DÁNSKO

Na tomto zájezdu se projede téměř celé Dánsko. V Kodani bude prohlídka vojenského a námořního muzea (fregata Peder Skram, ponorka Saelen…) a tvrz Garderhøjfortet i s výsuvnými pancéřovými kopulemi. Historickou fregatu Jylland z roku 1864 navštívíme v Ebeltoftu. Německý Atlantický val prozkoumáme ve Frederikshavnu, Hanstholmu a Vigso. Další vojenské a námořní muzeum navštívíme v Aalborgu. Při cestě přes Německo se zastavíme ve vojenském muzeu v Drážďanech, při zpáteční cestě v Laboe pak na prohlídku ponorky U-995 a v Munsteru na tankové muzeum.

Co je možné na zájezdu vidět: • ponorky U-995, dánské Saelen a Spingeren • fregatu Pader Skram a Jylland • německé tanky PZ I, Pz III, Pz IV, Pz V, Pz VI Tiger II... • 38 cm lodní kanón...

Muzea a vstupné v ceně:Aalborg - vojenské a námořní muzeum • Drážďany - vojenské muzeum • Ebeltoft - fregata Jylland • Frederikshavn - Fort Bangsbo • Hanstholm - Bunkermuseum • Kodaň - pevnost Garderhøjfortet, vojenské muzeum, námořní muzeum • Laboe - ponorka U-995 a památník • Leipzig - památník 1813 • Munster - tankové muzeum • Rødvig Stevns - muzeum studené války Stevnsfort • Skjern - letecké muzeum.


TERMÍN: 05.07. - 12.07.2024

DÉLKA ZÁJEZDU: 8 dní

CENA: 23 590 Kč

DOPRAVA: MINIBUSEM nebo AUTOBUSEM

VELIKOST SKUPINY: STŘEDNÍ VELKÁ

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: NENÍ

ZEMĚ: DÁNSKO, NĚMECKO

- PROGRAM ZÁJEZDU -


1. den

odjezd z nástupního místa - Praha. V Drážďanech prohlídka vojenského muzea Bundeswehru, poté kolem Berlína do Schwerinu. V případě času individuální prohlídka centra. Nocleh.


2. den

odjezd trajektem z Rostocku do dánského přístavu Gedser. Po cestě do Kodaně prohlídka muzea studené války Stevnsfort u Rodvigu (podzemí, na povrchu mimo jiné pancéřová věž s kanony 15 cm…). Poté přejezd na sever Kodaně na prohlídku tvrze Garderhøjfortet z konce 19. století i s originálními pancéřovými věžemi s 15 cm kanony. Nocleh v Kodani.


3. den

v Kodani prohlídka královského vojenského muzea a pak námořního muzea (fregata Peder Skram, ponorka Sælen, raketový rychlý člun Sehested). Tento den bude doprava organizována MHD (metro, autobus, říční taxi). Nocleh opět v Kodani.


4. den

brzo ráno odjezd do přístavu Havnebyen, lodí přes záliv Samso do Ebeltoft. Zde prohlídka fregaty Jylland, která byla spuštěna na vodu v roce 1860 a účastnila se války o Šlesvicko-Holštýnsko v roce 1864. Poté přejezd až na sever Dánska na prohlídku perfektně zachovalého německého opevnění Atlantického valu - Fredrikshavn Süd (stanoviště řízení palby, kanony 15 cm…). Nocleh v Aalborgu.


5. den

v Aalborgu prohlídka zajímavého vojenského muzea a pak vedlejšího námořního muzea (ponorka Springeren S-329, torpédový člun Søbjørnen, modely lodí…). Pak přejezd do Hanstholmu na prohlídku baterie Atlantického valu "Bunkermuseum Hanstholm". Kromě perfektně vybaveného interiéru muzea je na volné ploše umístěna hlaveň kanonu ráže 38 cm pro pobřežní baterii, dále např. kanon 15 cm z produkce firmy Škoda. Při návratu do Aalborgu v případě času zastávka na další baterii Atlantického valu "Vigso". Nocleh opět v Aalorgu.


6. den

odjezd z Aalborgu na prohlídku dánského ústředního leteckého muzea u Skjernu s asi sedmdesátkou vystavených letounů (např. PBY 6A Catalina, Fairey Firefly, Spitfire, F–84 a 86, SAAB 35…). Po prohlídce odjezd do Německa. Nocleh.


7. den

v Laboe u Kielu prohlídka ponorky typu VII - U-995 a zdejšího památníku "Marine Ehrenmal", jenž je věnován padlým námořníkům z první i druhé světové války. Přejezd do Munstru na prohlídku tankového muzea. Nocleh na okraji Magdeburgu.


8. den

po cestě do ČR zastávka v Lipsku na prohlídku Památníku bitvy národů v roce 1813. Pak pokračování do ČR kolem Drážďan do Prahy.


Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit.

- PODROBNOSTI O ZÁJEZDU -

UBYTOVÁNÍ: 7x ve 2*/3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC.

STRAVOVÁNÍ V CENĚ: není (vlastní, viz informace o stravování).

CENA: 23 590 Kč.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha a dále po dohodě po trase.

MINIMÁLNÍ POČET CESTUJÍCÍCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU: 32 osob.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

POVINNÉ PŘÍPLATKY

NEPOVINNÉ PŘÍPLATKY