme v Ebeltoftu. Německý Atlantický val prozkoumáme ve Frederikshavnu, Hanstholmu a Vigso. Další vojenské a námořní muzeum navštívíme v Aalborgu. Při cestě přes Německo se zastavíme ve vojenském muzeu v Drážďanech, při zpáteční cestě v Laboe pak na prohlídku ponorky U-995 a v Munsteru na tankové muzeum.

Co je možné na zájezdu vidět: • ponorky U-995, dánské Saelen a Spingeren • fregatu Pader Skram a Jylland • německé tanky PZ I, Pz III, Pz IV, Pz V, Pz VI Tiger II... • 38 cm lodní kanón...

Muzea a vstupné v ceně:Aalborg - vojenské a námořní muzeum • Drážďany - vojenské muzeum • Ebeltoft - fregata Jylland • Frederikshavn - Fort Bangsbo • Hanstholm - Bunkermuseum • Kodaň - pevnost Garderhøjfortet, vojenské muzeum, námořní muzeum • Laboe - ponorka U-995 a památník • Leipzig - památník 1813 • Munster - tankové muzeum • Rødvig Stevns - muzeum studené války Stevnsfort • Skjern - letecké muzeum.


TERMÍN: 06.07. - 13.07.2024

DÉLKA ZÁJEZDU: 8 dní

CENA: 23 590 Kč

DOPRAVA: MINIBUSEM nebo AUTOBUSEM

VELIKOST SKUPINY: STŘEDNÍ VELKÁ

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: NENÍ

ZEMĚ: DÁNSKO, NĚMECKO

- PROGRAM ZÁJEZDU -


1. den

průjezd ČR po trase Olomouc - Brno - Praha. V Drážďanech prohlídka ústředního vojenského muzea Bundeswehru. Poté pokračování v cestě k Baltskému moři do Rostocku. Nocleh.


2. den

trajektem Rostock - Gedser přesun do Dánska. Po cestě do Kodaně prohlídka muzea studené války v Rødvigu. V Kodani prohlídka námořního muzea s fregatou Peder Skram a ponorkou Saelen. Nocleh v Kodani.


3. den

prohlídka ústředního vojenské muzea, pak přejezd ke tvrzi Garderhøjfortet z konce 19. století. Na tvrzi je osm zachovalých pancéřových věží, jedna je předváděna v činnosti. Poté přejezd na trajekt, který nás převeze z Havnebyen do Ebeltoftu. Nocleh.


4. den

v Ebeltoftu prohlídka fregaty Jylland, která se účastnila dánsko - rakouské války v roce 1864. Pak přejezd do Frederikshavnu na prohlídku fortu Bangsbo i se zachovalými 15 cm kanony. Fort byl původně součástí německého Atlantického valu a pak využíván dánskou armádou. Nocleh v Aalborgu.


5. den

v Aalborgu prohlídka vojenského a pak námořního muzea. Poté odjezd do Hanstholmu na prohlídku baterie Atlantického valu i se zachovalou hlavní námořního kanonu ráže 38 cm. Nocleh opět v Aalborgu.


6. den

odjezd z Aalborgu na letiště Stauning u Skjernu na prohlídku největšího dánského leteckého muzea (např. PBY 6A Catalina, Fairey Firefly, Spitfire, F–84 a 86, SAAB 35…). Nocleh.  


7. den

v Laboe u Kielu prohlídka ponorky typu VII - U-995 a zdejšího památníku "Marine Ehrenmal", jenž je věnován padlým námořníkům z první i druhé světové války. Nedaleko pak zastávka u památníku německým ponorkovým námořníkům. Poté přejezd do Munsteru na prohlídku největšího německého tankového muzea. Nocleh.


8. den

přejezd do Lipska, zde prohlídka monumentálního památníku a muzea na "bitvu národů" v roce 1813. Pak odjezd do ČR po trase Praha, Brno, Olomouc. 


Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

UBYTOVÁNÍ: 7x ve 2*/3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: není (vlastní, viz informace o stravování).

CENA: 23 590 Kč.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Olomouc, Brno, Praha a po dohodě po trase.

MINIMÁLNÍ POČET CESTUJÍCÍCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU: 32 osob.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

POVINNÉ PŘÍPLATKY

NEPOVINNÉ PŘÍPLATKY